Zobacz wÄ…tek - Badania lekarskie.
NAS Analytics TAG

Badania lekarskie.

Przepisy, prawo
_________

Badania lekarskie.

Postprzez bananone » 17/1/2018, 20:36

Witam.
Szukam szukam i nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytanie... mianowicie: od bodaj 2009 roku posiadam prawo jazdy kat. B wraz z bezterminowymi badaniami lekarskimi. W tym roku chcę się zapisać na prawo jazdy kat. A. Podobno lekarze nie wystawiają już bezterminowych badań lekarskich, w związku z tym moje pytanie brzmi czy po uzyskaniu pj kat. A moje bezterminowe badania lekarskie dalej pozostaną bezterminowymi tylko dla kat. B czy może jednak wraz z kat. A staną się terminowymi? Nie ukrywam że zależy mi bardzo na bezterminowych badaniach, dlatego rozważam decyzję o pj kat. A. Nigdy nie wiadomo co może się człowiekowi przytrafić a nie chciałbym w przyszłości tułać się po gabinetach lekarskich (tracić czas i dodatkowe pieniądze) tylko po to aby przedłużyć prawko lub co gorsza nie przejść ich pozytywnie....
Pozdrawiam serdeczenie.
bananone
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/1/2018, 20:22


Re: Badania lekarskie.

Postprzez Wertyder » 18/1/2018, 02:27

Nie ma już PJ bezterminowych. Wszystkie muszą być wymienione do któregoś tam roku (sprawdź w google). Prawko dostaniesz z terminem upływu ważności jak dla kat. A.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale


Re: Badania lekarskie.

Postprzez ChaoticBiker » 18/1/2018, 10:08

nie tyle badania lekarskie, co sam dokument nie jest bezterminowy. Twoj z 2009 tak czy siak straci waznosc bodajze w 2024 roku. Wiec zrobienie kategorii A nie zmieni tutaj niczego.
Jesli tak obawiasz sie o stan swojego zdrowia, to moze warto rozwazyc, czy w ogóle powinienes miec prawo jazdy?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Badania lekarskie.

Postprzez jasnoksieznik » 18/1/2018, 13:34

Pewnie, że każdy powinien się zastanowić, czy może być bezpiecznym kierowcą. Ale np. dorosły człowiek, okularnik że stabilną wadą dostaje prikaz badań co dziesięć lat pod groźbą utraty prawka.

Pójdź na badania, to się dowiesz, czy będzie bezterminowo.
A co do ważności prawka, to może zadzwoń do urzędu i się zapytaj?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Badania lekarskie.

Postprzez Oastra » 18/1/2018, 16:15

Mi zostawili bezterminowe na osobowki. Na motor mam ważne 15 lat. Nowe prawko odbierałem 2 lata temu, może coś się zmieniło. Co dziwne na motor jest ważne od daty wydania dokumentu a na ciężarowe od daty badania lekarskiego.
Oastra
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28/2/2015, 19:55

Re: Badania lekarskie.

Postprzez ChaoticBiker » 19/1/2018, 09:52

Oastra, to nie uprawnienia traca waznosc, a sam dokument!
Moze urzad sie cos zamotal. Co do ciezarowych to jest inaczej -data waznosci zalezna od badan (co jest chyba tylko typowe dla polskiego prawka). Mysle, ze dochodzi tu tez element zniekompetencji urzednika - z tego co pamietam z polski to nic nadzwyczajnego.
Na moim prawku (brytyjskie) ciezarówki maja date przydatnosci do uzycia wczesniej niz pozostale kategorie - ale tu waznosc prawka jest uzaleznione od wieku, im dalej w las tym czesciej badania trza robic. Co nie zmienia faktu, ze zeby jezdzic i tak musze miec wazne CPC, karte kierowcy i badania.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Badania lekarskie.

Postprzez bananone » 21/1/2018, 16:50

Wertyder napisał(a):Nie ma już PJ bezterminowych. Wszystkie muszą być wymienione do któregoś tam roku (sprawdź w google). Prawko dostaniesz z terminem upływu ważności jak dla kat. A.

Nie rozchodzi mi się o to do kiedy jest ważny dokument a o bezterminowość badań jak pisałem wyżej...

ChaoticBiker napisał(a):nie tyle badania lekarskie, co sam dokument nie jest bezterminowy. Twoj z 2009 tak czy siak straci waznosc bodajze w 2024 roku. Wiec zrobienie kategorii A nie zmieni tutaj niczego...

Czyli mam rozumieć że wg ciebie moje badania bezterminowe kat. B zachowają tę formę a kat. A będą terminowe? i czy potrafisz/możesz to czymś poprzeć? Bo o to mi właśnie chodzi :wink:

jasnoksieznik napisał(a):...Pójdź na badania, to się dowiesz, czy będzie bezterminowo...

Lekarze nie wystawiają teraz badań bezterminowych, powtarzam- nie rozchodzi mi się o badania bezterminowe kat. A a o to co się stanie z bezterminowością moich badań na kat. B?

Oastra napisał(a):Mi zostawili bezterminowe na osobowki. Na motor mam ważne 15 lat...

Gdzie i w jaki sposób masz te informacje zapisane i czy z tego tytułu posiadasz dwa dokumenty prawa jazdy osobno?
bananone
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/1/2018, 20:22

Re: Badania lekarskie.

Postprzez Oastra » 21/1/2018, 20:52

bananone napisał(a):Gdzie i w jaki sposób masz te informacje zapisane i czy z tego tytułu posiadasz dwa dokumenty prawa jazdy osobno?

Jest jeden dokument. Na odwrocie masz tabelkę ze wszystkimi kategoriami, datą wydania i datą ważności dla każdej kategorii jaką posiadasz. Dla osobówek jest "-" a inne kategorie mają podaną datę ważności.
Oastra
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28/2/2015, 19:55

Re: Badania lekarskie.

Postprzez bananone » 2/8/2019, 09:50

WracajÄ…c po paru latach do tematu.....

NIE DAJCIE SOBIE WMÓWIĆ LEKARZOM ŻE NIE MA JUŻ BADAŃ BEZTERMINOWYCH!

Istnieje zmowa lekarzy i nie wypisują już badań bezterminowych przykrywając się tym ze prawko jest na 15 lat.... są na tyle bezczelni że zasłaniają się jakimiś fikcyjnymi przepisami. Efektem czego nawet auto szkoły przekazują fałszywe informacje ze badania sa juz na max 15 lat....
Nic z tych rzeczy! Mi się jakoś udało załatwić badania bezterminowe. Trzeba tylko trafić na normalnego lekarza a ich juz prawie nie ma, chyba przez tą chciwość na nasze pieniądze... odechciewa mi się żyć w tym kraju jak widzę takie sytuacje. Dramat.

Pozdrawiam.
bananone
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/1/2018, 20:22

Re: Badania lekarskie.

Postprzez ChaoticBiker » 6/8/2019, 13:20

Dzieki za uaktualnienie posta.
Czyli mniej wiecej tak jak pisalem - nie badania, a sam dokument jest wazny 15 lat.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Badania lekarskie.

Postprzez Fugu » 6/8/2019, 13:39

ChaoticBiker napisał(a):Czyli mniej wiecej tak jak pisalem - nie badania, a sam dokument jest wazny 15 lat.


Tylko znajac zycie, nikt go po paru miesiacach nie bedzie uznawal - kogo interesuje fakt ze pol roku temu byles zdrowy.....
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê