Zobacz wÄ…tek - Uszkodzenie lakieru na feldze
NAS Analytics TAG

Uszkodzenie lakieru na feldze

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Uszkodzenie lakieru na feldze

Postprzez bartekkk » 5/8/2019, 12:49

Witam,
(jeżeli występuje offtop to wybaczcie jedynie te forum jest mi bliskie) wpadłem na zajebisty pomysł czyszczenia felgi z pomocą rozpuszczalnika marki Dragon do usunięcia kleju po naklejkach, felga koloru białego miejscowo nieco zbrązowiała. Czy jest ktoś na sali kto miał podobne doświadczenie lub zna się na rzeczy i wie czym czyścić taki klej bez szkód i dodatkowo wie jak zniwelować/pozbyć się tych śladów, które wyrządziłem dla mojego jednośladu :? .
bartekkk
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15/7/2015, 16:31
Lokalizacja: Poznań


Re: Uszkodzenie lakieru na feldze

Postprzez Fugu » 5/8/2019, 13:17

bartekkk napisał(a):Czy jest ktoś na sali kto miał podobne doświadczenie lub zna się na rzeczy i wie czym czyścić taki klej bez szkód i dodatkowo wie jak zniwelować/pozbyć się tych śladów, które wyrządziłem dla mojego jednośladu :?


Uzyles srodka rozpuszczajacego lakier do czyszczenia lakieru - dlatego go uszkodziles. Pozostaje jedynie przemalowanie felgi, ale daj to zrobic jakiejs firmie, ktora wie jak sie to robi.

Na przyszlosc wybieraj inne plyny, takie ktore nie reaguja z lakierem.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Uszkodzenie lakieru na feldze

Postprzez bartekkk » 5/8/2019, 14:08

Fugu napisał(a):
bartekkk napisał(a):Czy jest ktoś na sali kto miał podobne doświadczenie lub zna się na rzeczy i wie czym czyścić taki klej bez szkód i dodatkowo wie jak zniwelować/pozbyć się tych śladów, które wyrządziłem dla mojego jednośladu :?


Uzyles srodka rozpuszczajacego lakier do czyszczenia lakieru - dlatego go uszkodziles. Pozostaje jedynie przemalowanie felgi, ale daj to zrobic jakiejs firmie, ktora wie jak sie to robi.

Na przyszlosc wybieraj inne plyny, takie ktore nie reaguja z lakierem.


Takie wnioski potrafię sam wyciągnąć, zadałem konkretne pytanie wymagające konkretnej odpowiedzi. :wink:
bartekkk
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15/7/2015, 16:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Uszkodzenie lakieru na feldze

Postprzez Glenroy » 5/8/2019, 20:36

Klej najlepiej atakować izopropanolem, w sklepach z elektroniką dostępny jako IPA, ewentualnie aceton, czyli najprościej mówiąc zmywacz do hamulców, ale z tym też ostrożnie, bo akryle będą z nim reagować. Najbezpieczniej będzie z IPA, możesz też próbować np. WD-40, z niektórymi klejami potrafi sobie bardzo sprawnie poradzić.
Z odbarwieniami już raczej zbyt wiele nie zrobisz, możesz spróbować zrobić polerkę lakieru, może tylko jakaś wierzchnia część klaru została uszkodzona, jeżeli poszło do samej bazy, to zostaje tylko malowanie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Uszkodzenie lakieru na feldze

Postprzez bartekkk » 6/8/2019, 09:46

Glenroy napisał(a):Klej najlepiej atakować izopropanolem, w sklepach z elektroniką dostępny jako IPA, ewentualnie aceton, czyli najprościej mówiąc zmywacz do hamulców, ale z tym też ostrożnie, bo akryle będą z nim reagować. Najbezpieczniej będzie z IPA, możesz też próbować np. WD-40, z niektórymi klejami potrafi sobie bardzo sprawnie poradzić.
Z odbarwieniami już raczej zbyt wiele nie zrobisz, możesz spróbować zrobić polerkę lakieru, może tylko jakaś wierzchnia część klaru została uszkodzona, jeżeli poszło do samej bazy, to zostaje tylko malowanie.


Dzięki :P
bartekkk
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15/7/2015, 16:31
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê