Zobacz wątek - Białe światła H7 + W5W
NAS Analytics TAG

Białe światła H7 + W5W

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Białe światła H7 + W5W

Postprzez anonimous » 11/1/2021, 21:12

Witam,

chciałbym zmienić w swojej Zecie światła postojowe, mijania i długie na białe.
Z tego co znalazłem, to postojowe to W5W, a długie i mijania to H7.
Czy ktoś ma jakieś sprawdzone o dosłownej bieli (wręcz nawet pod niebieskie)?

Myślę nad:

W5W - Osram Cool Blue Intense (do 4000 k) (otwórz link) lub Philips White Vision (do 4500 k) (otwórz link)

H7 - Osram Cool Blue Intense 4200 k (otwórz link) lub Osram Night Racer 110% (otwórz link)

Pozdro!
anonimous
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/2/2012, 20:59


Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Seba_ER5 » 12/1/2021, 00:47

Niebieskie W5W to od Osram Żarówki W5W Cool Blue Intense XenonLook 4000

Ja kupiłem tu, ale szkło żarówki samo w sobie jest niebieskie:
https://allegro.pl/oferta/osram-zarowki ... N2ZiZmY%3D

https://i.imgur.com/4vpnR8o.jpg

Mam jeszcze srebrne żarówki w migaczach no nie dokońca też OSRAM. Pod lekki katem trochę trącą pomarańczem. Możę philips byłby lepszy ale te tańsze.
OSRAM PY21W DIADEM CHROM DO KIERUNKOWSKAZÓW 2szt

Ogólnie Barwa świateł jest określona w kodeksie drogowym więc za pewne i tak nie jest to do końca legalne i możesz poprostu pójść w LED.
A tak to H7 philips color vision. Jak dla mnie drogie myślałem kupić, ale narazie dałem sobie spokój. Do mnie chyba H7 i H9 do gixa idzie ;/. Więc ponad 100zł za 2 żarówki.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez anonimous » 12/1/2021, 10:25

Dzięki za odpowiedź!

Co do LEDów, w sumie to nie głupi pomysł! Tylko nie wiem czy by się zmieściły te całe LEDy tam gdzie moje żarówki, rozumiem, że one są także plug&play jak mają przejściówkę..

Muszę poszperać i sprawdzić czy podejdą, dzięki!
anonimous
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/2/2012, 20:59

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Fugu » 12/1/2021, 11:36

Seba_ER5 napisał(a):Ogólnie Barwa świateł jest określona w kodeksie drogowym więc za pewne i tak nie jest to do końca legalne i możesz poprostu pójść w LED.


Na zarowce jest wybity numer homologacji - jestli jest, to zarowka spelnia wymagania i moze byc uzyta. To jest bardzo proste do sprawdzenia.

LEDow z homologacja jest bardzo malo i czesto jest ona zwiazana tylko z pewna grupa pojazdow.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Seba_ER5 » 12/1/2021, 16:07

Jesli swiatal w Polsce nie mialy Ledow to homologacja nic ci nie da. Na kloszu tez jest homologacja i do jakich zarowek jest przystosowane.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Fugu » 13/1/2021, 10:15

Seba_ER5 napisał(a):Jesli swiatal w Polsce nie mialy Ledow to homologacja nic ci nie da. Na kloszu tez jest homologacja i do jakich zarowek jest przystosowane.


To co piszesz nie do konca jest to poprawne, spojrz n.p. tutaj: (otwórz link)
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Seba_ER5 » 13/1/2021, 22:24

Jak masz lampe z odbłysnikiem będziesz oslepiac ludzi. To jakbys wsadził xenon bez soczewki.

Prawo polskie nie przewiduje opcji byś włożył led (retrofit do lampy do tego nie przystosowanej)
Na lampie masz okreslone zrodlo swiatla i rodzaj a do tego moc.
Gix 750 l1- ma 55W h7 i 65W H9.

By the way nosiłęm sięz kupnem Osrama halogenowego ale zamowilem TungSram xD (węgierski na licencji General Electric) 4200K woec kal przyjdzie wrzuce aparat na manual w garazu i zrobie zdjecie przed i po. Ja kupiłem h7 bo głownie na niej jezdze. NIby trochę mocnijesze a kupiłem sobie dymioną nakładkę.

https://allegro.pl/oferta/2x-zarowki-tu ... YjM3YmQ%3D

Akurat mam Smarta po jednych zakupach.

P.S. tez chciałem kupić ledy ale zaczałem o tym czytać. Halogen oprócz tego ,żę świeci to skupia wiązkę, więc jeśli masz odbłysnik a nie soczewke to nawet nie kupuj bo oslepiac bedziesz ludzi jadacy z naprzeciwka.

P.S.2 polskie prawo też ma odnośnik do barwy światla. To ,że światlo wyglada na białe w soczewce na lampie nei znaczy ze nie swieci w odcieniu żółtym i w takim powinno świecić.

Według obowiązującego prawa, przednie światła mijania i drogowe w samochodzie muszą być barwy białej, bądź żółtej selektywnej,


Poz atym obadaj filmiki na YT powyżej 4200k jest gorsza widoczność. Na 5000k to nie powinno sie latać. Wszyscy co sie znaja na zarowach odradzaja.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Fugu » 14/1/2021, 10:32

Seba_ER5 napisał(a):Jak masz lampe z odbłysnikiem będziesz oslepiac ludzi. To jakbys wsadził xenon bez soczewki.

Jesli mowisz o dowolnej LED w dowolnym reflektorze, to masz racje. Ja mowie o testowanych kombinacjach - przyklady gdzie to dziala masz w moim linku powyzej.

Problem z oslepianiem pojawia sie w LEDach, ktorych miejsce wydobycia swiatla jest w inne niz w dedykowanej zarowce - czyli w 100% chinskich wyrobow.

Seba_ER5 napisał(a):Prawo polskie nie przewiduje opcji byś włożył led (retrofit do lampy do tego nie przystosowanej)
Na lampie masz okreslone zrodlo swiatla i rodzaj a do tego moc.
Gix 750 l1- ma 55W h7 i 65W H9.

Tam nigdzie nie ma okreslonego zrodla swiatla. Jest podany tylko typ zarowki.Do samochodow w liscie powyzej istnieje dokumentacja pozwalajace stosowac LED - z podanym typem reflektora i podanym typem zarowki LED.

Ale masz racje, LEDow z linka powyzej nie wsadzisz legalnie do Twojego motocykla - bo nie byly homologowane z jego reflektorem.

Seba_ER5 napisał(a):P.S. tez chciałem kupić ledy ale zaczałem o tym czytać.

Nie kupisz legalnej wersji, bo nie ma na rynku wersji ktora by miala w nim homologacje.

Seba_ER5 napisał(a):P.S.2 polskie prawo też ma odnośnik do barwy światla. To ,że światlo wyglada na białe w soczewce na lampie nei znaczy ze nie swieci w odcieniu żółtym i w takim powinno świecić.

Według obowiązującego prawa, przednie światła mijania i drogowe w samochodzie muszą być barwy białej, bądź żółtej selektywnej,

Tylko ze nie ma definicji temperatury bialego swiatla - to znaczy ze zarowno 2700K jak i 5000K jest dopuszczone.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Seba_ER5 » 14/1/2021, 20:47

Wybacz ale nie masz racji. Jeżeli z fabryki lampa nie wyjechała z ledem to nie możesz ładować. Proponuje kupić i powiedzieć o tym na przeglądzie diagnoście lub gościowi z drogówki.

https://autokult.pl/33085,retrofit-led- ... st-legalne
https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... it/sejr2x1
https://facetpo40.pl/samochody/retrofity-led/

Samo włożenie mocniejszej żarówki tego samego typu jest nielegalne i może degradować, na skutek wyższyej temperatury, odbłyśnik i klosz.

Jednymi słowy chcesz ryzykuj ,ale jest to nie legalne.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Fugu » 15/1/2021, 10:19

Seba_ER5 napisał(a):Wybacz ale nie masz racji. Jeżeli z fabryki lampa nie wyjechała z ledem to nie możesz ładować.

Informacje na ktore sie powolujesz w twoich linkach sa niestety przestarzale. Artykuly powoluja sie m.i. na publikacje ADAC z roku 2017, oryginal jest tutaj:
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a ... retrofits/

W tej chwili mamy rok 2021 i troche sie zmienilo, n.p. Osram wypuscil zarowki LED z homologacja dla pewnej (w tej chwili stosunkowo malej) grupy pojazdow:
https://www.osram.de/am/night-breaker-l ... /ledcheck/

Opis jak to dziala znajdziesz tez tutaj:
https://www.osram.de/am/night-breaker-led/index.jsp

Montowanie jest opisane tutaj
https://gzhls.at/blob/ldb/e/7/3/d/c9dfc ... 385bae.pdf
- zwroc uwage na strone nr. 10 tego dokumentu.

Magiczne slowo "Straßenzulassung" oznacza w jezyku polskim "dopuszczenie do uzywania w ruchu drogowym".

Seba_ER5 napisał(a):Proponuje kupić i powiedzieć o tym na przeglądzie diagnoście lub gościowi z drogówki.

Moj samochod ma bi-Xenon, wiec takiej zarowki tam nie upchne.
Ale ogolnie, jesli masz swistek pokazujacy ze zarowka jest dopuszczona do uzycia z danym typem reflektora, to przechodzi to bez najmniejszych problemow. Swistki te mozesz sciagnac z serwera producenta zarowek LED - patrz link powyzej.

Seba_ER5 napisał(a):Samo włożenie mocniejszej żarówki tego samego typu jest nielegalne i może degradować, na skutek wyższyej temperatury, odbłyśnik i klosz.

Tutaj masz 100% racji.

Seba_ER5 napisał(a):Jednymi słowy chcesz ryzykuj ,ale jest to nie legalne.

Tak jak pisalem juz pare razy - wszystko zalezy od tego jaka zarowka zainstalowana jest w jakim reflektorze - sa na rynku legalne kombinacje.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Seba_ER5 » 16/1/2021, 00:29

W artykule pisze by sprawdzić reflektor, czy jest homologowany do tego typy żarówki, a ty lecisz w zaparte. A więc reflektor musi pasować do tej żarówki. Do tego wszystkie sa soczewkowe.
Czyli te reflektory przeszły badania i dostały homologacje na dane LED. Pewnie głównie dlatego ,że maja soczewkę która kieruje źródło światła.
Jednymi słowy na tej liście nie ma żadnego motocykla.

Forum motocyklowe ani jednego motocykla na liście nie widzę. 20 aut na z krzyż.

Zmieniło się i to grubo nie powiem.

Przyszły żarówki Tungsram. Porównanie z OEM na manualnym trybie FOT:

Obrazek
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Seba_ER5 » 16/1/2021, 00:31

Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Fugu » 18/1/2021, 09:18

Seba_ER5 napisał(a):W artykule pisze by sprawdzić reflektor, czy jest homologowany do tego typy żarówki, a ty lecisz w zaparte.

To akurat pisalem od poczatku:
fugu napisał(a):LEDow z homologacja jest bardzo malo i czesto jest ona zwiazana tylko z pewna grupa pojazdow.


Seba_ER5 napisał(a):Forum motocyklowe ani jednego motocykla na liście nie widzę. 20 aut na z krzyż.

Z tego co czytalem, to motocykle sa tez planowane, ale na razie nie ma detali ktore motocykle i kiedy.
Problem jest w tym, ze homologacja tez nie jest za darmo, wiec zaczynaja od pojazdow, gdzie maja nadzieje, ze im sie koszty procesu zwroca.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Seba_ER5 » 20/1/2021, 01:32

Jestem prawie pewien ze to osram placil za ta homologacje by opchnac drogie LEDy
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Re: Białe światła H7 + W5W

Postprzez Fugu » 20/1/2021, 08:26

Seba_ER5 napisał(a):Jestem prawie pewien ze to osram placil za ta homologacje by opchnac drogie LEDy


Placil i to nie male pieniadze, a do tego za kazda kombinacje oddzielnie - to wynika z prawa, w jaki sposob wyglada dopuszczenia tego typu zmian do ruchu.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê