Zobacz wÄ…tek - Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym
NAS Analytics TAG

Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Postprzez jarek0770 » 19/5/2019, 19:00

Witam chce wymienic uszczelniacze bo leja mi na tarcze z jednej lagi przeczytalem na uszczelniaczach wymiar 38x50x10 wiec takie same kupuje, i do tego olej Motul fork oil 10w mysle czy do mojego moto:
Aprilia Pegaso 125
Rotax 123
1995r

Bedzie optymalny zeby lagi chodzily dobrze w sensie twardosci, pozarym nie moge znaleźć ile oleju powinny w nie isc sa to usd 38mm srednica goleni tej ktora wchodzi w druga.. Jak wymienic to ogladalem duzo filmikow itp i wezme sie sam za to tylko ile oleju tam wlac??

Podrugie czy amortyzator tylni mozna regenerowac ? Ja mam taki bez zadnego zbiorniczka drugiego tylko jedno cieglo i na zewnatrz sprezyna Obrazek tak wyglada identycznie, chodzi mi o regeneracje czesxi tlumiacej, prosze o jakies rady...
Avatar użytkownika
jarek0770
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 5/5/2012, 21:37


Re: Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Postprzez ChaoticBiker » 20/5/2019, 15:55

znajdz serwisowke od moto, tam powinnno byc napisane ze np. oleju lejesz do lagi gdy masz wyciagnieta sprezyne, max scisnieta laga i np. lustro oleju ma byc XXX mm od gornej krawedzi lagi.
Tylny amortyzator tez mozna regenerowac, aczkolwiek troszku jest to trudniejsze i bez specjalistycznych narzedzi moze byc podchwytliwe (ale nie niemozliwe). Natomiast niezawsze jest to oplacalne, i czesto niewiele drozsze a duzo lepsze rozwiazanie to po prostu kupienie nowego amorka na tyl.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Postprzez jarek0770 » 21/5/2019, 07:08

ChaoticBiker napisał(a):znajdz serwisowke od moto, tam powinnno byc napisane ze np. oleju lejesz do lagi gdy masz wyciagnieta sprezyne, max scisnieta laga i np. lustro oleju ma byc XXX mm od gornej krawedzi lagi.
Tylny amortyzator tez mozna regenerowac, aczkolwiek troszku jest to trudniejsze i bez specjalistycznych narzedzi moze byc podchwytliwe (ale nie niemozliwe). Natomiast niezawsze jest to oplacalne, i czesto niewiele drozsze a duzo lepsze rozwiazanie to po prostu kupienie nowego amorka na tyl.


No dobrze... Szukalem juz wcześniej i nie mam konkretnie do moto serwisowki... Chuuxx troche i nie mam pojecia ile wlac ;\\
Avatar użytkownika
jarek0770
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 5/5/2012, 21:37

Re: Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Postprzez ChaoticBiker » 21/5/2019, 08:53

Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Postprzez jarek0770 » 21/5/2019, 20:13

ChaoticBiker napisał(a):To moze 390ml na lage?
https://www.louis-moto.co.uk/rund-ums-m ... o-125/0990

Super dziekuje ci ;) naleje tyle chociaz jedna taka trafna informacja a jak bym chciał 10w to duzo moglby być twardszy? Bo kumpel w nsr zalal 10w i tak mysle zeby tez medium zalac wlasnie 10w...
Avatar użytkownika
jarek0770
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 5/5/2012, 21:37

Re: Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Postprzez ChaoticBiker » 22/5/2019, 13:27

jak najbardziej 10W. jest to ten standardowy, "domyslny".
Swiezy olej zawsze poprawia prowadzenie.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Postprzez jarek0770 » 22/5/2019, 15:41

ChaoticBiker napisał(a):jak najbardziej 10W. jest to ten standardowy, "domyslny".
Swiezy olej zawsze poprawia prowadzenie.

Czyli jak jest w serwisowce 5w to pewnie brdzie miekkie zawieszenie i zalal bym 10w o tej samej ilosci i bedzie wtedy dobrze tak ? Bo znalazlem gdzies serwis do 38 paioli to tam pisze 345ccm woec kurde nie wiem.. No ale moge wlac jakos po srodku tego czy tyle co pisze na tej stronie co dales no ciezko jakos sugerowac sie tym jak kilka serwisowek a one rozne parametry daja ilosci oleju ;\
Avatar użytkownika
jarek0770
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 5/5/2012, 21:37

Re: Wymiana oleju w lagach i amortyzatorze tylnym

Postprzez ChaoticBiker » 23/5/2019, 13:57

pewnie zalezy od rocznika, w jednym sie leje tak a w innym siak.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê