Zobacz wÄ…tek - jazda full cross'em
NAS Analytics TAG

jazda full cross'em

Przepisy, prawo
_________

jazda full cross'em

Postprzez stuhnn » 28/8/2007, 22:13

Witam posiadam od niedawna honde cr 125, mieszkam na wsi i czasami sobie jezdze motorkiem po ulicy by dojechac do lasu, zeby sobie porajdowac. Niestety w mojej wiosce jest dosyc upierdliwa policja i gonia takich jak ja i tu moje pytanie, co moga mi zrobic, kiedy mnie zatrzymaja (jesli im sie uda). Czy przez to moge stracic prawko na autko? Prosze o sensowne odpowiedzi.
stuhnn
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2007, 22:05


Postprzez Kruk1503 » 29/8/2007, 17:04

hehehehehe to zależy
CZy masz homologacje i tablice .....
Czy masz prawko na moto
czy motor ma przeglÄ…d
---- Ogólnie----
Jęsli nie masz prawka a co gorsze podejrzewam że homologacji że po drogach nie możesz jeździć zabierają Ci moto i fajrant masz z tego :/
Avatar użytkownika
Kruk1503
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 3/7/2007, 16:00


Postprzez stuhnn » 29/8/2007, 21:12

Jest to full cross, który jest przeznaczony na tor i nie ma homologacji :lol: chodzi mi o konsekwencje prawne moze ktos sie na tym zna. Ps nie mam prawka na motor ale to nic nie zmienia skoro motorek nie homologacji.
stuhnn
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2007, 22:05

Postprzez Patryk_1979 » 30/8/2007, 12:30

napewno duży mandat!!! nie masz homologacji i ubezpieczenia, za samo ubezpieczenie OC (a dokładnie jego brak) jest mandat chyba do 5 tyś zł., albo niech ktoś w ciebie walnie z jego winy i tak ty Jesteś udupiony, brak uprawnień, ubezp. itp. będziesz bulił, kasa kasa kasa!!! a co do konsekwencji prawnych hmmm niech ktoś mądrzejszy się wypowie, ale chyba mogą zarekwirować mnotor, napewno skierują sprawę do sądu grodzkiego.
Fazer 600 - sprzedany.
GSX-R 750 K6 - już MAM :D
Avatar użytkownika
Patryk_1979
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 25/4/2007, 12:47
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez stuhnn » 30/8/2007, 17:24

to jednak wole im spierdalać i nie dac sie złapac, moich kumpli juz gonili pare razy i nigdy ich nie złapali, a nawet po kilku nieudanych poscigach zrobili akcje i w 3 radiowozy ich gonili i nikogo nie złapali.
stuhnn
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2007, 22:05

Postprzez simonw » 2/9/2007, 12:08

W swietle prawa pojazd nie jest dopuszczony do ruchu drogowego. natomiast poruszajac sie poza drogami nie sa wymagane zadne uprawnienia, ani kierujacego pojazdem, ani homologacja pojazdu.

Sprawa kontrowersyjna jest poruszanie sie po chodniku, ale moim zdaniem, skoro pojazd nie jest pojazdem (w swietle prawa) powinienes moc go spokojnie podprowadzic do lasu, a i nie wiem czy jakbys jechal chodnikiem (tak na 1dynce) cos moga zrobic. Skoro rower z silnikiem spalinowym moze poruszac sie sciezka rowerowa/chodniekiem to czemu nie taki rower?:) Przeciez to rower.

Mozna by dodac, ze zrobiles tak by nie stwarzac zagrozenia, pojazd nie jest dopuszczony do ruchu i dla tego poruszasz sie poza obszarem drogi.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez 4est » 2/9/2007, 20:15

prawo jest prawem i nic nowego nie wymyslisz w tej kwestii.
Faktem jest, ze przy jakims dzwonku masz pozamiatane ladnie.

Inna bajka jazda bez papierow i uciekanie - ja jak ujezdzalem swoja ETZ po wieskich drogach to nie raz czy dwa mnie scigali wiejscy policjanci :lol:
Wtedy bylo smiesznie, oni nie mieli zadnych szans, poscig trwal do pierszej poprzecznej polnej drogi ile sie przy tym nakrzyczeli przez swoj 'megafon' - prosze sie zatrzymac :lol::lol::lol:

Z wiekiem jednak przychodzi doswiadczenie, rozwaga i przybywa oleum w czaszce, zatem aktualnie nie pochwalam swojego 'bylego' zachowania :oops:
Moze Ci sie to wydac gupie - ale jak masz taka opcje - laduj sprzeta na woz albo lawete i jezdz do lasu.
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez stuhnn » 2/9/2007, 21:30

Powiem tak, jak narazie to mnie jeszcze nie scigali, ale kręcili się koło mojego domu. Niestety na mojej ulicy mieszkają stare babcie, które kurwa dzwonią na policje i kablują. A co do jazdy po chodniku to odpada bo moja maszynka chodzi bardzo głośno jak na full cross'a przystało i cudownie wkręca sie w obroty. A motoru na przyczepkę nie ma po co wrzucać bo do lasu to mam 5 minut szybkiej jazdy chyba ze się w koncu wybiore na tor.
stuhnn
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2007, 22:05

Postprzez stuhnn » 4/9/2007, 20:23

zrobie taki mały off topic i pokaze wam mój przecinak, boje sie na niego wsiadac takioe ma kopyto.
Załączniki
DSC00265.JPG
DSC00265.JPG (71.7 KiB) PrzeglÄ…dane 1667 razy
stuhnn
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/8/2007, 22:05



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê