Zobacz wÄ…tek - Benzyna pomieszana z dieslem do 2T
NAS Analytics TAG

Benzyna pomieszana z dieslem do 2T

i inne małe pojemności
_________

Benzyna pomieszana z dieslem do 2T

Postprzez bociopl » 3/4/2019, 21:10

Witam, ostatnio miałem taką nieprzyjemną sytuację, że wlałem benzynę do diesla, na szczęście nic się nie stało, ponieważ paliwo zostało szybko spuszczone ale od mechanika dostałem baniak właśnie tej mieszanki w proporcjach około 70/30 z przewagą benzyny. Posiadam też motocykl 50cm z silnikiem 2t. Czy mogło by się coś stać gdybym na np 4 litry benzyny dolał litr takiej mieszanki ? jaki mogło by to mieć wpływ na silnik ? dodam że motocykl to yamaha DT z 1995
bociopl
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27/7/2018, 14:38


Re: Benzyna pomieszana z dieslem do 2T

Postprzez ChaoticBiker » 4/4/2019, 09:41

generalnie jesli bedziesz dolewal po litrze na caly bak to nic nie powinno zaszkodzic.
Nie polecalbym takich manewrow przy nowoczesnych silnikach.
Ale osobiscie mialem baniak z 50/50 bezyna/diesel i lalem do do starego GS1100 z 1984, tka mniejwiecej pol baku benzyny i jeszcze pol z baniaka i jezdzilo calkiem normalnie, tylko troszku kopcil.
Benzyna w silniku diesla jest generalnie bardziej szkodliwa niz diesel w benzynie.
Kolega zalal przez pomylke diesla do Horneta 600 na prawie pusty bak, odjechal ze stacji no i motur oczywiscie w koncu odmowil dalszej jazdy. Po spuszczeniu diesla i zalaniu pendzyny po chwili krecenia rozrusznikiem zapalil jakby nigdy nic i jezdzil dalej i jezdzi do tej pory.
Diesel spuszczony z motorka poszedl do samochodu tdi.

W sumie dawno dawno temu tez taka mieszanke spuszczona z auta sasiada (ten to zalal benzyne przez pomylke do diesla) lalem do Ogara 200 (50cc w dwusuwie) i kopcil niemilosiernie ale jechal :)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Benzyna pomieszana z dieslem do 2T

Postprzez jasnoksieznik » 5/4/2019, 22:53

Bez elektroniki, wtrysku, katalizatora i innych nowomodnych wynalazków - po trochu, a nie powinno zaszkodzić. Ruski czołg, to na takiej mieszance i do Berlina zajedzie :wink:
Może troche bardziej rozcieńcz, ale jeśli miałoby się zmarnować, to lepiej dolewać.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê