Zobacz wÄ…tek - Zatrzymanie prawka kat. A a jazda autem kat. B
NAS Analytics TAG

Zatrzymanie prawka kat. A a jazda autem kat. B

Przepisy, prawo
_________

Zatrzymanie prawka kat. A a jazda autem kat. B

Postprzez 4piwka » 26/4/2020, 16:10

Zatrzymali mi za przekroczenie prędkości motocyklem o 80km/h prawko. (Kuźwa i po sezonie)
Mogę poruszać się autem mając kat. B ?
Mam skuter 50cm3 mogę nim poruszać się publicznie ?
4piwka
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14/2/2017, 19:47


Re: Zatrzymanie prawka kat. A a jazda autem kat. B

Postprzez Fugu » 27/4/2020, 07:21

4piwka napisał(a):Mogę poruszać się autem mając kat. B ?
Mam skuter 50cm3 mogę nim poruszać się publicznie ?


Zabranie prawa jazdy oznacza ze nie masz zadnych uprawnien, dlatego kategorie B i AM tez sa zabronione.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Zatrzymanie prawka kat. A a jazda autem kat. B

Postprzez pytek » 27/4/2020, 10:00

Fugu napisał(a):Zabranie prawa jazdy oznacza ze nie masz zadnych uprawnien, dlatego kategorie B i AM tez sa zabronione.


nie do końca, nie wprowadzaj gościa w błąd, ponieważ motorower jest jak najbardziej możliwy i możesz nim poruszać się na drogach publicznych na dowód osobisty (chyba że masz mleko pod nosem to wtedy kiszka) można również wystąpić w formie czynnego żalu do starosty o zatrzymanie kat. A i pozostawienie w czynności kat. B argumentując to z głową.
Starosta może (nie musi) przychylić się do pozostawienia kat. B jeśli okoliczności były/są łagodzące a więc:
- nie cwaniakowałeś przed policją
- nie kłamałeś że nie masz przy sobie prawka tylko je uczciwie pokazałeś i przekazałeś
- nie szedłeś w zaparte że to nie twoja wina
- nie odmówiłeś przyjęcia mandatu
- wyraziłeś skruchę i byłeś miły dla gliniarzy
Wszystko powyższe niweczy sytuacja jeśli jechałeś po pijaku, wtedy możesz pocałować się w d...
pytek
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/5/2017, 20:30

Re: Zatrzymanie prawka kat. A a jazda autem kat. B

Postprzez Fugu » 27/4/2020, 13:55

pytek napisał(a):nie do końca, nie wprowadzaj gościa w błąd, ponieważ motorower jest jak najbardziej możliwy i możesz nim poruszać się na drogach publicznych na dowód osobisty .....

....jesli ukonczyłes 18 lat przed 19 stycznia 2013 r.
Fakt, zalozylem ze OP sie w ta ramke nie lapie.

pytek napisał(a):można również wystąpić w formie czynnego żalu do starosty o zatrzymanie kat. A i pozostawienie w czynności kat. B argumentując to z głową.

Teoretycznie mozesz probowac, ale szanse ze zostanie zatrzymana tylko czesc uprawnien + wydanie nowego prawa jazdy sa w naszym kraju znikome.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê