Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl do 10 tys. - uniwersalny
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do 10 tys. - uniwersalny

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Pierwszy motocykl do 10 tys. - uniwersalny

Postprzez maelstro » 14/4/2019, 20:13

Cześć wszystkim :)

Jak w temacie, szukam dla siebie pierwszej maszyny, dopiero co zdałem egzamin na A2, więc można rozglądać się za moto. Jeśli chodzi o moje doświadczenie, to moja jedyna styczność z motocyklem to tyle, co na kursie (Gladius/MT-07).

Wiek: 21 lat
Wzrost: 179 cm
Waga: 79 kg
Do jakich celów: motocykl uniwersalny, jazda po mieście, w weekendy wycieczki, około 300 km, chciałbym się też wybrać na tor raz na jakiś czas. Jezdziłbym sam.
Ile kilometrów w ciągu sezonu: tak z 5 000 - 10 000 km chciałbym zrobić.
Budżet: 10 000 zł na motocykl, niby mam możliwość niewielkiego zwiększenia go, ale chciałbym zamknąć się z tematem kupna do wspomnianej powyżej kwoty. Strój już mam, nie jest wliczony w budżet.
Jakie motocykle Ci się podobają: preferowałbym nakeda, "sporta" lub supermoto, aczkolwiek to ostatnie to chyba tak średnio w trasy.
Modele, które wpadły mi w oko:
- do blokowania: CB500/CBF500, Monster 600/620, SV650, MT-07 (tyle, że MT przekracza mój budżet o połowę, więc niestety odpada)
- spełniające wymagania kat. A2: Ninja 300, MT-03 660, XT660X, DRZ-400, GS500F

Z góry dzięki za pomoc!
maelstro
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/8/2018, 13:56


Re: Pierwszy motocykl do 10 tys. - uniwersalny

Postprzez ChaoticBiker » 21/5/2019, 09:08

GS500F jest takim uniwersalnym koziolkiem roboczym, ktory pojedzie na koniec swiata i wroci, pojedzie tez na torze i zrobi praktycznie wszystko, co od niego oczekujesz. MT-03 jest fajna pierdziawa w miescie rewelacja, w trasach zwlaszcza tempem autostradowym potrafi zmeczyc i jednak braknac czasem. Co i tak nie bedzie problemem bo i tak za 2 lata zmienisz motur. Ninja 300 da rady i w sumie jest calkiem fajna popierdolka tylko jak dla mnie niewygodna, no ale to sport.

Mysle, ze nie warto kupowac moto zblokowanego z mysla "zdam egzamin i odblokuje", np SV650 jest te swietny motur ale przyklad znajomego - mial zblokowane na A2, pojezdzil, teraz ma A, odblokowuje i w zasadzie juz chce sprzedac bo moto zwyczajnie w swiecie mu sie juz objezdzilo i chce cos innego.
Wiec mysle kupic cos co fabrycznie nadaje sie pod A2 bo i tak bedziesz chcial to zmienic pozniej.
A wiec koniec koncow mysle, ze GS500F jest tutaj optymalnym wyborem, jak nie to Honda CB500 ktora odblokowana potrafi we wprawnych rekach na torze zawstydzic duzo mocniejsze maszyny.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Pierwszy motocykl do 10 tys. - uniwersalny

Postprzez CzesiuBrek » 12/7/2019, 19:02

I co w końcu kupiłeś?
CzesiuBrek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 15/3/2018, 13:29
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê