Zobacz wątek - Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?
NAS Analytics TAG

Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Postprzez ESD » 17/2/2020, 15:02

Witam. Tak jak w temacie, czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód? Chodzi mi o aspekt kosztowy, czy US się nie dowali? Wiadomo jak to jest u nas, że nigdy do końca nic nie wiadomo.

Nie chodzi mi firmy typu Pizzeria z dostawÄ… ;)

Czy ktoś z Was może ma motocykl w leasingu i może powiedzieć jak się na to zapatruje US?

W końcu motocykle to normalny środek transportu.

Czy są takie same obostrzenia jak w przypadku samochodów, że żeby odliczać w pełni to trzeba kilometrówkę robić itp.? Czy motocykli to nie dotyczy?
Katowice
ESD
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/2/2020, 14:40


Re: Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Postprzez adi73 » 17/2/2020, 21:42

Mam motocykl w leasingu, jest traktowany dokładnie jak samochód.
Co więcej cały ubiór można wpisać w koszty pod warunkiem posiadania na nim firmowego znaku.
adi73
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 31/1/2018, 17:39


Re: Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Postprzez ESD » 21/2/2020, 12:21

adi73 napisał(a):pod warunkiem posiadania na nim firmowego znaku.


O widzisz o tym nic nie słyszałem. W takie sytuacji teoretycznie można powiedzieć, że motocykl służy do celów marketingowych (chyba), bo u nas to nigdy nie wiadomo. To wynika z jakichś przepisów konkretnych z tym znakiem firmowym?

Gdzie masz ten leasing?

Też robisz kilometrówkę, czy masz mieszaną użyteczność, czy może w przypadku motocykli nie ma takiego wymogu do robienia tej kilometrówki?
Ostatnio edytowano 26/2/2020, 12:17 przez ESD, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Katowice
ESD
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/2/2020, 14:40

Re: Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Postprzez adi73 » 23/2/2020, 05:47

Nie robię kilometrówki bo mi się nie chce.Ale księgowa mówi ze w przypadku zrobienia jej można odliczać 100 procent. Leasing mam w banku Ing.Z tym znaczkiem firmowym to wystarczy mieć przy sobie kilka firmowych naklejek które w razie potzreby zawsze można przykleić gdzie trzeba.
adi73
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 31/1/2018, 17:39

Re: Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Postprzez ESD » 26/2/2020, 12:17

Tej kilometrówki też mi się właśnie nie chce robić, po to wymyślili dranie, żeby ludzie woleli olać i mniej odliczać.

adi73 napisał(a): Leasing mam w banku Ing.


Jak tak szperam po Interncie to ING Lease ma chyba dobre opinie https://antyhaczyk.blogspot.com/2019/06 ... zenie.html ING Lease ma względnie dobre oceny, na tyle na ile może mieć bank, bo np. Idea Getin, Santader Consumer i wiele innych to mają dość kiepskie opinie w Internecie. Także chyba pójdę twoimi śladami. Na pewno rozważę ten ING Lease. Ewentualnie jeszcze może dla porównania w kilku innych bankach. Taki pewniejszych. Wiem, że na opinie w Internecie trzeba też sobie wziąć nawiać, bo to tam piszą pracownicy banków itp. O Santander Leasing na przykład nie ma opinii prawie w ogóle, bo Santander przejął BZ WBK Leasing chyba w zeszłym roku, ale za to o Santander Consumer jest masę negatywnych opinii. Nie wiem na ile te firmy są powiązane, bo działają osobno, ale w końcu to jedna grupa kapitałowa. Nawet jak Santander Leasing został zbudowany na BZ WBK Leasing to pewnie coś swojego tam wprowadzi na przykład całkiem nowe kierownictwo, a to wszystko zmienia. Dlatego pewniejszy wydaje mi się ING.

Niby PKO Leasing jeszcze też ma względnie dobre opinie, ale sporo się też negatywnych wypowiedzi naczytałem.

Bazuję oczywiście na opiniach o leasingu samochodów, bo o motocyklach prawie nic nie ma. Tym bardziej dzięki za podzielenie się Twoją opinią.

Także zapytam w tym twoim ING, dzięki za porady.
Katowice
ESD
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/2/2020, 14:40

Re: Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Postprzez xede » 4/5/2020, 20:16

ja ostatnio zastanawialem sie nad leasingiem ale konsumenckim, nie na firme i wychodzi zdecydowanie lepiej niz kredyt na moto
xede
Świeżak
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3/10/2009, 12:35
Lokalizacja: łódź

Re: Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Postprzez Michalkolec » 25/1/2022, 13:45

Jasne, że możesz, taka sama zasada jak z samochodem. Polecam Ci goodleasing.pl do tego :)))
Michalkolec
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/1/2022, 13:42

Re: Czy motocykl można wziąć w leasing jak samochód?

Postprzez Michalkolec » 25/1/2022, 13:47

Lepiej wybrać firmę nie powiązaną z bankiem, wiem to z autopsji. Inne podejście mają do klienta, polecam Ci skontaktować się z goodleasing.pl. Brałem rok temu turystyki w leasing i nich.
Michalkolec
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/1/2022, 13:42



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê