Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl, chopper/cruiser.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl, chopper/cruiser.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl, chopper/cruiser.

Postprzez KingDiamond » 23/9/2018, 13:53

WItam, szukam pierwszego motocykla, marzeniem od zawsze był chopper więc chyba ciężko będzie mnie namówić na coś innego. zbliża się końcówka sezonu więc to dobry czas na kupno maszyny.
- Jakie masz doświadczenie?
Jestem w trakcie kursu na kategoria A ( na Yamaszce XJ6n, jeździ się przyjemnie, jednak to nie mój styl), wcześniej żadnych doświadczeń
- Wiek, waga, wzrost
25lat, 98kg, 191cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla?
Po mieście oraz wypady za miasto, nie wykluczam dłuższych podróży jeśli znajdzie się towarzystwo oraz pozwolą na to umiejętności :]
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ze względu na to pracę za granicą przebiegi nie będą duże, aczkolwiek postaram się jeździć ile się da.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Na sam motocykl do 20 tysięcy maksymalnie. Kask i rękawice już posiadam, rozglądam się za resztą sprzętu.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Myślę, że taki jaki będzie potrzebny aby utrzymać maszynę w dobrym stanie.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ…
Jak wyżej, choppery, cruisery.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Suzuki: M800, VL800,
Yamaha Drag Star 650(nie wiem czy nie za mała i za słaba), 1100, xvs950
Kawasaki Vulcan VN900
Honda Shadow 750, 1100

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i porady, pozdrawiam.
KingDiamond
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/9/2018, 13:13


Re: Pierwszy motocykl, chopper/cruiser.

Postprzez KingDiamond » 14/10/2018, 14:39

Podbijam.
KingDiamond
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/9/2018, 13:13


Re: Pierwszy motocykl, chopper/cruiser.

Postprzez jasnoksieznik » 14/10/2018, 17:25

Nie ma tu zbyt wielu fanów armatury, więc pewnie dlatego mały ruch w temacie.

Cruiser dla dużego chłopa to zwykle duża, ciężka maszyna ze sporym momentem. Z właściwościami jezdnymi i gracją wiadra ołowiu. Droga i ze śladową ilością elektroniki wspomagającej kierownika. Czyli mało optymalna dla początkującego. Trudno będzie coś znaleźć.

Co z Vulcanem S? Przynajmniej ma ABS.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pierwszy motocykl, chopper/cruiser.

Postprzez adam_tomasz » 17/10/2018, 15:00

Twoje doświadczenie wyklucza wszystko co jest niskoobrotową V2.
Zerknij na Yamaha Virago535, czy Honda CMX500 albo poczciwe Kawasaki LTD 454.
Ewentualnie standardowego nakeda o pojemności 500 tak aby nauczyć się najpierw jeździć, a potem po 2 sezonach jakieś V2 o pojemności 600 jak Shadow
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwszy motocykl, chopper/cruiser.

Postprzez ChaoticBiker » 18/10/2018, 14:02

Tez za mlodu bylem zajarany na czopery/kruzery, i takimi tez przez pewien czas jezdzilem.
Zreszta od jakiegos miesiaca codziennie poruszam sie Yamaha Dragstar 1100 :lol: ale tu przez przypadek, i niedlugo sie jej pozbede.
Jezdzilem wiekszoscia popularnych czopów, wiec chyba moge sie jakostam w tym temacie wypowiedziec.

Wszystko fajnie ale:
1. Chocbys jezdzil na cruiserach 20 lat i milion km - nigdy nie nauczysz sie prawidlowo jezdzic motocyklem. Ucza one bardzo zlych nawyków, które potem moga byc niebezpieczne na innych motocyklach. Wiekszosc kruzerów tez nie sklada sie w zakretach, trac podnozkami/podlogami przy najmniejszym zlozeniu. Widoczne jest to wsrod osob, ktore nauczyly sie jezdzic na nakedach/scigaczach a potem przesiadli sie z kruzery - golym okiem jest widoczna roznica w ich sposobie jazdy wobec tych, co jezdzili tylko na czolgach.
2. Kruzery sa fajne na dlugie, leniwe trasy. Ale jazda na codzien, a niedajborzu w korkach, jest juz upierdliwa. Plus, wbrew pozorom, nie zawsze jest wygodnie dla plecaczka. Np. w takim Dragstarze, o ile pozycja kierowcy jest b. wygodna, plecak siedzi na kole niemalze bez amortyzacji. Dluzsza trasa to bol doopy. Doslownie. Kregoslup tez.
3. Pozycja kruzerowa, tj wyciagniete nogi i rece, absolutnie nie sprzyja szybkiej jezdzie. Jazda autostradowa na dluzsza mete jest kuresko meczaca. Zaloz se jeszcze glosne wydechy, a na miejsce dojedziesz z okropnym bolem glowy i bolacymi ramionami - chyba ze zainwestujesz w ogromna szybe/zagiel, ktora to poprawi komfort, ale zwiekszy spalanie a pogorszy osiagi.

A teraz do sedna. Virago 535 bedzie duzo za male na Ciebie. Dragstar 650 i 1100 sa podobne rozmiarowo, nie beda za slabe, 650tka owszem jako motocykl jest slabiutka ale dla kogos, kto dopiero zaczyna przygode moze wydawac sie królem momentu obrotowego. Mam 190cm wzrostu i ani na 650 ani na 1100 nie brakuje mi miejsca, a 1100 jeszcze nie jest taki mega krowiasty jak hamerykanskie zawalidrogi, i nawet da sie nim filtrowac, a dzieki sporemu momentowi fajnie sie wyprzedza. Mimo dwoch tarcz z przodu i konkretnie wygladajacych zaciskow, masa i geometria motocykla sprawia, ze hamuje to slabo. Tzn. jak na kruzera dobrze, jak na ogól motocykli slabo. Jednak wciaz zwykla XJ600 na odejscie zostawi to daleko w tyle.

Ale nie daj sobie przemowic do rozsadku, motocykle wybiera sie sercem, a wiec bierz co ci sie podoba, i tak pierwszy motocykl w znacznej wiekszosci okazuje sie nietrafiony.
Suzuki intruder 800 ma dosyc sporo momentu, fajnie idzie, i potrafi byc zdradliwie szybki. Niestety hamulce nie nadazaja za masa.
Vulcan 900 jest, mimo wiekszej pojemnosci, dosc ospaly. Dziwnie tez niestabilny, przy skretach jakos lubi sie bujac, oraz bardzo nie lubi dynamicznej jazdy. Vulcan 1500 to inna bajka, swietny zaperdalac, ale tylko dla doswiadczonego kierownika. Swiezego pilota sponiewiera bardzo szybko. Do tego zre olej ;)

Szczerze mowiac wydaje mi sie, ze najlepszym wyjsciem na start, jesli juz koniecznie musisz miec kruzera, bylaby Honda Shadow 750 lub Dragstar 650. I zobacz jak ci sie bedzie jezdzic.

A te nowsze bolty i ine xvs950 sobie odpusc, dawno sie tak nie rozczarowalem motocyklem, na który sie strasznie napalalem i bylem gotów kupic w ciemno. Jazda próbna zweryfikowala jednak wyobrazenie, xvs950 rozczarowal mnie pod kazdym wzgledem.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Pierwszy motocykl, chopper/cruiser.

Postprzez adam_tomasz » 20/10/2018, 19:26

ChaoticBiker napisał(a):Wszystko fajnie ale:
1. Chocbys jezdzil na cruiserach 20 lat i milion km - nigdy nie nauczysz sie prawidlowo jezdzic motocyklem. Ucza one bardzo zlych nawyków, które potem moga byc niebezpieczne na innych motocyklach. Wiekszosc kruzerów tez nie sklada sie w zakretach, trac podnozkami/podlogami przy najmniejszym zlozeniu. Widoczne jest to wsrod osob, ktore nauczyly sie jezdzic na nakedach/scigaczach a potem przesiadli sie z kruzery - golym okiem jest widoczna roznica w ich sposobie jazdy wobec tych, co jezdzili tylko na czolgach.

Słuszna uwaga, niestety tak to działa na tych motocyklach.

ChaoticBiker napisał(a):Ale nie daj sobie przemowic do rozsadku, motocykle wybiera sie sercem, a wiec bierz co ci sie podoba, i tak pierwszy motocykl w znacznej wiekszosci okazuje sie nietrafiony.

W tym zdaniu sam sobie odpowiadasz na pytanie dlaczego w znacznej większości wybrane pierwsze moto okazuje się nietrafiony, bo zamiast rozsądku (min. umiejętności) ludzie wybierają motocykle sercem (im większe i mocniejsze tym lepiej) i zazwyczaj średnio/źle na tym wychodzą.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê