Zobacz wÄ…tek - Dokumenty do rej. moto z Anglii
NAS Analytics TAG

Dokumenty do rej. moto z Anglii

Przepisy, prawo
_________

Dokumenty do rej. moto z Anglii

Postprzez keraM » 24/8/2007, 07:34

Czesc,

mam mozliwosc zakupu R1 1999r. Czlowiek, ktory chce mi to sprzedac przebywal w Anglii (pracowal) i kupil tam ten motor. Podobno wzial go z komisu i ma na to umowe. Zarejestrowany i ubezpieczony jest w Anglii, ale gosciu jezdzi nim od jakiegos czasu w Polsce. Wszystkie dokumenty jak mowi sa na niego. Prosze napiszcie jakich dokumentow musze od niego wymagac przy zakupie takiego moto zebym nie mial zadnych problemow przy rejestracji w Polsce i ile to moze wszystko kosztowac.
keraM
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25/5/2007, 09:08


Postprzez SLaweck » 24/8/2007, 10:49

Potrzebne Ci sÄ…:
- aktualny angielski dowód rejestracyjny wydawany przez DVLA
- umowę kupna-sprzedaży z osobą która w dowodzie jest wymieniona jako właściciel

Potem musisz załatwić:
- tłumaczenie dowodu przez tłumacza przysięgłego
- tłumaczenie umowy lub poświadczenie jeśli była dwujęzyczna przez tłumacza przysięgłego (odpada jak była po polsku)
- VAT25 - żeby go otrzymać składasz VAT24 wcześniej uiszczając stosowną opłatę w urzędzie gminy/dzielnicy
- przeglÄ…d techniczny na stacji diagnostycznej

Z tym kompletem możesz się udać do wydziału komunikacji... Dalej ubezpieczenie OC i oczekiwanie na stały dowód i książkę pojazdu.
Motorynka->20 lat przerwy->TZR80->CBR125->SV650S
SLaweck
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19/8/2007, 06:56
Lokalizacja: Piaseczno


Postprzez keraM » 24/8/2007, 11:30

Serdecznie dziekuje za tak szczegółową odpowiedź.

Czy motocykl musi być wyrejestrowany w Anglii czy może nadal być tam zarejestrowny? Jaka jest stawka tego VATu?
keraM
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25/5/2007, 09:08

Postprzez SLaweck » 24/8/2007, 12:48

Wyrejestrowanie w Anglii leży tylko w interesie poprzedniego właściciela. Aktualny status moto można sprawdzić na stronie http://www.direct.gov.uk/motoring trzeba tylko mieć dane z angielskiej rejestracji.
VAT25 to zaświadczenie o zwolnieniu z VATu, a opłata jest za import motocykla czy jakoś tak i obecnie w Wa-wie wynosi 160,- PLN.
Motorynka->20 lat przerwy->TZR80->CBR125->SV650S
SLaweck
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19/8/2007, 06:56
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez keraM » 24/8/2007, 22:39

Jeszcze jedno. Dzis dowiedzialem sie od kolegi, ktory sprowadzal samochod z Anglii, ze podobno bez "certyfikatu exportowego" nic nie da sie w Polsce zalatwic. Czy to ma zastosowanie rowniez dla motocykli?

Moze napisze ktos, kto sam trudni sie sciaganiem moto z Anglii albo ktos kto rejestrowal motocykl z Anglii?
R1 - 99r.
keraM
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25/5/2007, 09:08

Postprzez SLaweck » 25/8/2007, 21:11

Ja właśnie kupiłem moto z Anglii, od osoby, nie z komisu, firmy, przynajmniej tak jest w papierach.
Dostałem umowę kupna-sprzedaży dwujęzyczną i angielski dowód rejestracyjny, no i oczywiście moto... ;-)
Teraz czekam na VAT25. Już rozmawiałem z wydziałem komunikacji i to co Ci podałem to jest wystarczający zestaw dokumentów do zarejestrowania moto.
Motorynka->20 lat przerwy->TZR80->CBR125->SV650S
SLaweck
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19/8/2007, 06:56
Lokalizacja: Piaseczno



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê