Zobacz wątek - Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł
NAS Analytics TAG

Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Postprzez Arolina » 17/11/2018, 14:55

Cześć wszystkim

Mam taką zagwostke. Od dłuższego czasu myśle nad podróżowaniem motocyklem. Moje rozczarowanie w momencie kiedy dowiedziałam się, że nie mogę zrobić jeszcze A1 było niemałe, a później fakt że nie mogę jeździć do czasu aż minie 3 lata kat B było zabujcze. Nie widzę w tym najmniejszego sensu.

Sprawa ma się tak, czy jest opcja wyjechaniem 125 w europe bez większych obaw, że przy kontroli policja ogarnia polskie prawo na tyle, żeby zorientować się że jeżdżę pomimo że mam prawko 2 lata?

To jest naprawdę rozczarowuje.. rozumieniu że bez powodu nie są te zasady, ale bez przesady, to już paranoja.

Moja trasa obejmowałaby Niemcy, Francję, Hiszpania może Portugalia w przyszłym roku. Okołu 4-6m-c Czy jest szansa przejechania tego bez niespodzianek. W jaki sposob weryfikują motocykliste za granicą? Elektroniczne ?
I jeśli zobaczą że mam prawko na B to automatycznie nie mają problemu z małym motocyklem?

Pytam motocyklistów którzy mają pojęcie i mogą się wypowiedzieć i serio rozważam to poważnie, także Dziękuję za rady typu: poczekaj bla bla..
Arolina
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/11/2018, 12:22


Re: Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Postprzez Fugu » 19/11/2018, 07:29

Arolina napisał(a): Moje rozczarowanie w momencie kiedy dowiedziałam się, że nie mogę zrobić jeszcze A1 było niemałe,

Ktos Ci opowiedzial bajki. Skoro masz B, to spokojnie mozesz zrobic A1 a nawet A2. Nie mozesz zrobic A, ale ono do jazdny na 125 nie jest potrzebne.

Arolina napisał(a):a później fakt że nie mogę jeździć do czasu aż minie 3 lata kat B było zabujcze. Nie widzę w tym najmniejszego sensu.

Sens jest taki, ze masz sie nauczyc jezdzic, zaniom wejdziesz na 125ccm bez zadnych kursow.

Arolina napisał(a):Sprawa ma się tak, czy jest opcja wyjechaniem 125 w europe bez większych obaw,

Nie ma takiej opcji. Ale mozesz zrobic prawojazdy A1 lub A2.

Arolina napisał(a):że przy kontroli policja ogarnia polskie prawo na tyle, żeby zorientować się że jeżdżę pomimo że mam prawko 2 lata?

Policja nie ogarnia polskiego prawa. Policja ogarnia prawo w kraju w ktorym pracuje. To znaczy, ze n.p. w Niemczech nie mozesz jezdzic z kategoria B na 125ccm. Dostaniesz mandat za jazde bez uprawnien, a potem, jak chcesz, to idz do sadu.

Arolina napisał(a):W jaki sposob weryfikują motocykliste za granicą? Elektroniczne ?

Nie, sprawdzaja analogowo. Ogladaj prawo jazdy i jesli nie jest na dana kategorie, to daja mandat, uniemozliwiaja jazde, itd.

Arolina napisał(a):I jeśli zobaczą że mam prawko na B to automatycznie nie mają problemu z małym motocyklem?

B nie upowaznia do jazdy malym motocyklem w wszystkich krajach europy.

I jeszcze jedna drobna uwaga: brak uprawnien laczy sie z brakiem ubezpieczenia. Zastanow sie, czy stac cie na utrzymanie jakiejs osoby albo naprawe duzego mercedesa.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Postprzez Arolina » 22/11/2018, 20:40

Dzięki Fugu. Masz rację z brakiem ubezpieczenia, nie pomyślałam o tym...
Z tym że nie mogę zrobić żadnej kategorii na moto. jestem pewno, więc nikt mi nic nie naopowiadal tak jest ustalone od jakiegoś czasu.
Nie wygląda to jakoś kolorowo.. w innym poście ktoś mi podesłał Europejką mapkę o zasadach gdide można jeździć na kat B i tak dalej.. jest szansa przejechania trasy w stronę Portugalia ale trzabylo się trzymać jedynej trasy.
Arolina
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/11/2018, 12:22

Re: Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Postprzez Fugu » 23/11/2018, 07:31

Arolina napisał(a):Z tym że nie mogę zrobić żadnej kategorii na moto. jestem pewno, więc nikt mi nic nie naopowiadal tak jest ustalone od jakiegoś czasu.

Nie do konca rozumiem. Po tym co piszesz, wynika ze masz jakies zdrowotne przeszkody, a wtedy ladowanie sie na 125ccm jest glupota - niezaleznie czy robisz to na prawo jazdy A1 czy na B.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Postprzez Arolina » 29/11/2018, 22:30

Nie mam żadnych zdrowotnych przeszkód stary.
Wpisz w Google od kiedy można zrobić katA i ci wyskoczy.
Arolina
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/11/2018, 12:22

Re: Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Postprzez Arolina » 29/11/2018, 22:37

http://www.motogen.pl/Prawo-jazdy-w-jak ... 27010.html

W jednym artykule czytam jedno w drugi drugie. Jakieś dzbany piszą te artykuły. Dowiem się z pierwszej ręki, bo to żadne informacje z internetu. Każdy mądrzejszy, głąby jakich mało :evil:
Arolina
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/11/2018, 12:22

Re: Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Postprzez Fugu » 30/11/2018, 07:08

Arolina napisał(a):Wpisz w Google od kiedy można zrobić katA i ci wyskoczy.

Wyskoczy 24 lata lub 20, jesli masz A2 od osiemnastego roku zycia. Koncepcja jest dobra, a na poczatek maszyny z moca wieksza od 35 kW nikomu nie sa potrzebne.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Podróżowanie, przeszkoda, ktoś ma pomysł

Postprzez jozeks73 » 28/1/2019, 21:56

Nie szukaj informacji w necie tylko w przepisach.
Media kłamią.
Avatar użytkownika
jozeks73
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 19/9/2008, 20:10
Lokalizacja: Zielona Góra



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê