Zobacz wÄ…tek - Yamaha r6
NAS Analytics TAG

Yamaha r6

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha r6

Postprzez seba@91 » 3/2/2019, 13:48

Witam. Mam yamahe r6 z 2000 roku i mam mianowicie taki problem jak wbijam pierwszy bieg słychać taki głośny stuk, zgrzyt i motor chodź trzymam na sprzęgle delikatnie rwie do przodu. Wszystko ustaje gdy złapie temperatury. I nie wiem czy to wina sprzęgła czy to tak ma być ?

Zły dział, przenoszę /Glenroy
seba@91
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3/2/2019, 12:59


Re: Yamaha r6

Postprzez Glenroy » 3/2/2019, 21:06

1. Jaki masz olej? Może wlany jest np. jakiś 15W40, zamiast 10W40 i jest za gęsty na zimno.
2. Spróbuj poluzować delikatnie cięgno sprzęgła
3. Jedynka wchodząca, jakby ktoś rąbnął młotkiem w silnik, to znak rozpoznawczy wszystkich motocykli spod znaku kamertonów :mrgreen:
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Yamaha r6

Postprzez adam_tomasz » 4/2/2019, 09:23

niestety to raczej standard... w r6 dosyć często psuje się skrzynia biegów np bieg 3 nie wchodzi tak więc co jakiś czas obserwuj czy coś więcej się nie dzieje :)
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Yamaha r6

Postprzez seba@91 » 4/2/2019, 15:47

Wymienię olej bo i tak jestem przed wymiana na sezon to zobaczę czy to coś pomoże. Ale jak się zagrzeje to biegi wchodzą gładko i żaden bieg nie wyskakuje.
seba@91
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3/2/2019, 12:59

Re: Yamaha r6

Postprzez Glenroy » 4/2/2019, 15:55

adam_tomasz napisał(a):niestety to raczej standard... w r6 dosyć często psuje się skrzynia biegów np bieg 3 nie wchodzi tak więc co jakiś czas obserwuj czy coś więcej się nie dzieje :)


Co ma ciągnięcie na pierwszym biegu, do awarii skrzyni? :| Po co straszysz chłopaka kosztami, skoro nawet nie ma przesłanek, że coś ze skrzynią może być nie tak...
Jeżeli już w Yamahach coś było standardem, to usterka drugiego, nie trzeciego biegu i nie ma to nadal nic wspólnego z ciągnięciem na zimnym oleju. Zrobiłeś diagnozę w stylu "boli mnie głowa - rak mózgu" :wink:
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Yamaha r6

Postprzez Glenroy » 4/2/2019, 16:08

seba@91 napisał(a):Wymienię olej bo i tak jestem przed wymiana na sezon to zobaczę czy to coś pomoże. Ale jak się zagrzeje to biegi wchodzą gładko i żaden bieg nie wyskakuje.


Długo masz tego kamertona? Jeżeli dopiero co kupiłeś, to kup sobie jeszcze płukankę "Liqui Moly Motorbike Engine Flush", dolewasz do oleju który masz teraz w silniku, dajesz mu z 10 min popracować na obrotach jałowych, spuszczasz olej, wymieniasz filtr, zalewasz świeży olej i gitara :).
Płukankę warto żebyś zrobił, bo możesz mieć stary, baaardzo mocno styrany olej i warto ten cały syf wypłukać, m.in. z tarcz sprzęgłowych właśnie :). Równie dobrze ktoś mógł zalać tam jakiegoś 15Wxx, zamiast 10Wxx i w obecnych temperaturach, póki się nie rozgrzeje, jest na tyle gęsty, że przenosi moment na sprzęgle, stąd ciągnięcie, w lecie prawdopodobnie nie miał byś takich objawów :)

Zrób płukankę - nie zaszkodzi, uwierz, robię co drugą wymianę oleju i jeszcze nikt nigdy nie miał problemów, cieknąć też nie zacznie, a jak zacznie, to znaczy, że ktoś po prostu dobrze przypudrował wycieki ;) - zalej nowy olej, od siebie mogę Ci polecić Valvoline SynPower 10W40, na prawdę śmiesznie tani syntetyk, Motula 5100 odpuść, bo to taki...średni olej, serio, wystarczy poczytać karty charakterystyk, ewentualnie bardzo dobre są oleje Silkolene. I broń Cię Boże zalewać jakiegoś 300V :wink:
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości




na górê