Zobacz wÄ…tek - Dobry i tani kask na Motocykl.
NAS Analytics TAG

Dobry i tani kask na Motocykl.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Dobry i tani kask na Motocykl.

Postprzez magik240 » 27/2/2018, 22:54

Witam ma krótkie pytanie nie długo będę miał Yamahe TZR 50 nie będę nią jakoś bardzo szaleć dopóki jej nie stuninguję więc proszę o najtańszy kask który byście nie bali się założyć na głowę Pozdro :P
magik240
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/8/2017, 14:21


Re: Dobry i tani kask na Motocykl.

Postprzez jasnoksieznik » 28/2/2018, 09:37

Wiekszosc wypadkow zdarza sie przy niskich predkosciach. Czy to 50ccm, czy litr - upadek przy 40km/h boli tak samo. Kask na 50tke nie moze byc wiele tanszy, niz na duze moto.

Jaki kask?
Integralny - glosny i trudno o dobra wentylacje
Szczekowy - glosny, drozszy, ciezszy, ale wygodniejszy. Dobre (drogie) szczekowce moga byc jezdzone z otwarta przylbica.
Jet - glosny, tanszy, lzejszy, dobra lub zbyt dobra wentylacja.

Czy jet wystarczy? Odpowiedz masz tutaj:
https://www.health.ny.gov/prevention/in ... elmets.htm
35% uderzen laduje w okolicy szczeki. Jet jej nie chroni.

Zerknij do prasy, co aktualnie jest na topie "test tanich kaskow" albo cos podobnego - przez lata najtanszym kaskiem zapewniajacym jakiekolwiek bezpieczenstwo byl chyba lazer bayamo. Aktualnie chyba sa jakies tanie HJC sa calkiem w porzadku. W testach bezoieczenstwa Caberg'i wychodzily zaskakujaco dobrze, przy sredniej cenie.
Z grubsza liczac, modele powyzej 800PLN daja niewielki przyrost bezpieczenstwa za zlotowke, ale maja inne atrakcje (blenda, lepsze wyciszenie, wygodne gabki, blenda niedrgajaca na wietrze, otwarta szczeka podczas jazdy itd). Jesli zamiezasz jezdzic w kazda pogode - od razu zainwestuj w pinlock.
Tylko pasujacy kask jest bezpieczny. Moze byc lepiej wziac gorszy jakosciowo, jesli bardzo dobrze pasuje, a lepszy jest luzny albo uciska. Dlatego kask trzeba przymierzyc przed zakupem osobiscie (albo wysylac kaski w te i nazad do sklepu internetowego).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Dobry i tani kask na Motocykl.

Postprzez Zimny72 » 28/2/2018, 12:28

Jak z blendą, to nic lepszego niż Lazer Bayamo nie znajdziesz. Jeżeli bez blendy, to HJC CS-15. Ogólnie na porządny kask musisz przeznaczyć tak z 400-700 zł. I tak jak napisali poprzednicy: bez przymiarki ani rusz - musi być ściśle dopasowany. Tutaj chodzi o to, by się nie obrócił przód na tył podczas kraksy. A i ściśle dopasowany jest znacznie cichszy niż z luzami. Niezależnie od kasku, to pod kątem ochrony słuchu polecam jazdę w tanich pomarańczowych stoperach 3M z apteki. Nie odcinają od tego co na drodze, a zdejmują cały zakres uciążliwego hałasu.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Dobry i tani kask na Motocykl.

Postprzez Rybak33 » 4/3/2018, 14:34

Zobacz jeszcze kaski LS2
Rybak33
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17/2/2018, 18:22

Re: Dobry i tani kask na Motocykl.

Postprzez maper » 7/9/2021, 11:14

Jaki kask z interkomem polecacie?
Ważne aby był integralny z blendą w zestawie.
maper
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/9/2021, 11:08

Re: Dobry i tani kask na Motocykl.

Postprzez kpttcs » 9/9/2021, 08:59

Ja mam LS2 challengera, z włókna szklanego, super blenda, bardzo wygodny i dobrze wyciszony, pinlock oczywiście miał w zestawie. No i miejsce na Intercom jest przystosowane. Kask kosztował 700zł, a jakość ta sama, co w dużo droższych z włókna szklanego. Intercom jaki mam, to freedconn t-max i mi wystarcza.

Zastanawiałem się jednak czy nie kupić czegoś porządniejszego. Mam na oku taki od Arai: https://moto-tour.com.pl/pl/products/ka ... 87862.html
Obrazek
kpttcs
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/9/2021, 08:59



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê