Zobacz wątek - Dwa pytania ER5
NAS Analytics TAG

Dwa pytania ER5

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Dwa pytania ER5

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 28/4/2019, 16:29

Witam.
Posiadam Kawasaki er5 z '99 roku. Stan może nie jest igiełka, ale na miarę własnych możliwości staram się z miesiąca na miesiąc coś dopieścić. Dzisiaj w czasie ogólnych oględzin posadziłem żonę na moto, a sam sprawdziłem jak pracuje łożysko główki ramy (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwy). Kiedy kierownica przechodzi przez położenie "na wprost" czuć przeskok. Poza tym nie ma luzów, ani innych niepokojących zachowań. Czy takie łożysko można spróbować wyczyścić, nasmarować lub w inny sposób zregenerować czy to już będzie się kwalifikować do wymiany? Drugi problem jaki mam to znalezienie poprawnych uszczelniaczy i kapturków przeciwpyłowych. Jedne kupiłem, to się okazało że uszczelniacze lały jak z kranu, a kapturki wychodziły przy uciśnięciu zawiasu. Gdzie mogę szukać odpowiednich, aby nie musieć tracić fortuny na mechanika do takiej pierdoły (mieszkam w DE, a tu się cenią)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
LwG
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Dwa pytania ER5

Postprzez henio12323 » 28/4/2019, 19:53

jak juz jest tak wyczuwalny skok to jest tam agonia i łozysko trzeba wymienic zadne smarowanie nie pomoze
poszukaj w katalogu częsci oryginalnej ( uszczelniaczy ) i po tym numerze bedziesz mógł dobrac zamiennik - moze bedzie tez podany wymiar to tez bedzie łątwiejalbo w ogóle kup oryginał do kawasaki moze nie byc drogi
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Re: Dwa pytania ER5

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 1/5/2019, 08:22

Dziękuję za podpowiedź. Sprawdziłem koszta kupna orginalnych części i rzeczywiście wcale nie są dużo droższe od zamienników, a mam pewność, że zamawiam odpowiednie. Poleciało zamówienie i czekam, żeby podłubać co swoje :) Łożysko oczywiście też leci pod odstrzał.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr