Zobacz wÄ…tek - Kat b, a kategoria a1?
NAS Analytics TAG

Kat b, a kategoria a1?

Przepisy, prawo
_________

Kat b, a kategoria a1?

Postprzez gruszon18 » 1/8/2020, 19:10

Witam.. Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jak to jest w końcu, czy mając prawo jazdy kat b więcej niż 3 lata mogę jeździć motocyklami powyżej pojemności 125cm3? Spotkałem się z artykułami mówiącymi że posiadając prawojazdy kat b powyżej 3lat z automatu mam a1 ale jakość nie dowierzam. Próowałem poszukać coś więcej na ten temat ale najwyraźniej źle wpisuje frazy..

Moim drugim pytaniem jest to jak w moim przypadku odbywało by się zrobienie tej kat a, gdy mam już to b? Kurs jest faktycznie wymagany, czy może tak jak to mi dziadek wmawia że tylko egzamin trzeba zrobić?
gruszon18
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/9/2012, 19:13
Lokalizacja: Mełgiew


Re: Kat b, a kategoria a1?

Postprzez Fugu » 3/8/2020, 07:46

gruszon18 napisał(a):Witam.. Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jak to jest w końcu, czy mając prawo jazdy kat b więcej niż 3 lata mogę jeździć motocyklami powyżej pojemności 125cm3?

Nie.

gruszon18 napisał(a):Spotkałem się z artykułami mówiącymi że posiadając prawojazdy kat b powyżej 3lat z automatu mam a1 ale jakość nie dowierzam.

To jest poprawne, ale:
* A1 upowaznia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg - czyli nic z jazdy powyzej 125ccm.
* nie jest wbite w prawo jazdy, wiec nie jest to we wszystkich krajach akceptowane.

gruszon18 napisał(a):Moim drugim pytaniem jest to jak w moim przypadku odbywało by się zrobienie tej kat a, gdy mam już to b? Kurs jest faktycznie wymagany, czy może tak jak to mi dziadek wmawia że tylko egzamin trzeba zrobić?

Jest potrzebny kompletny kurs.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Kat b, a kategoria a1?

Postprzez gruszon18 » 3/8/2020, 14:23

Dziękuję za odpowiedź ! Przynajmniej teraz mam pewność.
gruszon18
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/9/2012, 19:13
Lokalizacja: Mełgiew



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê