Zobacz wÄ…tek - Kategoria A dla wysokiego
NAS Analytics TAG

Kategoria A dla wysokiego

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Kategoria A dla wysokiego

Postprzez Miedzik » 7/5/2019, 11:53

Witam,
Mam do Was pytanie zacząłem robić prawo jazdy kat A i już powoli przymierzam się do kupna motocykla typu naked/turystyka max do 10 tyś zł. Problem polega na tym iż mam 205cm wzrostu a na litra nie chce się porwać bo wiem że manetka zostanie odkrecona przy pierwszym lepszym momencie :mrgreen: Dlatego sądze że max pojemność to 750ccm choć może to i za dużo? Sugestie?
Miedzik
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/5/2019, 11:42


Re: Kategoria A dla wysokiego

Postprzez ChaoticBiker » 8/5/2019, 14:54

Siema,
fajnie jakbys odpowiedzial na pytania przypiete w temacie, moze byloby latwiej cos doradzic.

Ale poki co, zajrze sobie w moja krysztalowa kule:

Pojemnosc nie ma tu nic do rzeczy. Kupisz sobie R1 to sie zwyczajnie na nia nie zmiescisz.
W zasadzie ze swoim wzrostem dobrze celujesz w nakedy / turystyki.
Kazdy motur porwie przy odkreceniu manety, jeden bardziej drugi mniej. Odkrecisz raz, napelnisz gacie, jesli przezyjesz do nastepnego dnia to bedziesz mial wiecej respektu dla mocy.

Sugestie nastepujace:
Turystyka:
Suzuki V-Strom 650, Honda Transalp (granica ceny), Deauville a moze nawet starszy paneuropean. Albo Kawasaki GTR z lat 90tych :)
Ze spokojniejszych ale ciekawych turystyków: Suzuki Freewind, Aprilia Pegaso
(nie wierze, ze to pisze) BMW GS650, w sumie boksery 850 GS i RT i wieksze tez nie sa strasznie mocne czy zrywne. Jednak w tej cenie to raczej stare egzemplarze

z nakedów / polowiewek:
Klasycznie XJ600 z konca produkcji lub XJ900 - oba motocykle nadaja sie dla ludzi wysokich i sa mocno uniwersalne jednoczesnie bedac bardzo przyjazne i sporo wybaczajace
Kawasaki ZR-7 albo ZR-7S
Honda CBF600

na bandycie nowszym moze byc ciasno.
Generalnie motocykle z pocztku lat 90tych i konca 80tych sa czesto rozmiarowo wieksze od maszyn wspolczesnych, a w Twojej kwocie to raczej i tak wczesne lata 2000 beda.
Powodzenia
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Kategoria A dla wysokiego

Postprzez Miedzik » 8/5/2019, 18:50

A nic z nowszych roczników nie było by :( ?
A Yamaha fz6n lub kawa er6n z '09 za małe będą? Ludzie marudzą że ten za duży tamten za duży a tu jest duży problem :/ przymierzałem się do fazerka to szczerze mówiąc niziutki :( korci mnie czy by na lagach nie podnieść ale to się przekłada na stabilność mniejsza itd .. A nie chce na 1 moto wydawać więcej bo nie ma sensu bo szlif czy upadek będzie szybciej niż myślę :D. Jak się nie respektuje motoru którym się jeździ to wiadomo czym to się kończy :/
Miedzik
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/5/2019, 11:42

Re: Kategoria A dla wysokiego

Postprzez jasnoksieznik » 9/5/2019, 08:21

Oba beda male. Przy moich 185cm byly spoko, ale na pewno nie za duze.

Sprawdz F700GS, F800GS - to dosc przyjazne motocylke, mimo sporej pojemnosci, ale sa dosc duze. Ja po kilku miesiacach posiadania prawka kupilem F800R, to tez przyjazne moto, ale mniejsze od GSow.

Wiekszy od ER6 bedzie Versys, bo to uturystyczniona wersja, udajaca lekkie offroadowe wlasciwosci.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê