Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy

Postprzez kreciatko » 18/1/2019, 15:34

Czesc,

Mam na imie Szymon, mam 36 lat, 180cm wzrostu i 78kg wagi (mysle, ze to tez moze miec znaczenie). Zastanawiam sie nad zakupem mojego pierwszego motocykla, ktory bedzie mi sluzyl na dojazdy do pracy, 29 km w jedna strone droga krajowa w Irlandii (mokro). Dojezdzac planuje od wiosny do jesieni kiedy temperatura przekroczy 10 stopni. Motocykl musi miec przynajmniej 595cm3
i mase wlasna conajmniej 175kg (pod przyszly egzamin na pelne prawo jazdy). Najbardziej podobaja mi sie nakedy i enduro, ale domyslam sie, ze to raczej nie motocykle na takie warunki uzytkowania. Myslalem wiec o BMW F800ST. Mimo braku doswiadczenia zakladam, ze w moim przypadku bardzo wazne beda ubrania. Moj budzet na odziez i motocykl to 5000€. Bylbym tez wdzieczny za wskazowki odnosnie ubran.

Pozdrawiam.
kreciatko
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/1/2019, 12:54


Re: Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy

Postprzez jasnoksieznik » 18/1/2019, 21:40

https://forum.scigacz.pl/about49590.html

F800ST jest spoko, ale jeśli nie masz dobrego powodu, żeby wydawać dużo na europejskie moto, to może być lepiej wziąć MT-07 albo ER-6. BMW bardzo trzymają cenę.

EDIT: Moje F800R ma już ze siedem lat, 30tys. km i ciągle mogę je wystawić za 6k EUR. Za 5k EUR możesz dostać 3-4letnie MT-07
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy

Postprzez cotteck » 22/1/2019, 16:53

F800ST będzie dla Ciebie zbyt miały. Jesteś dość wysoki i możesz śmiesznie wyglądać na takim motocyklu. Na początku pewnie będzie Ci dobrze utrzymywać na nim równowagę, będziesz mógł mocno stanąć na obie nogi przy zatrzymywaniu, będziesz miał dobry punkt podparcia i łatwiej będzie Ci zachować równowagę. Jednak z czasem, jak nabierzesz wprawy (mówię tu o 1 miesiącu jazdy) motocykl będzie Ci się wydawał zbyt mały i śmieszny. Na Twoim miejscu wziąłbym coś z wyższym siedziskiem.

_________
dzianiny tkaniny (otwórz link) od polskich producentów.
cotteck
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/1/2019, 16:43



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê