Zobacz wątek - Muszę zdawać teorię A2 jeżeli posiadam już A1?
NAS Analytics TAG

Muszę zdawać teorię A2 jeżeli posiadam już A1?

Przepisy, prawo
_________

Muszę zdawać teorię A2 jeżeli posiadam już A1?

Postprzez KoZitsu » 7/8/2018, 19:18

Witam serdecznie :)
Posiadam kat. A1 i właśnie zapisuję się na A2 i doszły mnie słuchy, że jeżeli mam A1 to automatycznie nie muszę już zdawać teorii oraz będę miał do wyjeżdżenia tylko 10godz. zamiast 20? Jeżeli to prawda to czy cena kursu będzie mniejsza? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zastanawia mnie czy obowiÄ…zuje to w 2018r.
Posiadając prawo jazdy A1, jeśli ubiegamy się o kat. A2 lub A, to nie trzeba zdawać egzaminu teoretycznego. AM natomiast nie daje żadnych ulg w ubieganiu się o kategorie motocyklowe (A1, A2 lub A): trzeba zaliczyć zarówno teorię, jak i praktykę. Poniżej masz wyciąg z rozporządzenia ws. szkolenia i egzaminowania:

§ 9. Osoby egzaminowane ubiegające się o uprawnienie do kierowania pojazdem w zakresie:
1) prawa jazdy kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E lub D+E,
2) prawa jazdy kategorii A, jeżeli posiadają odpowiednio prawo jazdy kategorii A1 lub A2 lub potwierdzenie uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tych kategorii prawa jazdy,
3) prawa jazdy kategorii A2, B, C lub D, jeżeli posiadają odpowiednio prawo jazdy kategorii A1, B1, C1 lub D1 lub potwierdzenie uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tych kategorii prawa jazdy
4) prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1 lub D, jeżeli posiadają wydane prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1 lub D z ograniczeniem do prowadzenia pojazdów wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów,
5) o którym mowa w art. 6 ust. 2 ustawy, jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii B lub potwierdzenie uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tych kategorii prawa jazdy
– uznaje się za posiadające pozytywny wynik części teoretycznej egzaminu państwowego.
KoZitsu
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/8/2018, 19:15


Re: Muszę zdawać teorię A2 jeżeli posiadam już A1?

Postprzez jasnoksieznik » 8/8/2018, 09:05

Szukanie nie boli.

https://www.word.waw.pl/egzaminy/katego ... zdy/kat-a2

https://liniaszkolenia.pl/prawo-jazdy/m ... dy-kat-a2/ (nie to, ze znam albo polecam ta szkole, ale to pierwszy wynik w wyszukiwarce, ktory odpowiada na Twoje pytanie)
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Muszę zdawać teorię A2 jeżeli posiadam już A1?

Postprzez nataliamakowska » 26/9/2018, 15:09

myślę, że trzeba
nataliamakowska
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/9/2018, 09:49



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê