Zobacz wÄ…tek - Rejestracja na a2
NAS Analytics TAG

Rejestracja na a2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Rejestracja na a2

Postprzez AdamWeld » 20/1/2019, 19:08

Witam, Jeśli kupię motocykl o mocy przekraczającej 35 kW,a w dowodzie ma mniej to czy bez problemu zarejestruję go na a2 ?
AdamWeld
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20/1/2019, 18:58


Re: Rejestracja na a2

Postprzez jasnoksieznik » 21/1/2019, 08:59

Jak kupisz konia z papierami na osla, to tez bez problemu zrobisz z niego salami.

Prawne konsekwencje takiej operacji zawieraja (ale nie ograniczaja sie do): mandatu za jazde bez uprawnien, regresu u ubezpieczyciela, sprawy karnej za oszustwo badz poswiadczenie nieprawdy.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Rejestracja na a2

Postprzez Fugu » 21/1/2019, 10:26

AdamWeld napisał(a):Witam, Jeśli kupię motocykl o mocy przekraczającej 35 kW,a w dowodzie ma mniej to czy bez problemu zarejestruję go na a2 ?

Przy rejestracji sprawdzaja tylko papiery, jesli sie zgadzaja do motocykl zostanie zarejestrowany.

Jednak problemy zaczna sie, jesli papiery nie zgadzaja sie z stanem rzeczywistym - masz wtedy jazde bez uprawnien i bez ubezpieczenia. Konsekwencje znajdziesz przy pomocy google.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Rejestracja na a2

Postprzez ChaoticBiker » 23/1/2019, 09:31

chlopy, zapomnieliscie jeszcze dodac, ze zadnego motocykla nigdy i nigdzie nie rejestruje sie na kategorie prawa jazdy.

Kategoria prawa jazdy to kategoria prawa jazdy, a nie kategoria motocykla!
Prawo jazdy ma jezdziec, nie motocykl!

A wiec jak moto ma wiecej mocy niz prawko A2 pozwala no to... jazda bez uprawnien.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Rejestracja na a2

Postprzez crust » 23/1/2019, 15:58

Co w przypadku wyrządzenia jakiejś szkody? Np. gdy potrącę pieszego lub wjadę w samochód? Czy ubezpieczyciel pokryje szkodę czy uzna mnie za winnego ze względu na jazdę bez uprawnień? Czy policja i ubezpieczyciel w ogóle będzie sprawdzał moc pojazdu czy po prostu zerknie w dokumenty? Pytam z ciekawości, gdyż mnie to zawsze interesowało.

______________
neurolog poznań (otwórz link) pomoże ci wrócić do zdrowia.
Ostatnio edytowano 1/2/2019, 13:31 przez crust, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
crust
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/1/2019, 15:54

Re: Rejestracja na a2

Postprzez jasnoksieznik » 23/1/2019, 21:57

Ubezpieczyciel albo fundusz gwarancyjny pokryje szkodÄ™. A potem wystÄ…pi o regres. Z odsetkami. I kosztami sÄ…dowymi.

Jeśli ubezpieczycielowi się to będzie opłacało, to sprawdzi nie tylko moto, wgrane mapy, dławiki, ale i grupę krwi twojej teściowej.
Zazwyczaj mu się opłaca, bo jak już się coś dzieje na drodze, to się wjeżdża w Maybacha proboszcza, który jest szwagrem sędziego.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Rejestracja na a2

Postprzez andy7 » 8/3/2019, 20:52

crust napisał(a):Co w przypadku wyrządzenia jakiejś szkody? Np. gdy potrącę pieszego lub wjadę w samochód? Czy ubezpieczyciel pokryje szkodę czy uzna mnie za winnego ze względu na jazdę bez uprawnień? Czy policja i ubezpieczyciel w ogóle będzie sprawdzał moc pojazdu czy po prostu zerknie w dokumenty? Pytam z ciekawości, gdyż mnie to zawsze interesowało.

______________
neurolog poznań (otwórz link) pomoże ci wrócić do zdrowia.


Jak uderzasz to jestes w czarnej doopie !

Najwyzsza strata z takiego powodu wyplacona byla podczas wypadku na torach kolejowych - 62 miliony Funtow.

Druga najwyzsza w Niemczech 42 miloiony Euro - wypadek z cysterna i naruszenie statyki mostu / viaduktu

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê