Zobacz wątek - Całkowity brak OC - A wyrejestrowanie Motocykla
NAS Analytics TAG

Całkowity brak OC - A wyrejestrowanie Motocykla

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Całkowity brak OC - A wyrejestrowanie Motocykla

Postprzez grzesiek4241@o2.pl » 10/4/2019, 13:36

Witam, szukałem na wielu forach oraz w wielu ustawach , przepisach ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem , więc może wy mi pomożecie ;) . A więc do rzeczy , kilka lat temu (dokładnie 5)
zakupiłem używane enduro 50ccm , które wtedy miało jeszcze ważne OC po poprzednim właścicielu , moto było w kiepskim stanie , ale miało jeszcze ważny przegląd, więc szybko go sobie przerejestrowałem a następnie przerobiłem na leśnego "popier***cza" , a jako że byłem młody i nie dość mądry to nie kupiłem do niego OC a i przeglądy tez olałem, bo nie jezdziłem nim po drogach, teraz po 5 latach mam zonk bo nie mogę go wyrejestrować , ponieważ na skupie pojazdów otrzymałem ostrzeżenie że za brak OC mogę dostać w urzędzie sporą karę, więc moje pytanie jest następujące : Czy da się to jakoś przeskoczyć? w sensie zezłomować i wyrejestrować pojazd bez OC? Bo jeśli nie to lipa bo po motocyklu została mi sama rama z numerami i już nikt mi nie wbije przeglądu nie mówiąc już o kupieniu OC...Oraz drugie pytanie czy mogę tak trzymać u siebie tą ramę w nieskończoność, i nie mieć z tym problemów prawnych?
Proszę o wyrozumiałość i w miarę szybką odpowiedz.
PS pierwszy raz dodaje wątek na forum , mam nadzieje że trafiłem w dobry dział i tymbardziej proszę o zrozumienie. bardzo serdecznie pozdrawiam
grzesiek4241@o2.pl
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/4/2019, 13:23


Re: Całkowity brak OC - A wyrejestrowanie Motocykla

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 10/4/2019, 13:55

Niestety, ale spodziewaj się, że prędzej czy później przyjdzie "przypomnienie" o opłacie oc z należytymi odsetkami i dopłatami za zwłokę. U mnie w rodzinie była taka sytuacja, za kilka dni braku ciągłości przyszło kilka stówek do zapłaty (za auto). U kolegi było prawie 2 lata i przyszła jakaś konkretniejsza suma (nie wiem ile, ale dużo), a auto sobie leżało rozbite na podwórku.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Całkowity brak OC - A wyrejestrowanie Motocykla

Postprzez grzesiek4241@o2.pl » 10/4/2019, 14:03

Kurcze, ale u mnie jest taka sytuacja że nie mam zaległości, tylko po poprzednim właścicielu wogóle nie wykupiłem OC, czy to wychodzi na to samo?
grzesiek4241@o2.pl
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/4/2019, 13:23

Re: Całkowity brak OC - A wyrejestrowanie Motocykla

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 10/4/2019, 21:05

Sądzę, że tak. Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do jakiejś ubezpieczalni i się zapytasz. Tutaj raczej nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Powodzenia.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Całkowity brak OC - A wyrejestrowanie Motocykla

Postprzez grzesiek4241@o2.pl » 11/4/2019, 06:58

Ok , dzięki za odpowiedz, pozdrawiam :)
grzesiek4241@o2.pl
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/4/2019, 13:23



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê