Zobacz wÄ…tek - Motocykle >70kw na A2 i moto dla dwumetrowca
NAS Analytics TAG

Motocykle >70kw na A2 i moto dla dwumetrowca

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Motocykle >70kw na A2 i moto dla dwumetrowca

Postprzez Birdman317 » 31/10/2019, 11:01

Panowie, jako 22 latek jestem skazany na razie na kategorię A2, co przy wzroście 2m jest raczej problemem, bo większość moto na A2 jest zwyczajnie zbyt małe. Po wstępnym rozeznaniu na CycleErgo wychodzi, że najsensowniejsze rozmiarem są motocykle typu r6, gsxr itp. ale trochę rozsądku mam i nie uśmiecha mi się zaczynać od sporta.

Z drugiej strony, wiem jak szybko przyzwyczajam się i nudzę się mocą, więc kupowania typowego moto na A2 (już pomijając rozmiary) odpada, a też nie chcę zmieniać od razu po 2 sezonach. W związku z tym doszedłem do wniosku, że najlepszą opcją będzie kupno zablokowanego moto i tutaj zacząłem spotykać dziwne przypadki.

Najbardziej spodobał mi się pomysł zablokowanej hondy cbr 600 f4i zarejestrowanej na A2, których ogłoszeń sprzedaży nie brakuje. Tutaj też rodzi się moje główne pytanie. Jeśli motocykl jest zablokowany i zarejestrowany na A2, mimo że seryjnie przekracza 70kw, to czy można bez obaw się nim poruszać na prawku A2? Nie będzie problemów z policją czy też ubezpieczalnią w razie wypadku biorąc pod uwagę, że będzie on faktycznie zablokowany?

Chętnie również poznam opinie nieco bardziej doświadczonych, co sądzą na temat zaczynania na takim moto. Spotkałem wiele wątków gdzie osoby chwaliły sobie cbr 600 jako pierwszy. Uwagi typu zbyt duża pojemność/moc nie mają znaczenia, bo moto będzie zablokowane. Bardziej chodzi mi o trudność prowadzenia i wybaczanie błędów nowicjusza tego motocykla. Jestem również otwarty na inne sugestie moto dla dwumetrowca :D
Birdman317
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/10/2019, 10:35


Re: Motocykle >70kw na A2 i moto dla dwumetrowca

Postprzez Fugu » 31/10/2019, 12:36

Birdman317 napisał(a):Z drugiej strony, wiem jak szybko przyzwyczajam się i nudzę się mocą, więc kupowania typowego moto na A2 (już pomijając rozmiary) odpada, a też nie chcę zmieniać od razu po 2 sezonach.

Mylisz sie. Motocykl majacy tylko 35 kW daje duza dawke frajdy i wymaga u przecietnego kierowcy wiecej niz dwa sezony zeby go opanowac. A po dwoch sezonach bedzie otwarty wiec opanowanie bedzie do kontynuacji.

Birdman317 napisał(a):Najbardziej spodobał mi się pomysł zablokowanej hondy cbr 600 f4i zarejestrowanej na A2, których ogłoszeń sprzedaży nie brakuje. Tutaj też rodzi się moje główne pytanie. Jeśli motocykl jest zablokowany i zarejestrowany na A2, mimo że seryjnie przekracza 70kw, to czy można bez obaw się nim poruszać na prawku A2?

Nie mozna. Przepisy wyraznie mowia, ze mozesz jezdzic pojazdem, ktory przed blokowaniem mial mniej niz 70 koni.
Pozatym, nie rejestruje sie motocykla pod prawo jazdy, za wybor pojazdu odpowiedzialny jest kierowca.

Birdman317 napisał(a):Nie będzie problemów z policją czy też ubezpieczalnią w razie wypadku biorąc pod uwagę, że będzie on faktycznie zablokowany?

Beda - jedziesz pojazdem, do ktorego nie masz uprawnien.

Birdman317 napisał(a):Spotkałem wiele wątków gdzie osoby chwaliły sobie cbr 600 jako pierwszy.

Ten motocykl jest mocny i robi duzo frajdy, ale jako poczatkujacy bedziesz mial problemy z ta moca.

Birdman317 napisał(a): Uwagi typu zbyt duża pojemność/moc nie mają znaczenia, bo moto będzie zablokowane.

Blokowanie polega czesto na skroceniu drogi linki gazu, wiec nerwowosc motocykla zostaje niewiele zmieniona, ujmuje sie mu tylko maksymalnej predkosci i troche przyspieszenia, wiec w przypadku poczatkujacego nie ma to wiekszego znaczenia.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Motocykle >70kw na A2 i moto dla dwumetrowca

Postprzez Birdman317 » 8/11/2019, 09:15

Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź :D

Pomysł tej CBR 600 f4i podobał mi się właśnie dlatego, że rozmiarowo jest to chyba najbardziej do mnie pasujący motor szosowy, a że one są na wtrysku, to można je blokować nową mapą z tego co wiem, więc teoretycznie nie powinien być narwany. W każdym razie opcja ta już nie wchodzi w grę.

Polecił byś może jakieś moto na A2, na którym przy 2m wzrostu będzie mi się wygodnie jeździło? Przykładowo jak patrzyłem na CycleErgo na GS500f to wydawał się zbyt mały.
Birdman317
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/10/2019, 10:35

Re: Motocykle >70kw na A2 i moto dla dwumetrowca

Postprzez Fugu » 8/11/2019, 10:24

Birdman317 napisał(a):Pomysł tej CBR 600 f4i podobał mi się właśnie dlatego, że rozmiarowo jest to chyba najbardziej do mnie pasujący motor szosowy,....

Ale ma wiecej niz 70 kW mocy, wiec odpada przy A2.

Birdman317 napisał(a):Polecił byś może jakieś moto na A2, na którym przy 2m wzrostu będzie mi się wygodnie jeździło? Przykładowo jak patrzyłem na CycleErgo na GS500f to wydawał się zbyt mały.

Nie polece konkretnego modelu, m.i. dlatego ze informacja "mam 2m" nie mowi nic o dlugosci nog, korpusu, itd.

Na twoim miejscu przeszedl bym sie po salonach, poogladal co maja z moca do 70 kW i posiedzial na tym, albo jeszcze lepiej przejechal sie i sprawdzil jak ten sprzet zachowuje sie w Twoich rekach.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Motocykle >70kw na A2 i moto dla dwumetrowca

Postprzez ChaoticBiker » 21/11/2019, 12:51

otóż jak powyżej wszystko.
Do tego jestem zaskoczony Twoim wynikiem - ja mam 190cm wzrostu i na w miare współczesnych sportach 600cc jest mi kuresko ciasno i niewygodnie - OK to jest na niektórych maszynach z lat 80tych czy 90tych.
GS500 bedzie maly ale zakakująco ergonomiczny. Warto też przy tym wzroście i prawku A2 rozważyć duże kruzery, które będą dość wygodne, aczkolwiek drogie w porównaniu no i raczej słabe do nauki jazdy, albo motocykle typu adventure, które to mogą się sprawdzić idealnie - BMW GS650, Suzuki freewind, Aprilia Pegaso, Albo pójść w klasyki i ogarnąć Suzuki GS 750/1000/1100 z lat 80tych - są to kobylaste twardziele, w których póki jest olej w silniku to będą działać niezależnie od traktowania. Ale jednak są to już zabytki - jednak z klasą i chyba tylko 16to zaworowy 1100 przekracza wymagania kategorii A2 (98 koni ma chyba?).
Ogólnie kiedyś motocykle były jakieś większe (nie oznacza to, że lepsze)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê