Zobacz wÄ…tek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez kymec » 21/10/2017, 14:59

Który kask jest lepszy w kwocie do 400zł Lazer bayamo czy hjc cs-15?
kymec
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/3/2008, 07:28
Lokalizacja: Białystok


Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez Zimny72 » 21/10/2017, 17:38

Ten który leży lepiej na twojej bańce. Bayamo dodatkowo posiada blendę.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez kymec » 26/10/2017, 12:30

Witam. Kupiłem kask hjc cs-14 ogólnie jest dobry rozmiar tylko ciśnie mi trochę w okolicach skroni czy kask się jakoś z czasem ułoży? Można coś z tym zrobić?
kymec
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/3/2008, 07:28
Lokalizacja: Białystok

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez Glenroy » 26/10/2017, 20:28

kymec napisał(a):Witam. Kupiłem kask hjc cs-14 ogólnie jest dobry rozmiar tylko ciśnie mi trochę w okolicach skroni czy kask się jakoś z czasem ułoży? Można coś z tym zrobić?


To całe układanie się kasków to trochę taka przesadzona kwestia bo to na prawdę marginalne zmiany, które często po wypraniu wnętrza wracają do punktu wyjścia, zasadniczo, jak ciśnie przy zakupie, to raczej nic się później nie zmieni.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez Rysiek46 » 31/10/2017, 13:44

Witam. Mam pytanie odnośnie kasku AGV corsa double face. Mam okazje kupić taki kask na wyprzedaży, jednak mam pewne wątpliwości co do oryginalności takiego kasku. Znalazłem kilka sztuk które mają powłoke carbonową a są też po prostu lakierowane. Czy ktoś może orientuje się czy wychodziły carbonowe i zwykłe modele?

z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Rychu.
Rysiek46
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31/10/2017, 13:31

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez felype » 20/1/2018, 22:40

Cześć. Szybkie pytanie bo stoję właśnie przed wyborem: Shark Openline czy Caberg Duke II? Za Sharkiem przemawia 5 lat gwarancji i podobno dobra jakość wykonania. Za Cabergiem 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa.
Ewentualnie polecicie jakiegoś szczękowca w cenie 500 +-200PLN?
felype
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20/1/2018, 18:23

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez jarekrk » 28/1/2018, 23:09

HJC RPHA 70 vs SUOMY SR SPORT vs SHOEI RYD
Witam
Panowie szukam swojego pierwszego kasku, przeznaczenie typowo na ulicę,motocykl typu naked, ważny warunek jest aby kask był jak najlżejszy(niestety mam problemy z kręgosłupem i dla odcinka szyjowego każde 100gram mniej zrobi robotę :D )
Chciałbym też podróżować bez stoperów w uszach.
Cena mniej więcej 1700-1800zł ale to jest mega MAX.
Wybór ograniczyłem mniej więcej do tych 3 modeli i chciałbym poznać wasze opinie z powyższymi firmami/modelami.
O Suomym jest bardzo mało opinii wiec tutaj szczególnie będę wdzięczny bo ma super malowania do wyboru.
Pod tym względem RYD najsłabiej ale to w końcu SHOEI.
Nie umiem sam zdecydować co wziąć, a zanim pójdę do sklepu i zacznę ubierać je to chcę coś wiedzieć o nich, bo sprzedawca pewnie bardziej zachwali to co ma na stanie w większej ilości, albo na czym więcej zarobi.
Wiem, że możliwe, że po prostu po przymierzeniu sam zdecyduje w którym najlepiej się czuję i to będzie ten wybór, ale czy są miedzy nimi jakieś większe różnice, czy każdy będzie dobry?

Z góry dzięki za pomoc.
jarekrk
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10/1/2018, 20:09

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez Vasago » 2/3/2018, 15:06

A ja doradzę odwrotnie. Zacznij od przymiarki, a nie wyrabiania sobie opinii na podstawie rad z netu. Ja się tak nastawiłem na NXR-a, że praktycznie szedłem już tylko wybrać rozmiar. Założyłem na głowę i po minucie okazało się, że ucisk na skroniach był nie do wytrzymania. I co z tego, że z 3 zestawień wyszło, że to super kask? ;) Potem miał być GT-AIR i tu było już nieźle, ale jak wziąłem do ręki i Shoei'a i (2 razy tańszego) Speed R-a, to nie byłem w stanie przekonać samego siebie, że różnica w cenie podyktowana jest czymkolwiek poza znaczkiem. Ostatecznie kupiłem Sharka i to w innym sklepie. Nie idź żeby kupić, tylko żeby poprzymierzać. Wtedy gadka sprzedawcy będzie niegroźna ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez jasnoksieznik » 3/3/2018, 12:15

Suomy nie próbowałem, ale na moją głowę nie pasował żaden Shoei, a prawie wszystkie HJC. Koniecznie przymierz i rozważaj tylko to, co pasuje na Twój łeb.

Sam mam RPHA ST, czyli pewnie poprzednik RPHA 70, jakbym kupował dziś, to pewnie bym wziął RPHA 11, bo nie mam przekonania do blendy. Ze względu na małe przyciemnienie i ze względu na to, że się nie przyzwyczaiłem (z okularów słonecznych też nie korzystam).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez zmiju7 » 19/3/2018, 13:57

Powiedzcie co sądzicie o kupowaniu kasków przez internet? Mam upatrzony już model, wychodzi nie tak drogo cenowo ale trochę się boje. Jednak to jest rzeczy, która musi fajnie leżeć i nie uwierać. Jest to sens wgl zamawiać takie rzeczy przez neta?
zmiju7
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19/3/2018, 09:26

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez jasnoksieznik » 19/3/2018, 14:46

Przeczytaj ostatnie pol tuzina postow w tym watku ;).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez ashow » 22/3/2018, 11:54

Ktore z tych odrzucic a ktore najlepsze w stosunku jakosc/cena
1.Nolan n87
2.HJC FG-ST
3.Hjc is-17
4.Agv k-5
5.AGV K-3 SV
6.Shark D-Skwal
Kask na z1000sx.
ashow
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19/5/2017, 10:26

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez jasnoksieznik » 22/3/2018, 14:13

Ksztalty tych kaskow sa rozne, wiec jesli nie wiesz, czy HJC, czy Nolan - przymierz i bedziesz wiedzial, bo beda bardzo roznie pasowac na Twoja glowe.

Jak patrzylem na AGV, to wygladaly fajnie i solidnie, ale byly bardzo drogie, nie oferujac niczego szczegolnego w zamian.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez Zimny72 » 22/3/2018, 16:10

Ashow - wszystkie wymienione kaski są porównywalne. Bez przymiarki dalsza dyskusja jest bez sensu.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez prodigy22 » 9/4/2018, 14:17

Szukam kasku szczękowego. Przymierzyłem model C3 u kolegi i stwierdziłem że muszę przesiąść się z budżetowego ls2. Teoretycznie najlepszy wybór to albo C4 (żadne malowanie mi nie odpowiada) albo Neotec 2. I właśnie chciałbym się dowiedzieć czy warto? Czy może nie warto przepłacać i wziąć pierwszą wersję?
prodigy22
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/3/2016, 19:59

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez krzychu9412 » 16/6/2018, 13:16

Mam do rozwalenia 2500zł na ubiór + kask na FZ600. Co powinienem kupić? Jaki kask?
krzychu9412
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/6/2018, 19:11

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez jasnoksieznik » 16/6/2018, 14:02

generalnie, to w tym budżecie możesz już wybierać, ale jeszcze nie wybrzydzać.

Napisz w oddzielnym wątku więcej, np. czy patrzysz na ksórę, czy tekstyl, lato, czy zimę, trasę, czy miasto, czy ma być piękny czy pragmatyczny.
Bo jak masz do wydania 2,5k PLN, to mierz jakieÅ› 700-1000PLN na kask. Reszta sama siÄ™ rozejdzie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez Fast&WsicekÅ‚y » 25/6/2018, 13:55

Ja bym szukał mocnych kasków do 1200. Ja zazwyczaj na kask nie szczędzę kasy, bo co tu nie mówić dobry kask może naprawdę znaczyć o życiu i śmierci ( mimo tego że wielu ludzi będzie ci wmawiać że to bzdura). Wiec jeśli masz jakiś większy budżet to na kask ja akurat bym nie oszczędzał.
Dobre tabletki na trądzik - www.tlusta-skora.pl/tabletki-tradzik-curacne/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
Fast&Wsicekły
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/6/2018, 13:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez kaskada » 25/7/2018, 11:30

A powiedzcie mi, czy warto kupować ten kask (otwórz link) do takiej typowo rekreacyjnej jazdy?
kaskada
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25/7/2018, 11:21

Re: Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Postprzez Pablo100 » 1/8/2018, 19:38

Cześć
Prośba o radę: szukam kasku motocyklowego integralnego do motocykla honda cbr f4i.
Budżet maksymalnie 1000 zł.
Obecnie mam szczękowy airoha - wygodny aczkolwiek bezpieczny podobno słabo, a też trochę już zniszczony.
W sklepach byłem, mierzyłem, oglądałem i jak dla mnie wszystkie są podobnie niewygodne - możliwe, że tak oryginalną mam czaszkę.
Dziś pół dnia spędziłem na przeglądaniu w internecie rankingów, stron, opinii i mam nieodparte wrażenie, że wiem o wiele mniej niż rano.
Stąd prośba o pomoc.
Pablo100
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/8/2018, 19:26

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê