Zobacz wÄ…tek - Yamaha Fazer FZS 600
NAS Analytics TAG

Yamaha Fazer FZS 600

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Yamaha Fazer FZS 600

Postprzez BizzyBizzy » 25/2/2019, 23:47

Dzień dobry, planuję zakup takiego jak w temacie motocykla. Otóż jedyną wiedzę jaką posiadam na ten temat to wyczytaną z forum i obejrzaną z youtube. Znalazłem jednak interesujący egzemplarz, po rozmowie z kupującym, planuję jechać 160 km i ten motocykl zobaczyć. Mniej więcej wiem na co zwrócić uwagę i amatorsko ten motocykl ocenię. Chciałbym tylko, abyście drodzy forumowicze ocenili jakie będą mniej więcej koszta początkowe, żeby motocykl przygotować do sezonu.
Z dodatków to jedynie gmole i kraschpady,byłem na takim serwisie, przeglądzie w październiku i serwisant stwierdził: lagi nie ciekną, minimalnie robi się kreska jeszcze jest dobrze, przednia opona jeszcze dobra, tył do wymiany,klocki 80%, tarcze ok nie ma rantów,płyn hamulcowy ok, przewody ok, brak luzów na główce ramy,kołach i wahaczu, oświetlenie ok, wycieków brak, praca sprzęgła dobra, praca silnika dobra,płyn chłodniczy dobry, ładowanie dobre, wentylator działa,napęd ok - zalecana wymiana to filtr powietrza,oleju i olej - ja zawsze wymieniam na początku sezonu - ogólnie motocykl nigdy mnie nie zawiódł i uważam że jest warty tej ceny, pięknie się prezentuje. Zaworów nie trzeba regulować.

Co o tym sÄ…dzicie? Cena to 14 200 z kufrem centralnym. rok 2009 z ABS.
Z góry dziękuję za pomoc
BizzyBizzy
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/2/2019, 23:39


Re: Yamaha Fazer FZS 600

Postprzez Glenroy » 26/2/2019, 15:15

FZS 600 był produkowany do 2003 roku :)

A tak właściwie, czego oczekujesz po wklejeniu kawałka tekstu? Załącz coś więcej, chcesz się dowiedzieć czegoś o motocyklu, chociaż jakiś link do ogłoszenia, czasami z samych zdjęć można wywnioskować, że sprzedający wali ściemę, napisać, że wszystko jest pięknie może każdy.

Osobiście, czego by sprzedający nie mówił, na pierwszy serwis zawsze idzie:
-olej z płukaniem silnika
-wszystkie filtry
-płyn chłodniczy
-płyn hamulcowy
-świece
-kontrola luzów zaworowych
do tego ewentualnie w razie konieczności opony, przy czym opony to nie tylko stan bieżnika, ale przede wszystkim ich wiek - 5 letnie powinieneś już mieć na uwadze do wymiany.
Generalnie, na pierwszy serwis zawsze te 2000 zł odłożone, nie musi Ci tyle wyjść, ale warto przygotować się na dość spory wydatek, jeżeli oczywiście chcesz zadbać o motocykl i mieć wszystkie eksploatacyjne rzeczy pewne na 100%.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Yamaha Fazer FZS 600

Postprzez BizzyBizzy » 26/2/2019, 17:11

ProszÄ™ jeszcze o poradÄ™ w sprawie tej aukcji:


Ogólnie rzecz biorąc sprzedający przez telefon wydawał się bardzo konkretny. Przez telefon powiedział mi jeszcze o przeglądzie przed zimą, o wymianie świec po zeszłym sezonie + parę jeszcze faktów typu, że lagi nie ciekną itp. Mówił, że na zdjęciach widać ryse na owiewce po parkingówce, ale nie mogę jej tam dojrzeć. Sprzedający mówi, że ogólnie motocykl przygotowany do sezonu. Oczywiście jadąc po niego mam dogadaną osobę, która ten motocykl sprawdzi, ale kwestia jest że muszę jechać po niego prawie 200 km, a to kosztuje i czas i pieniążki :)
Proszę o poradę, jeśli da się jakiejś udzielić :)
BizzyBizzy
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/2/2019, 23:39

Re: Yamaha Fazer FZS 600

Postprzez Glenroy » 26/2/2019, 17:24

Spoko, tylko coś się mija z rzeczywistością, bo na tych zdjęciach na motocyklu nie ma ani crashpadów, ani tym bardziej gmoli ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê