Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto do 15k
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto do 15k

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze moto do 15k

Postprzez asnaebaem » 15/4/2019, 14:54

Cześć, jestem właśnie w trakcie szukania pierwszej maszyny po zdaniu prawka. Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na waszą pomoc :)

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Tylko i wyłącznie szkółkowe, nigdy wcześniej nie siedziałem nawet na motocyklu

- Wiek, waga, wzrost,
30lat; 191cm; 90kg

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Głównie dojazdy do pracy w dużym mieście, w weekendy krótkie wypady do 100km, raz; dwa razy do roku dłuższa wyprawa po Polszy lub zagranicę.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Nie zastanawiłem się nad tym ile to może wyjść, ale myślę że około 6-8k

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Budżet to ~15k, ciuchy liczę osobno.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Ile będzie trzeba włożyć tyle włożę, w granicach rozsądku oczywiście

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Bardziej podobają mi się sportowe motocykle, ale ze względu na rozmiary i przeznaczenie czysto sportowe motocykle raczej odpadają

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Bandit 1250S - Fajna opcja, ale chyba do miasta i mojego doświadczenia jest jednak trochę za duży
DL 650 V-Strom - RozsÄ…dna opcja, ale wg mnie jest paskudny
Versys 650 - Byłby super gdyby za te pieniądze udało się wyrwać wersję 2015+, starsze są brzydkie :(
Kawasaki Z750R - Nie mam żadnych zastrzeżeń, oprócz obawy do tego czy będzie się nadawał do moich zastosowań
Fazer Fz6s S2 - j/w
Thundercat - Też mi się podoba, ale chyba nie ma w nim opcji żeby dorwać sztukę z ABSem (były w ogóle takie?)

Z góry dzięki za pomoc :)
asnaebaem
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15/4/2019, 14:40


Re: Pierwsze moto do 15k

Postprzez asnaebaem » 24/4/2019, 22:53

A z opcji:
Kawasaki Versys 650
Kawasaki ER6-F
Honda CBR650F
Yamaha XJ6 Diversion

Będą się nadawać? Który byście polecili?
asnaebaem
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15/4/2019, 14:40




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na górê