Zobacz wątek - Do osób mieszkających w Irlandi i nie tylko :D
NAS Analytics TAG

Do osób mieszkających w Irlandi i nie tylko :D

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Do osób mieszkających w Irlandi i nie tylko :D

Postprzez Virus » 6/9/2007, 18:34

Witam.
Czy wie ktoś może ile kosztuje ubezpieczenie w Irlandi na motocykl ??
Ponieważ rozważam kupno motocykla ale nie wiem czy kupić w Irlandi czy tez kupic i ubezpieczyc w Polsce i tu rodzi sie drugie pytanie. Czy wie ktos może czy w Polsce można ubezpieczyc motocykl i pojechac do Irlandi ?? Chcem kupic Bandita 600 n. Mimo ze jestem młodym adeptem z kat. A ( 20 lat) to czuje sie na siłach żeby pojechac na nim. Denerwują mnie posty ludzi w stylu "czy R1 dobry na początek ... " a niech kupują potem sie zabiją i mniej bedzie takich d....i . Zdecydowałem sie na ten motor ponieważ nie ma wielkiej róznicy cenowej miedzy gs 500 a banditem 600 i tez nie stać mnie na to zeby co sezon kupywać kolejny motor. Zapewne bede miał sporo trudności na początku z Banditem ale co to za życie bez wyzwań :D nie jestem osobą która lubi szalec na ulicy ( mam poukładane pod kopułą :D ) więc prosze bez zbędnych komentarzy :P tylko na temat
"Jazda na motorze to jest cos ....... czego nie da sie opisac słowami"
Virus
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3/9/2007, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez prelude1 » 6/9/2007, 18:51

zapisz sie na pare lekcji jezyka angielskiego co pozwoli ci opanowac jezyk na tyle zeby zadzwonic do brokera ubepieczeniowego i zapytac go o koszt ubezpieczenia!

potem znajdz odpowiedni dzial na forum, Emigranci Scigacz.pl.

moje moto dotarlo do ROI za pomoca firmy kurierskiej ,za jedyne 350 euro:
http://www.pack-kurier.pl

pozdrawiam z Dublina
prelude1
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2/8/2007, 19:27


Postprzez michalf84 » 6/9/2007, 23:27

z racji mlodego wieku i braku doswiadczenia ubezpieczenie moze cie zabolec ja obecnie place 800 euro za skuter (23 lata) sam zastanawialem sie nad kupnem motocykla w polsce i przyprowadzenie go do irlandii na poczatek chcialem kupic nowa cbrke jednak po dluzszym namysle zrezgnowalem wole kupic motor na miejscu i nie martwic sie o nic a same koszty zakupu i dojazdu wyszly by mnjie ponad 50 tys zl i jescze zostaje wielkka niewiadoma czy garda sie nie przyczepi to zalezy od ciebie bandita ubezpieczysz w irlandii za okolo 1200 euro ale rosnie ci od razu doswiadczenie itd... i naprawde jesli chcesz kupic uzywke mozesz znalezc cos fajnego ja tak sie sklada ze w ten weekend lece zdawac egzamin na motor wiec trzymajcie kciuki a chyb mi to umknelo jesli myslisz o kupnie scigacza jako pierwsze moto to mozesz zapomniec o tym w irlandii ja natomiast uderzam w fazerka troche mi zeszlo zanim sie przekonalem do tego motoru ale skoro nie ma alternatywy ... z doswiadczeniawiem ze najlatwiej ubezpieczyc w AON insurance wstukaj w google znajdziesz od razu, siedziba firmy jest w centrum miasta jesli wezmiesz udzial w dodatkowych szkoleniach na motocykl massz dodatkowe znizki. Jesli jednak wciaz myslisz o sprowadzeniu motorku z polski najlepiej zlapac kogos na polskich blachach na swiatlach i sie dopytac ja tak zrobilem na forach znajdziesz jedynie wiadomosci ze ktos od kogos slyszal sam widzialem wiele osob jezdzacych na polskich tablicach i podobno sie udaje ja jednak nie mam zamiartu przerejestrowywac motoru i placic roznicy vatu w cenac h motoru....pozdrawiam
Avatar użytkownika
michalf84
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 16/7/2007, 14:04
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez prelude1 » 7/9/2007, 08:26

skuter to nie motocykl, to troche tak jakby porownywac krowe i swinie na tle laki.

troche informacji na temat importu moto do ROI:
http://www.citizensinformation.ie/categ ... %20a%20car

co bys nie musial polegac na lapanych na swiatlach motocyklistach z ktorych wiekszosc i tak nie ma pojecia czy to co robia jest zgodne z litera prawa czy nie.

w moim przypadku za 636 z 2004 roku Caroline Nash zazyczyla sobie 4500euro rocznie ,wiec przed kupnem motocykla najlepiej podzwonic i popytac ,ktory wariant jest najkorzystniejszy. motocykle klasy sport mozesz spokojnie zignorowac na poczatek , kwota ubezpieczenia przyprawi cie o palpitacje serca. chyba ,ze sie zecydujesz na popularne tutaj ,ze wzgledu na ubezpieczenie wlasnie , 400 ,ale czy to sport to juz inna historia.
prelude1
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2/8/2007, 19:27

Postprzez michalf84 » 7/9/2007, 09:27

no i znalazl sie kolejny cfaniaczek od skuterow przeczytaj ze zrozumieniem moj tekst chodzilo o pokazanie cen a to co napisales zdazylem i ja zrobic oprocz wklejenia linku co za ludzie
Avatar użytkownika
michalf84
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 16/7/2007, 14:04
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez michalf84 » 7/9/2007, 09:40

aha i jesli chodzi o dopytanie sie kogos na swiatlach bo kolega wyzej widze ze jest najbardziej zorientowany, jesli ktos smiga na polskich blachach to logicznie moze cos ci wiecej o tym powiedziec czyli czy nie ma problemow z garda tak w gwoli scislosci bo kolega znow zacznie cos o krowich plackach pisac
Avatar użytkownika
michalf84
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 16/7/2007, 14:04
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez pawel_rr » 7/9/2007, 10:05

piszecie na forum o motocyklach czy agroturystyce??
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Postprzez prelude1 » 7/9/2007, 11:30

michasiu jak na razie to ja ,jako jedyny podalem ,jakies rzetelne informacje ty sie opierasz na domyslach i przygodnie zaslyszanych opiniach.

najsampierw sprobuj http://www.aonbikecare.ie ,a nastepnie Carole Nash 1800 298 550 w moim wypadku bylo najkorzystniej ,ale tu niestety nie ma reguly.

kontynuujac agrowatek to motocykl tak pasuje do skutera,jak siodlo do swini.
prelude1
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2/8/2007, 19:27

Postprzez kondzior1410 » 7/9/2007, 13:24

troche info jest na www.husarria.com stronka polskich motocyklistow w irlandii.

nowa ubezpieczalnia, ktora pojawila sie na rynku irl nazywa sie "adelaide" nie jestem pewien co do pisowni.

Z racji twojego wieku 20 lat nie polecam jednak ubezpieczania w irl, za drogo. Kup moto w polandzie zrob sobie drugiego wlasciciela w polandzie, wtedy gliny sie nie czepna i w ten sposob uda ci sie unikna grubych pieniedzy za ubezpieczenia, np: znajomy 23 lata, chyba, zaspiewali mu za XX-a 6000 jurkow :)

pozdro
:twisted:
kondzior1410
Świeżak
 
Posty: 183
Dołączył(a): 8/4/2006, 21:09
Lokalizacja: Dublin

Postprzez michalf84 » 7/9/2007, 15:03

nie bylo zadnych domyslow....widze ze kolega z tych co wszystko widzieli wszedzie byli wszystko wiedza niestety jedynie taka osoba na tym forum jestem ja....heh porzucmy ten temat bo jest meczacy
ja uwazam tak jak powiedzialem najlepiej ubepieczyc tu i sie nie martwic bo tyl eile jest osob tyle jest opinii kazdy niby jezdzi a azadnych konkretow nie ma co do 2-go wlasciciela slyszalem rowniez sprzeczne opinie moze kolega wszystkowiedzacy ci pomoze bo jak narazie to wkleja bezuzyteczne linki a z tego co widze sam ubezpieczyl w irl.. ale w jednym ma racje poki nie zadzwonisz i nie zapytasz nie bedziesz wiedzial sproboj nasha i aona bo to najlepsze ubezpieczalnie i tak jak kolega wspomnial wchodzi teraz nowa firma z GB bodajze mam nawet gdzies w domu wizytowke hm i jeszcze jest link 4, najlepiej zadzwonic i sie troszke potargowac tylko przedstaw sie jako jan kowalski bo wszystkie dane z rozmow sa wkepywane do ko9mputera wiec jak bedziesz chcial cos krecic to przy kolejnej rozmowie beda widzieli jakie dane podawales wczesniej. powodzenia i pamietaj mysl swoja glowa a nie to co ci podpowiedza inni bo pozniej bedziesz zalowal
Avatar użytkownika
michalf84
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 16/7/2007, 14:04
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez michalf84 » 7/9/2007, 15:07

aha i pokaz mi to palcem w ktory miejscu mojego komentaarza byla przygodnie zasslyszana opinia to uwierze ze snie..
Avatar użytkownika
michalf84
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 16/7/2007, 14:04
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez kondzior1410 » 7/9/2007, 18:41

z racji mojego wieku i znizek mieszcze sie w 1000 wiec nieoplaca mi sie kombinowac ale jak ktos jest mlody i che polatac na prawdziwym moto, poprostu go niestac. Polskie ubezpieczenie dziala, dowodem jest kraksa jaka mieli czlonkowie naszego klubu jedno moto blachy polskie, sprawca wypadku i poszkodowana blachy irl, nie byklo problemu z uzuskaniem odszkodowania.

:twisted:
kondzior1410
Świeżak
 
Posty: 183
Dołączył(a): 8/4/2006, 21:09
Lokalizacja: Dublin

Postprzez kondzior1410 » 7/9/2007, 18:44

a skuter to motocykl, wez porzadna 500 i jak umiesz jezdzic to pozamiatasz nie jedno moto. A opinie, ze skuter to nie moto blablabla to jest dziecinada.
kondzior1410
Świeżak
 
Posty: 183
Dołączył(a): 8/4/2006, 21:09
Lokalizacja: Dublin

Postprzez prelude1 » 7/9/2007, 18:45

tworca watku wyraznie pyta czy warto ubezpieczac moto w ROI ,wg. podanego przeze mnie linka do rzadowej strony nie jest to mozliwe,czytaj wbrew prawu.

opinia motocyklisty zlapanego na swiatlach nie sa dla mnie wiazace, wole sprawdzic u zrodla ,ale kazdy robi jak chce. to ,ze jest w ROI pare maszyn jezdzacych na polskich blachach to juz insza inszosc.

za wszechwiedzacego nie dziekuje, wcale sie za takiego nie uwazam, poprostu nie wypowiadam sie na tematy o ktorych nie mam pojecia.

jak masz jeszcze jakies pytania to atakuj na husarrie.com na pewno ci chetnie pomoga , bardzo w porzadku chlopaki.
prelude1
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2/8/2007, 19:27

Postprzez prelude1 » 7/9/2007, 18:51

kondzior1410 napisał(a):a skuter to motocykl, wez porzadna 500 i jak umiesz jezdzic to pozamiatasz nie jedno moto.


najlepiej posadzic moja babcie w wieku mocno geriatrycznym na Dukata 1098S ,a Kondziora na Aeroxa i wyjdzie na to ,ze Aerox to motocykl ,a 1098S sie do niczego nie nadaje.

przy okazji pozdrawiam moja babcie
prelude1
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2/8/2007, 19:27

Postprzez michalf84 » 7/9/2007, 18:59

jak sprawdziles u zrodla przeciez oczywistym jest to ze takie praktyki sa niezgodne z prawem stad te pytania o garde
ja jesem jednak zdania nie stac cie na ubezpiecznie kup sobie rower po cos powstaly te przepisy by nie wsiadac na 1l potwory od razu po zdaniiu prawka
co do tej firmy wchodzacej na rynek irl pld to wlasnie wrocilem do domu i sprawdzilem wejdz sobie na stronke bikequote.me.com tak jak mowilem za bandziora nie powiinni krzyknac wiecej niz 1200 euro
aha konsdzior stawiam piwo de tego zmierzalem rozsmieszaja mnie osoby mowiace ze skuter to nie moto aha tak samo jak auto z automatyczna skrzynia biegow to nie samochod tylko krowa ok ucinam temat jak dowiesz sie ile krzycza za ubepzieczenie daj znac na forum pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
michalf84
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 16/7/2007, 14:04
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez Kasius » 7/9/2007, 20:22

a o jakich ubezpieczeniach mowicie? bo cos mi w tej calej waszej klotni nie pasuje
Kasius
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 2/8/2007, 23:58
Lokalizacja: Irlandia/Wrocław

Postprzez kondzior1410 » 7/9/2007, 20:57

prelude1 napisał(a):
kondzior1410 napisał(a):a skuter to motocykl, wez porzadna 500 i jak umiesz jezdzic to pozamiatasz nie jedno moto.


najlepiej posadzic moja babcie w wieku mocno geriatrycznym na Dukata 1098S ,a Kondziora na Aeroxa i wyjdzie na to ,ze Aerox to motocykl ,a 1098S sie do niczego nie nadaje.

przy okazji pozdrawiam moja babcie


wydaje mi sie, ze mnie obrazasz. Wszystko co ma dwa kola i silnik jest motocyklem ale ty jak widac wiesz lepiej.
kondzior1410
Świeżak
 
Posty: 183
Dołączył(a): 8/4/2006, 21:09
Lokalizacja: Dublin

Postprzez prelude1 » 7/9/2007, 21:08

nie obrazam cie kondzior , przewrazliwiony jestes.

3maj sie
prelude1
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2/8/2007, 19:27

Postprzez Virus » 8/9/2007, 09:23

OMG kłucicie sie jak dzieci. Wyraźnie napisałem "BEZ ZBEDNYCH KOMENTARZY, TYLKO NA TEMAT"
a tak apropo dzięki za info :P
"Jazda na motorze to jest cos ....... czego nie da sie opisac słowami"
Virus
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3/9/2007, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona


Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê