Zobacz wÄ…tek - Pomoc w wyborze
NAS Analytics TAG

Pomoc w wyborze

i inne małe pojemności
_________

Pomoc w wyborze

Postprzez sovage » 23/8/2018, 22:28

Witam.
Jestem nowy na forum. wszedłem tu głównie dlatego, żeby sie poradzić i dowiedzieć, czy mój pomysł nie jest czasem po prostu głupi.
Dokładniej:
Mieszkam w niemczech. Tutaj prawo do prowadzenia motocykli o pojemności 125cm3 (przy kat. B) nie obowiązuje :( .
Mieszkam w dość dużym mieście i szukam jakiegoś środka transportu, który pomógłby mi zaoszczędzić na paliwie, gdyż poruszam się po nim samochodem. Przeglądałem dwie strony t.j mobile.de oraz autoscout24.de w poszukiwaniu crossa/enrudo do miasta. Mogę poruszać się tutaj czymś takim o pojemności do 50cm3 i mocy do 4kW (5 koni), a fundusz to max 7tys. zł. Uprzedzając - skutery mnie nie szczególnie jarają, mimo, że nigdy swojego nie miałem, a korzystałem jedynie okazjonalnie (rzadko) ze sprzętu kolegów, dlatego mam praktycznie zerowe doświadczenie w prowadzeniu motocykli. Warto dodać, że mam 185cm wzrostu.

Dotychczas znalazłem Derbi Senda 50 i jakąś Aprilie.

Największa zagadka dla mnie - czy nie będę (ze względu na swój wzrost) wyglądał na nim po prostu śmiesznie :D :D
Z góry dziękuje za rady.
sovage
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/8/2018, 14:39


Re: Pomoc w wyborze

Postprzez ChaoticBiker » 24/8/2018, 13:32

smiesznie, to wyglada samotny facet w duzym kombi tdi czy jakims suv stojacy w korku w miescie.
Jesli jednak tak bardzo ci zalezy na tym, jak wygladasz, to dobrze celujesz w Enduro / crossy.
Nic wiecej nie poradze - standardowo, jedz poprzymierzaj sie gdzies, a potem kup to, co znajdziejsz w najlepszym stanie.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Pomoc w wyborze

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 24/8/2018, 19:38

Skoro jesteśmy przy temacie. Wiem, że jest tu kilku forumowiczów mieszkających w DE. Czy przypadkiem do poruszania się na motorowerze poniżej 50 ccm, nie trzeba mieć AM, lub innej "jednośladowej" kategorii? Z tego co się orientuję, to w Polsce dla przykładu mogę się poruszać motorowerem "na dowód" (jestem rocznik '91), a w DE nie. Jakby ktoś mógł to sprecyzować byłbym wdzięczny.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez sovage » 26/8/2018, 14:22

AM dostaje siÄ™ wraz z kat. B
sovage
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/8/2018, 14:39

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez sovage » 26/8/2018, 17:35

ChaoticBiker napisał(a):smiesznie, to wyglada samotny facet w duzym kombi tdi czy jakims suv stojacy w korku w miescie.
Jesli jednak tak bardzo ci zalezy na tym, jak wygladasz, to dobrze celujesz w Enduro / crossy.
Nic wiecej nie poradze - standardowo, jedz poprzymierzaj sie gdzies, a potem kup to, co znajdziejsz w najlepszym stanie.


Chyba odsunę ten pomysł i zastanowie nad zrobieniem prawa jazdy kat. A. Nie ma co bawić się i wygłupiać jak ja to widzę.

Mimo to dzięki za odpowiedź :)
sovage
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/8/2018, 14:39

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez jasnoksieznik » 27/8/2018, 09:26

Prawo jazdy w DE - 1600-2000EUR.
Sprawny kibel do codziennych dojazdow - 600EUR.
Ja przechodzilem droge Osobowka->roadster->skuter->moto i mi y tym dobrze. Do codziennych dojazdow w miescie pewnie bym zrezygnowal ze swojego moto 800ccm i poszedl w cos znacznie mniejszego. W centrum miasta 50ccm nie jest gorsze. A ze skuter nie rajcuje - no coz... nie po to jest.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê