Zobacz wątek - Problem z pierścieniami Aprilia Scarabeo 125
NAS Analytics TAG

Problem z pierścieniami Aprilia Scarabeo 125

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Problem z pierścieniami Aprilia Scarabeo 125

Postprzez adriandamian » 8/8/2022, 11:52

Witam.
Mam problem z mojÄ… ApriliÄ… Scarabeo 125 z silnikiem rotax 120s.
Apka wyrzuca olej przez odmÄ™.
Gdy silnik się rozgrzeje to z odmy czuć tak jakby mgiełkę olejową.
Ogólnie z tej odmy strasznie mocno dmucha. Jak podłączyłem ją do obudowy filtra czyli tam gdzie być powinna to obudowa filtra nie nadążała wywalić tego powietrza wtłoczonego z odmy i aż syczało uchodzące ciśnienie.
Stwierdziłem więc, że dokręcę przewód przy obudowie, żeby nie syczało :facepalm: i wtedy musiało się zrobić strasznie duże ciśnienie w dole silnika bo wydmuchało simering z wału i olej poleciał przez wariator.
Z jednej strony wiem, że tak jakby przytkałem odmę więc to miało prawo się wydarzyć, ale z drugiej strony jestem prawie pewien, że nie powinno aż tak mocno dmuchać.
Oleju było wlane idealnie więc to na pewno nie wina zbyt dużej jego ilości.
Obstawiam, że to może pierścienie tłokowe przepuszczają kompresję w dół silnika.
Swoją drogą kompresja wynosi ok. 12 bar i zastanawiam się czy to nie za dużo?
Przeglądałem internet w poszukiwaniu nowych pierścieni i okazuje się, że kosztują 720zl XD
Cena jak dla mnie z kosmosu biorąc pod uwagę wartość skutera.
Czy dorabiane na zamówienie pierścienie, za które powiedziano mi ok. 300zl zdądzą egzamin?

Czy wysokie ciśnienie w dole silnika może być spowodowane czymś innym niż przepuszczające pierścienie / za dużo oleju?

Czy jest ktoś w stanie potwierdzić moją diagnozę odnośnie zużytych pierścieni?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
adriandamian
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/8/2022, 21:59


Re: Problem z pierścieniami Aprilia Scarabeo 125

Postprzez BB88 » 16/8/2022, 18:45

Zły dział
Ludzie nauczcie się czytać czego dotyczy dany dział.
BB88
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00




Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê