Zobacz wÄ…tek - Uniwersalny turystyk do 10tyÅ›
NAS Analytics TAG

Uniwersalny turystyk do 10tyÅ›

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Uniwersalny turystyk do 10tyÅ›

Postprzez kubulus » 27/7/2018, 00:57

Cześć!
Szukam na dłużej odpowiedniego motocykla dla siebie, więc chcę się 10x upewnić zanim kupię :)
Mam 192cm wzrostu ważę 94kg.
Doświadczenie z jednośladami mam od małego, miałem mnóstwo mnóstwo 125ccm, potem pegaso 650 przez 2 lata. Na 125ccm zrobiłem pewnie z 20-30tyś km, na pegaso 6 tyś km. Pegaso latało się fajnie, ale charakterystyka singla mi nie odpowiadała.
Do czego będzie moto? Otóż chciałbym aby dawało radę na asfalcie jak i na drogach szutrowych, nie interesuje mnie jakiś mocny off-road, po prostu zjechać z asfaltu i się przy tym na polnych drogach z dziurami nie zabić - oczywiście bez szaleństw.
Na mocy mi szczególnie nie zależy, chociaż chciałbym aby motocykl zbierał się żwawo do 140-150 (oczywiście do wyprzedzania - sportowa jazda mnie nie interesuje)
Będzie używane do krótkich tras - max 300-400km jak i jazdy na codzień. W sezonie max 4tyś km.
Ważne jest dla mnie też spalanie - pegaso potrafiła łykać 7,5l :/
Mam trzy typy: Suzuki DL V-Strom 650, Honda CBF 600 oraz Yamaha TDM 850 4xt
Za Suzuki przemawia pozycja za kierownicÄ… i wtrysk paliwa
Za hondÄ… charakterystyka silnika
Za TDM cena - jest najtańszy
Nie ukrywam, że staram się szukać maszyny zarejestrowanej na A2, mogę co prawda już zrobić A, ale nie mam zbytnio czasu na kursy, mieszkam na przysłowiowym zadupiu i najbliższa szkoła jazdy jest 40km ode mnie.
Bardzo ważne jest dla mnie tak jak pisałem możliwość jazdy po drogach polnych, szutrowych, czasem nawet zdarzy się parę metrów piasku - oczywiście zainwestuję w odpowiednie opony, więc pozostaje kwestia prowadzenia się w/w modeli.
Dzięki za podpowiedzi
kubulus
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/7/2018, 00:41


Re: Uniwersalny turystyk do 10tyÅ›

Postprzez ChaoticBiker » 27/7/2018, 08:23

Siemano,
Yamahama TDM to znakomity motur. A vystrom jeszcze lepszy - nawet jak go skastrujesz do A2, to nadal bedzie calkiem wesolo, zwlaszcza przy Twoim wzroscie.
Co przemawia za TDM - dobry motur, fajna charakterystyka, relatywnie rzadki, niedoceniony.
Co przemawia za vystromem - lepsza ekonomia (zobacz testy tu na scigacz!), wiecej dolu, duzo przeroznych akcesorii, pakowny, oraz jest to motocykl popularny = masa czesci dostepnych, no i cholernie fajnie sie nim pierdzi :) No i wciaz bedzie opcja odblokowania na kat A...

CBF600 jest za to super uniwersalnym osiolkiem roboczym. Jest to motocykl tak do bolu poprawny, ze az.. nudny :) Ale w tej nudzie moze byc urok. Z calej tej trojki rowniez bylby najszybszy.... ale skoro nie jest to Twoim priorytetem to bier vstroma.

Podsumowujac, na Twoim miejscu ja bym sie rozgladal za vstromem.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Uniwersalny turystyk do 10tyÅ›

Postprzez kubulus » 27/7/2018, 09:02

Dzieki za odpowiedz.
Jadę ogladac TDMke, znalazlem fajna sztuke za niewielkie pieniadze i niedaleko to grzech nie zajrzeć.
Szukalbym raczej wersji odblokowanej ale zarejestrowanej na A2 :)
kat A sobie zrobie jak bede mial czas
kubulus
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/7/2018, 00:41

Re: Uniwersalny turystyk do 10tyÅ›

Postprzez ChaoticBiker » 27/7/2018, 09:57

To nie dziala w ten sposob.
Zaden motocykl nie jest zarejestrowany na kategorie prawa jazdy, wiem, ze niektorym to sie wydaje dziwne, ale w rzeczywistosci jest dokladnie na odwrót - to kategoria prawa jazdy pozwala jezdzic okreslonym typem motocykla.

A wiec przestan sie oszukiwac - po prostu chcesz kupisz motocykl, na który nie posiadasz uprawnien :twisted:
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Uniwersalny turystyk do 10tyÅ›

Postprzez kubulus » 27/7/2018, 12:08

Ten po ktory jade ma blokadÄ™. Na razie nie bede jej sciagal wiec bede jezdzil zgodnie z prawem.
kubulus
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/7/2018, 00:41



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê