Zobacz wÄ…tek - Preferowany naked do 10k
NAS Analytics TAG

Preferowany naked do 10k

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Preferowany naked do 10k

Postprzez Qint » 17/9/2018, 16:04


- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)


5 km na dt125
Nie liczÄ…c Gladiusa na kursie :P

-Wiek, waga, wzrost

24 lata, 100kg, 193cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Głównie miasto, czasem w weekend na uczelnie 200 km w jedną stronę, weekendowe ujeżdżanie z kumplami, ale przede wszystkim DO NAUKI

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć, zapewne gdy nie będę spać to będę siedział na moto.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Na sam motocykl mam do 10k, aczkolwiek mogę kupić coś i za 4000, cena ma tu najmniejsze znaczenie. Ubrania już mam.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Wystarczająco aby był we wzorowym stanie.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Nakedy>sporty>choppery

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Yamaha FZ6-N
Yamaha FZ1 Fazer
Yamaha Thundercat
Yamaha MT-03
Suzuki GSX-S750
Suzuki GSR600
Kawasaki Z650
Honda 600 Hornet

Jak widać, pod względem estetycznym jestem raczej sprecyzowany, pozostają właściwości jezdne. Już tłumaczę skąd wziął się tam litrowy fazer: pod względem wygody, pozycji jaką mam siedząc na nim wygrywa bezapelacyjnie - jest po prostu duży. :wink: na plus też jest owiewka, co zapewne w przypadku tras daje dużo komfortu. ( jeździć będę zapewne setki km gdy tylko pozwoli czas, tak jak robię to samochodem - ten typ tak ma, że lubi podróżować bez wiekszego celu ). Aczkolwiek boję się litra, nawet jeśli specjalnie nie będę odkrecał, wpadam w dziurę, za mocno się przechylam na zakręcie, robię jakakolwiek głupotę związana z brakiem xp i mnie zbierają. Lubię zap*erdalać, wręcz kocham. Ale muszę "czuc" pojazd, wiedzieć co robię, tu nie ma miejsce na "jakoś to bedzie". Dlatego wahałem się czy o tym pisać bo widziałem na jakimś forum jak banda znawców zjadła świeżaka gdy coś takiego zaproponował, ale chce znać jak najwięcej opinii. Zakładając że kupuję FZ1, bo wygoda bo to bo tamto, czy jest sens go zdusić? Czy po prostu wybrać coś co będzie sprawiało uśmiech na twarzy sylwetką (Nie mówię że fazer brzydki, aczkolwiek chyba widac moje preferencje :) )i zapewni spokojną naukę bez zbędnych profanacji? Szczerze licze na konstruktywne wypowiedzi i ewentualne propozycje potencjalnych pojazdów :) pozdrawiam
Qint
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17/9/2018, 15:30


Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 19/9/2018, 06:32

Na litrowego fazerka to moze bym się nie porywał na pierwsze moto. Kolega jak po niecałym roku kupił litrowego zxa stwierdził, że moto genialne, ale się pośpieszył bo jeszcze go wyprzedza (raz by się o mały włos skończyło czołem na winklu, bo go na lewy pas ściągnęło). Oczywiście to jest kwestia indywidualna. Gsr oraz hornet wydają mi się jakimś kompromisem. Są mocne, ale do ogarnięcia. Poprzymierzaj, pooglądaj, wybierz, ciesz się. Bylebyś zachował zimną głowę, bo te dwa nadal są mocne w swojej klasie.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez setup » 19/9/2018, 20:53

wszystkie powyżej 70 KM do NAUKI się nie nadają.
A litrowy fazer Cię zamiecie i uja się nauczysz. Weź poczytaj sobie co ludzie piszą o kilo fazerach, lub poczytaj sobie testy tego sprzętu. Obstawiam że objeżdżą Cie goście na pięćsetkach :lol:
Co do reszty to MT03 w tej kwocie to jednocylidrowiec, więc musisz wiedzieć czy tego chcesz.
Kawaski Z650? za 10 k. Nie widzę takich na olx. Chyba że chodziło Ci o ER6, jeśli tak to pomijając gabaryty będzie to najlepszy wybór z wszystkich wymienionych.
Ochłoń :)
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez Qint » 20/9/2018, 07:19

Poza gabarytami kawa najlepsza, to znaczy że będzie na mnie przymała ? Nie szczególnie bolaloby mnie gdyby nawet 125 mnie objechała, tym bardziej nie popadłbym w kompleksy jak wielu posiadaczy litrów bo nie o wzajemne objeżdżanie się chodzi na tym etapie jeżdżenia.. Gdyby tam była 250 a nie 1000 też bym rozważał fazę bo po prostu jest mega wygodny, tu nie chodzi o to że się napalilem bo muszę na siłę litra mieć.
Qint
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17/9/2018, 15:30

Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez Vasago » 20/9/2018, 08:03

No właśnie, właściwy rozmiar to bardzo istotny parametr, który z jakiegoś powodu praktycznie zawsze jest pomijany w zestawieniach "złotych rad". Być może piszący mają po 170 cm i zwyczajnie nie czują, że coś może być za małe. A może i wcale nie wpływa to pozytywnie na jazdę. Paradoksalnie, możesz sobie nawet nie zdawać z tego sprawy dopóki się nie przejedziesz czymś lepiej dopasowanym rozmiarowo i nie stwierdzisz z zaskoczeniem, że na "obcym" motocyklu czujesz się lepiej i pewniej niż na własnym sprzęcie.
Przysiądź się koniecznie do każdego i ewentualnie rozszerz zakres poszukiwań o coś w stylu Versysa/Transalpa ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez Qint » 20/9/2018, 09:39

No właśnie też dlatego chciałem się dowiedzieć czy zbloczenie takiego litra ma prawo bytu. Moc bym miał taką do nauki, a pozycja za sterami idealna na moje gabaryty. Nie zależy mi na jego 150hp, tylko na jego kanapie. A moto by zostało ze mną na lata bo nie zmienialbym moto co sezon dwa, tylko stopniowo popuszczal smycz :wink:
Qint
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17/9/2018, 15:30

Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez Vasago » 20/9/2018, 11:34

Optymalnie będzie chyba poszukać czegoś większego rozmiarowo, ale z mniejszym kopem niż kilofazer ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez Fugu » 20/9/2018, 12:18

Albo zastanowic sie nad kastracja Fazera - jest mozliwosc ograniczenia mocy do 98 KM.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez Qint » 21/9/2018, 09:48

A potrafiłbys polecić jakieś pewne miejsce gdzie mi to zrobią? Moto zawiozę gdzie będzie trzeba, z tego co sam dzwoniłem po serwisach to nie mają dostępu do króćców, zaproponowałem że sam dorobię ( mam dostęp do parku cnc) to nie umieli mi powiedzieć jak to ma wyglądać.
Qint
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17/9/2018, 15:30

Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez setup » 23/9/2018, 21:38

Qint napisał(a):No właśnie też dlatego chciałem się dowiedzieć czy zbloczenie takiego litra ma prawo bytu. Moc bym miał taką do nauki, a pozycja za sterami idealna na moje gabaryty. Nie zależy mi na jego 150hp, tylko na jego kanapie. A moto by zostało ze mną na lata bo nie zmienialbym moto co sezon dwa, tylko stopniowo popuszczal smycz :wink:


zeżarło mój wcześniejszy post.
To tak nie działa. Tu masz 150 kucy plus charakterystyka tego silnika, która jest taka a nie inna.
To naprawdę jest kawał "pojeb@nego"sprzętu. Weź poczytaj co ludzie piszą na forach, weź poczytaj testy pełno ich w sieci. Wyciągnij wnioski. Pojeździsz 1-2 miesiące i ściągniesz kaganiec, idę o zakład.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Preferowany naked do 10k

Postprzez Fugu » 24/9/2018, 06:34

Qint napisał(a):A potrafiłbys polecić jakieś pewne miejsce gdzie mi to zrobią?


Kupuje sie gotowe zestawy - wpisujesz "drossel" + typ motocyklu i zamawiasz za okolo 100€.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê