Zobacz wątek - Kary za spóźniona rejestracje?
NAS Analytics TAG

Kary za spóźniona rejestracje?

Przepisy, prawo
_________

Kary za spóźniona rejestracje?

Postprzez Portnoy » 1/9/2007, 11:31

Witam.
MAm pytanie odnosnie rejestracji motocykla sprowadzonego z zagranicy. Wiem , wiem znowu ale tym razem troche inaczej.

Otórz papiery mam, zapłaciłem 160 w skarbówce, papiery tez przetłumacyzłem, i w lipcu sie spłukałem. W sierpniu zaczołem robic prawko i znowu brak kasy. Teraz chciałbym skończyc formalnosci zwiazane rejestracją. Moto z niemiec jest wyrejestrowane od maja. Teraz chce zrobic przegląd, zarejestrowac i kupic to całe OC, tez nie wiem ile to kosztuje dla poczatkującego kierowcy. Czy sa jakies terminy na ponowną rejestracje? niektórzy pisza ze jakies 30 dni, ktos napisał ze miał wyrejestrowany od 2 lati luz. Ktos mi pomoże?
Portnoy
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/8/2007, 14:33


Postprzez simonw » 2/9/2007, 11:54

Bardzo chetnie, po wiecej szczegolow oderzaj na gg do mnie.


Na rejestracje masz 30 dni. Jesli do tego czasu masz tablice celne, mozesz jezdzic. Po uplywie tego czasu musisz dokonac rejestracji. Oczywiscie teoretycznie.

Teraz dwa przyklady.

1. Citroen Xantia - moj firmowy pojazd, ponad rok jezdzil na tablicach celnych, bez rejestracji. Jedynie mial ubezpieczenie na numer VIM (nadwozia / ramy). Raz policja auto zatrzymala, chcieli dowalic 500 zloty mandatu za brak rejestracji i do czasu rejestracji odstawic go na parking, skonczylo sie bardzo szczesliwie, po prostu go puscili bez mandatu wolno (grunt to normalnie gadac i powiedzic ze musiales go wziac bo costam... etc).

2. Moj motocykl, zakupiony w opolu, do dzisaj (5mc) na opolskich balchach. Ubezpieczenie na numer VIM. Kiedy bylem go rejestrowac pani w urzedzie bardzo protestowala (jest pojemnosc w dowodzie, nie ma mocy...) oraz umowa kupna/spzedazy dane spzedajacego sa inne (ta sama ulca, przeprowadzil sie 2 POSESJE dalej!). Poprosili mnie o przyniesienie pisma od naczelnika urzedu meldunkowego o zmiane zameldowania sprzedajacego pojazd, oraz o badania techniczne by wpisac moc pojazdu.
Nadmienie iz moto od 8 lat byl w polsce zarejestrowany, u tego wlasicicela i mial wszystkie przeglady i dowod, tylko przepisac, a ze mocy nie ma ? moje samochody tez maja tylko pojemnosc, nie widzialem w dowodzie mocy, nigdy!.
Poklocilem sie z pania w okienku, odpowiedziala mi ze ONI nie wyciagna z braku rejestracji zadnych konsekwencji, ale zebym sobie na policje zadzwonil i z nimi pogadal co mi grozi.
Tak skonczyla sie moja przygoda w urzedzie komunikacji ;)

Jedyne co grozi to mandat, jak przeglad, ubezpieczenie sa ok, powinno sie wylgac.
Ze strony urzedu nie grozi nic.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê