Zobacz wÄ…tek - Åšcigacz dla poczÄ…tkujÄ…cego 600 czy 1000?
NAS Analytics TAG

Åšcigacz dla poczÄ…tkujÄ…cego 600 czy 1000?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Åšcigacz dla poczÄ…tkujÄ…cego 600 czy 1000?

Postprzez Klusekb » 3/11/2019, 12:06

Witam

Szukam motocykla do uprawiania sportu motocyklowego na lokalnych Polskich "torach" wyścigowych (Radom, słomczyn). Nie mam doświadczenia w jeździe po torach. Szukam motocykla na którym mogę najwięcej się mogę nauczyć, tak jak techniki jazdy ale i wpływu ustawienia zawieszenia, ustawienia przełożeń, opon na zachowanie na torze. Największy problem mam z wyborem pojemności. 600 chyba są najbardziej rozsądne, jazdy najwięcej bym się nauczył na 300, ale litry najfajniejsze ;) ale w naszych realiach raczej bez sensu.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
FZS 600 - 4 lata; GSF 1200S - 2 lata

- Wiek, waga, wzrost, - 30 lat; 90kg; 186 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla , w jakich udziałach procentowych? - Tor - 80%
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? - kilka sesji w sezonie
- Ile gotówki masz na sam motocykl - ~15 tyś
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? - 5 tysięcy
- Jakie motocykle Ci się podobają - rozważamy sportowe
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Yamaha R6 2004-2007;Honda CBR RR; Yamaha R3; CBR 1000RR sc57

Najbardziej jestem przekonany do R6 chociaż podoba mi się sc57, z kolei CBR 600 RR ma w sobie pierwiastek Moto2.
Klusekb
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2/3/2014, 22:26


Re: Åšcigacz dla poczÄ…tkujÄ…cego 600 czy 1000?

Postprzez kuba210796 » 8/11/2019, 01:28

Cześć , tory które wymieniłeś to kartingi im mniejszy motocykl tym lepiej, latałem na R1 po Radomiu i na zębatce przód -1 drugi bieg był optymalny,reszty praktycznie nie używałem. Yamahe R3 raczej bym odrzucił z twojego zestawienia ze względu na niedosyt mocy - owszem na kartingach będziesz nią królował ale w żadnym innym wypadku ten motocykl nie będzie ci dawał raczej frajdy - zważywszy na to czym jeździłeś wcześniej. Jako królową stawiam R6 za prowadzenie i agresywną nie do znudzenia się jednostkę napędową. SC 57 będzie wielką krową przy wymienionej R6 i na kartingu będzie ciężko w jaki kolwiek wykorzystać jej potencjał. Jeżeli do tych kilku sesji dodajesz kilka tysięcy km rocznie na drogach publicznych i lubisz latać na gumie hmm myśl nad litrem , jeżeli chcesz tylko i wyłącznie szlifować swe umiejętności na małych obiektach to tylko 600 et.. a jaka to kwestia upodobania , ja jestem za R6 , natomiast konkurencja nie jest gorsza i tu raczej dochodzi się do kwestii upodobań danej marce , jeżeli mówimy o zbliżonych rocznikach i budżecie jakim dysponujesz . Do celów "torowych" nie zapomnij o porządnym serwisie zawieszenia, tak aby bawić się na sprawnym sprzęcie , wykorzystywać jego potencjał i przesuwać swoje granice pozdro :)
Avatar użytkownika
kuba210796
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 20/2/2013, 16:35


Re: Åšcigacz dla poczÄ…tkujÄ…cego 600 czy 1000?

Postprzez ChaoticBiker » 21/11/2019, 12:42

Jak chcesz byc zabijaka torowy na takich kartingach, to wez jakies dwusuwowe 250 typu Suzuki rgv czy Aprilia RS 250. Jak sie nauczysz tym jezdzic, to gwarantuje, bedziesz w scislej czolowce i Twoje rekordy okrążeń będą tym, do czego inni będą dążyć.
Z czterosuwów warto rozważyć czterocylindrowe 400cc czy 500cc, choć np. taka dwucylindrowa Honda CB500 potrafi ostro narobić wstydu dużo większym, teoretycznie mocniejszym sprzętom.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê