Zobacz wątek - Zmiana biegów w quadzie
NAS Analytics TAG

Zmiana biegów w quadzie

Dla fanów czterokołowców
_________

Zmiana biegów w quadzie

Postprzez Dejwid005 » 2/8/2018, 11:47

Wątpię żeby ktoś na to odpowiedział bo pytanie strasznej banalne... Wiem jak się zmienia biegi, gdzie jest sprzęgło itd. Ale mógłby mi ktoś z Was wytłumaczyć czy jest jakaś zależność między tym kiedy trzeba zmieniać biegi? Skąd mam wiedzieć w którym momencie powinienem wbić wyższy bieg a kiedy zredukować? Przepraszam, że pytam o takie rzeczy ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Zawsze mnie to ciekawiło a nie znam nikogo kto się na tym zna. Więc liczę, że przymkniecie oko na moją niewiedzę i uzyskam odpowiedź. Z góry dziękuję.
Dejwid005
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31/7/2018, 18:43


Re: Zmiana biegów w quadzie

Postprzez jasnoksieznik » 2/8/2018, 13:36

1. Jesli dodajesz gazu, ale jest za glosny i nie ciagnie na wyokich obrotach - zmien bieg na wyzszy
2. Jesli zaczyna szarpac i nierowno chodzic na niskich obrotach - zredukuj bieg
3. Jesli jest gorka i mimo (dodania) gazu zwalnia - zredukuj bieg
4. Jesli chcesz oszczedzic silnik i zmniejszyc spalanie, zmien bieg na wyzszy, chyba ze 2.
5. Jesli wiesz, ze zaraz bedziesz potrzebowal mocy (wyprzedzanie, trudny teren, gorka na horyzoncie) - zredukuj bieg, chyba ze 1.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Zmiana biegów w quadzie

Postprzez henio12323 » 2/8/2018, 18:12

a zamiast sie wczytywać w teorie radze pojeździc troche - i nei bedziesz miał problemów z doborem biegów
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Zmiana biegów w quadzie

Postprzez arekson76 » 14/9/2023, 12:41

Tez jetem za tym, że jednak lepiej jest wypróbować i jeździć niż się wczytywać w teorię, która niesty nie zawsze wygląda tak jak to w praktyce

https://kulig.pl/ (otwórz link)
arekson76
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2/9/2019, 13:39



Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê