Zobacz wÄ…tek - Prawo jazdy a1
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy a1

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Prawo jazdy a1

Postprzez Hernadez » 7/4/2019, 10:08

W następnym tygodniu zaczynam prawko na a1, teraz jeżdżę 50cm3 bez prawka (mam 16 lat) co mi grozi jak złapią mnie na 50 i drugie pytanie jak zrobię a1 i policja mnie złapie na 300cm3-250cm3 to jakie mogą być konsekwencje?
Hernadez
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/4/2019, 10:06


Re: Prawo jazdy a1

Postprzez Glenroy » 7/4/2019, 13:43

Hernadez napisał(a):W następnym tygodniu zaczynam prawko na a1, teraz jeżdżę 50cm3 bez prawka (mam 16 lat) co mi grozi jak złapią mnie na 50 i drugie pytanie jak zrobię a1 i policja mnie złapie na 300cm3-250cm3 to jakie mogą być konsekwencje?


Bez prawka - 500zł i zakaz dalszej jazdy (albo łatwisz kogoś z papierami, albo płacisz za odholowanie), a jak złapią Cię drugi raz, to do tego może dojść kara 50-5000 zł i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jak zatrzymają Cię jeszcze raz z zakazem, to od 3 miesięcy, do 5 lat więzienia :).

Bez odpowiedniej kat. 300zł, zakaz dalszej jazdy, ew. odholowanie pojazdu, ew. wniosek o ukaranie do sądu.

Generalnie kary za brak uprawnień, to błaha sprawa w porównaniu z tym, co Cię czeka w momencie spowodowania kolizji, tudzież wypadku :roll:
Jeździć możesz, ale przy odrobinie szczęścia możesz też sobie zniszczyć życie, czy ryzyko się opłaca, Twoja decyzja.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU




Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê