Zobacz wÄ…tek - GSX-R K8 czy Z 1000SX
NAS Analytics TAG

GSX-R K8 czy Z 1000SX

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

GSX-R K8 czy Z 1000SX

Postprzez saint » 14/10/2018, 10:27

Witajcie drodzy forumowczie,

Stoję przed zakupem motocykla i waham się pomiędzy dwoma motocyklami:
- Suzuki GSX-R 750 K8
- Kawasaki Z1000SX

Moim poprzednim motocyklem była K1-ka również w pojemności 750cc, którą to przejechałem szczęśliwie przez 6 sezonów i byłem z niego bardzo zadowolony. (oczywiście nie podczas turystycznych wypadów, a takie też się zdarzały)

Moto używałem bardziej turystycznie aniżeli sportowo, ale jak wiadomo przez tych kilka sezonów zdarzały się również te gdzie moto było intensywniej traktowane.

Budżetowo motocykle wg wszystkich olxów, otomotów i allegdrogo wyglądają bardzo podobnie. Osiągi mojej poprzedniej 750cc w zupełności mi odpowiadały i nie czuję potrzeby kupowania sportowego litra, stąd z kolei moje zapytanie pada na 2 pojemnościowo różne motocykle bo liczę, że Z1000SX osiągami będzie w stanie nadal dać mi tą frajdę, którą dałby mi gixx w 750.

Słyszałem, że GSX-Ry z lat 2008 są już wygodniejszymi motocyklami niż te z lat 2001 - czy ktoś może to potwierdzić?

Który z tych motocykli miałbym w Waszej opinii wybrać, na co miałbym uważać?
Dziękuję za każdy merytoryczny komentarz.
suzuki gsx-r 750 k1
strony interentowe: chętni pisać
Avatar użytkownika
saint
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/10/2007, 08:20
Lokalizacja: Chełminko (45km od Poznania)


Re: GSX-R K8 czy Z 1000SX

Postprzez saint » 16/10/2018, 16:17

Ponawiam zapytanie.
suzuki gsx-r 750 k1
strony interentowe: chętni pisać
Avatar użytkownika
saint
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/10/2007, 08:20
Lokalizacja: Chełminko (45km od Poznania)


Re: GSX-R K8 czy Z 1000SX

Postprzez ChaoticBiker » 17/10/2018, 09:32

Jesli uzywasz motocykla tak jak napisales, bardziej turystycznie i moc 750tki ci starczala (co dla mnie jest zupelnie zrozumiale) to mysle, ze bedziesz zachwycony kawasaki Z1000SX. Wygodniejsza pozycja, wiecej mocy u dolu, lepsza charakterystyka do turystyki oraz wiecej miejsca. Jakos miesiac temu mialem okazje przysiasc sie do rocznika chyba 2014 albo 15, i naprawde bylo spoko, a mam 190cm wzrostu.
Z drugiej strony nowszy gjeesikser 750 tez zrobi robote, gdyz generalnie taki skok w generacji to bedzie spore usprawnienie. Jednoczesnie, jest to nadal moto sportowe, a wiec aspekty turystyczne nadal nie beda tu perfekcyjne.

Takze podsumowujac, odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebny Ci motocykl sportowy. Wg. mnie, na podstawie tego co napisales, NIE. A wiec bierz Kawasaki.

Motocykle te nie maja zadnych typowych problemów, a uwazac przy zakupie trzeba na to samo, co przy kazdym motocyklu.

Mam nadzieje, ze pomoglem
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości




na górê