Zobacz wÄ…tek - Czy policjant ma prawo ?
NAS Analytics TAG

Czy policjant ma prawo ?

Przepisy, prawo
_________

Czy policjant ma prawo ?

Postprzez patryk111111 » 28/8/2007, 15:28

Niedawno zainteresowała mnie jedna rzecz.Czy policjant (przy kontroli) ma prawo przejechać się motorem osoby kontrolowanej ? A czy jeśli motor w papierach bedzie miał poj.50ccm, a bedzie jechał znacznie szybciej to jaki mandat można dostać (chodzi mi o cene).Jeśli ktoś może to proszę o pomoc.Z góry dziękuje !
Avatar użytkownika
patryk111111
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 16/7/2007, 20:01
Lokalizacja: siÄ™ wziÄ…Å‚eÅ› ?


Postprzez mar111cin » 28/8/2007, 19:31

i co jeszcze? może na pasażerce siedzącej z tyłu też ma się przejechać?
a mandat jest według taryfikatora, średnio każde 10km/h to jest 100zł
chociaż za te pierdopędy mają się wziąś i jak bedzie przekraczał 45km/h to rejestrować na motocykl, a wtedy jeszcze dojdzie jazda bez uprawnień.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez spazz » 28/8/2007, 21:53

no i oczywiscie czyszczenie rowa
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez rosa » 28/8/2007, 22:11

Policjant moze sie przejechac w celu stwierdzenia stanu technicznego. Nawet takie pytanie jest na testach na A
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez kamell » 28/8/2007, 23:05

podobno jest takie pytanie na A ale nei ma takiej opcji zeby sie przejechał ktos kupuje nowa buse a policjat stwierdza ze jeszcze taka niejechał i co zatrzymuje kolesia i nakazuje mu przejechanie sie paranoja...........
nx 650
Avatar użytkownika
kamell
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 13/8/2007, 11:07
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez Kruk1503 » 29/8/2007, 17:00

NIE MA PRAWA neich się przejedzie na koledze z radiowozu . :/ Pierwsze raz coś takiego słyszę .
Przejechać się :/
Avatar użytkownika
Kruk1503
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 3/7/2007, 16:00

Postprzez Patryk_1979 » 30/8/2007, 12:24

Po pierwsze jak ja zdawałem testy 4-miesiące temy to takiego pytania nie było!!!
a po drugie nie ma prawa!!! jeździć nie swoim pojazdem bez zgody właściciela, no może jak ma nakaz, ale tego nie jestem pewien!!
Przecież, jakby się wyłożył na twoim moto, to takie odszkodowani by płaciła komenda....
samochód, moto, mogą np. odcholować, obejrzeć, podotykać itp. ale nie jeździć.
Fazer 600 - sprzedany.
GSX-R 750 K6 - już MAM :D
Avatar użytkownika
Patryk_1979
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 25/4/2007, 12:47
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez browarek » 31/8/2007, 09:19

Jeżeli policjant ma wątpliwości co do stanu technicznego, to może jedynie skierować pojazd na dodatkowe badania techniczne.
browarek
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 3/3/2007, 08:41
Lokalizacja: jawor/legnica

Postprzez simonw » 2/9/2007, 12:12

Owszem, zatrzymany jest dowod rejestracyjny i pojazd na przyczepie/lawecie doprowadzany jest do stacji kontroli, gdzie wykonywane sa badania na koszt oskarzonego.

Natomiast co do stwierdzenia faktu, zaraz sprawdze jak to se ma w przepisach... w8 :)


//EDIT

TAK MA PRAWO !!!!

(...)
W ramach czynności kontrolnych policjant może kierować kontrolowanym pojazdem, oczywiście jedynie w zakresie posiadanego uprawnienia do kierowania pojazdami, jeżeli jest to niezbędne dla dokonania sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, a w szczególności skuteczności działania hamulców, sprawdzenia masy lub nacisku osi pojazdu, sprowadzenia - z miejsca zabronionego do miejsca, gdzie zatrzymanie jest dozwolone - pojazdu, którym kierowała osoba będąca w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości albo będąca pod wpływem środka odurzającego lub działającego podobnie do alkoholu.
(...)

cytat ze strony http://www.podlaska.policja.gov.pl/PP/d ... ide_1.html


Jak najbardziej Janek ma racj, takie pytanie TAKZE znajduje sie na tescie.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szogun891 » 2/9/2007, 13:28

Tez nie dawno zdawalem prawko, a mianowicie jakies 3 miechy temu i nie bylo takiego pytania... Moze moja nie wiedza wynika z tego ze moze ze dwa razy przejrzalem te testy(ale zdalem za pierwszym). A to czy moze czy nie to nie bylbym tego taki pewien. Bynajmniej nie dalbym mu sie karnac moim moto;p
szogun891
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15/5/2007, 17:22

Postprzez mar111cin » 2/9/2007, 14:31

niech zadzwoni po lawete a mnie nie zmusi żeby dać się przejechać motorkiem. Jak podjechałby ktoś ferrari czy porsche to policjant też może sobie do niego wsiąś i się przejechać w celu sprawdzenia hamulców?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez simonw » 2/9/2007, 18:45

Jak najbardziej, jesli ma tylko podejzenie odnosnie niesprawnosci pojazdu (czego nie udowodnisz ze nie) moze w ramach posiadanych uprawnien. Tak wiec jesli nie ma prawa jazdy A nie moze sprawdzic motocykla. Natomiast do ferki moze sie kazdy wpakowac.

Jesli sie nie zgodzisz, zapewne dostaniesz mandat karny za utrudnianie kontroli technicznej pojazdu oraz automatycznie zatzymanie dowodu rejestracyjnego do wyjasnien (do czasu przedstawienia badan ze stacji diagnostycznej).
Oprocz tego moto/auto jest lawetowane na twoj koszt, oraz parkuje na policyjnym parkingu (najdrozszym parkingu w polsce i okolicach).
Wiec nie wiem czy oplaca sie kozaczyc. Prawo jest zupelnie jasne.

Nie wiem czemu kupa ludzi sie upiera na walenie policji, jak jestes spoko, powiesz, pokazesz wszystko, papiery, dasz sie skontrolowac nie ma nigdy problemu - sa wtedy mili przyjazni, mozna pogadac, nawet jesli cos jest nie tak (np linka hamulca recznego) to powiedza Ci zebys tylko ja podciagnal. Jesli sie stawiasz i krecisz, konczy sie tym ze udowodnia Ci gdzie jest twoje miejsce w szeregu - bo sa na prawie.

Na prawde nie warto...
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mar111cin » 2/9/2007, 22:08

Rozumiem Simon, ale to tak jakby ksiądz miał testować panne młodą czy się nadaje. Dla własnego ojca nie dam a mam dać dla jakiegoś niebieskiego o niewiadomym pochodzeniu? Do tego nie ma co ukrywać jakie są żarty na temat policji i ich.... ;)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez simonw » 3/9/2007, 00:24

Hm, wiesz jesli tak by bylo jak mowisz, juz dawno bylbym pastorem albo siedzial w seminarium zamiast marnowac sie jako informatyk ;)

Natomiast wyzej d* nie podskoczysz, moga - nie musza.

Szmoc z Toba synu :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê