Zobacz wÄ…tek - Pierwsze 125cc. Pomoc w wyborze
NAS Analytics TAG

Pierwsze 125cc. Pomoc w wyborze

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwsze 125cc. Pomoc w wyborze

Postprzez morek900 » 7/7/2019, 14:59

Witam,

Piszę ten post, ponieważ chciałbym uzyskać pomoc w wyborze mojego pierwszego motocykla 125cc od doświadczonych użytkowników.

Motocykl ma służyć tylko do miasta i na chwilę obecną będę go używać, korzystając z możliwości prawa jazdy Kat B.

Chciałbym wydać na motocykl około 5k i w tej cenie mam chinskie nowe motocykle takie jak romet czy junak, lub starsze japonskie konstrukcje takie jak honda cbf 125cc itd.

Zastanawiam się nad tym, jaki motocykl wybrać. Mam 175cm wzrostu i 95kg wagi i w moich typach są starsze motocykle typu yamaha ybr 125, honda cbr lub cbr 125.

Co wg was bedzie lepsze? Starszy japonski czy nowszy chinski? Czy jest lepszy gaznik czy wtrysk?

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.
adam_tomasz
morek900
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19/2/2018, 21:21


Re: Pierwsze 125cc. Pomoc w wyborze

Postprzez jasnoksieznik » 7/7/2019, 20:08

Panie, Pan na forum właściwego działu nie umiesz znaleźć, a na motocyklu chcesz jeździć? :D

Z wyjątkiem osobistych fetyszy, ogólnie wtrysk jest lepszy - oszczędniejszy, mniej do dłubania, lepsze osiągi.
Jeśli zamierzasz w lato, co drugi tydzień pojechać 10km na działkę, to Chińczyk może być prostszym i bezstresowym rozwiązaniem.
Do codziennych dojazdów albo w podróż, gdzie nic nie może się regularnie psuć, albo do jazdy bardziej sportowej i nauki głupot, to raczej Japończyk.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Pierwsze 125cc. Pomoc w wyborze

Postprzez CzesiuBrek » 31/7/2019, 14:36

Bierz hondę, jeśli nie będziesz dużo jeździł jest szansa że nie będzie nic do naprawy :D
CzesiuBrek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 15/3/2018, 13:29
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê