Zobacz wÄ…tek - [Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...
NAS Analytics TAG

[Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

[Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Postprzez mejo33 » 22/7/2018, 01:01

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Yamahy tzr 125 4fl belgarda 1998r. Po zakupie motor chodzil pieknie i fajnie. Po ostatniej trasie przyjechałem do domu i jak wcisłem sprzęgło wjeżdżając w brame motor nie utrzymał obrotów i zgasł. Sprawdzałem: iskre jest dobra, kupiłem na wszelki wypadek też nową, zapłon ustawiony dobrze (klin nie zerwany), gaźnik wyczyszczony wszystko drożne i sprawdzone lecz motor dalej nie pali. Na pycha odpala ale ciężko i dopiero jak złapie wysokie obroty to chodzi mozna nim normalnie jechać niestety po puszczeniu gazu i pozostawienie go na wolnych obrotach gaśnie. Paliwo z kranika leci, wężyki nie przypchane. świeca koloru kawy z mlekiem, nie zalana. Wygląda na to jakby łapał gdzieś lewe powietrze ale nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Zauważyłem tez że nie ma żadnej uszczelki ani sylikonu na membranie lecz nie wiem czy musi byc ale skoro wczesniej normalnie chodzil a teraz zdechł to wątpie że nagle z braku uszczelki łapie takie przedmuchy. Ma ktos może schemat od tej tzrki jak powinien byc prawidłowo podłączony gaźnik, może jakieś podciśnienia? może jakis moduł? prosze o pomoc bo walcze juz kilka dni i nic. Dodam że dzisiaj udało mi się go na chwile utrzymać na obrotach, nawet odpalał z rozrusznika kilka razy tak jakby bylo ok ale po chwili jak regulowałem wysokie obroty zgasł i znowu to samo tylko na pycha pali. pomocyyyy!!
mejo33
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/7/2018, 00:50


Re: [Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Postprzez henio12323 » 22/7/2018, 08:12

brzmi jednak na problem z gaźnikiem, jak nie ma uszczelek to je zamontuj.
sprawdź dobrze droznosc dyszy wolnych obrotów
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: [Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Postprzez mejo33 » 22/7/2018, 19:02

Witam ponownie, sprawdziłem jeszcze raz drożność wszystkich dyszy jest prześwit są drożne, uszczelka od membrany byla juz troche zbutwiała wiec oczyscilem z resztek i uszczelniłem czerwonym silikonem do wysokich temperatur lecz nic to nie pomogło, całość wygląda na to że jest drożne paliwo dochodzi a nie odpala.. ręce mi juz opadają motor tak fajnie chodzil. Dodam jeszcze bo moze to byc ważne.. po zkaupie jak motor palil na strzała i chodzil pięknie to na dziurach potrafil mi gasnąć ale że w trakcie jazdy i na biegu wiec sam zaraz bez problemu zapalał (jak na pych to działało) poprostu po wjehcaniu w koleiny na drodze czy cos spadały obroty na dosloweni sekunde ale dalo odczuc się to. Moze to wina czegos innego a nie gaznika? moze gdzies jeszcze łapać lewe powietrze? czekam na poradyyyy
mejo33
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/7/2018, 00:50

Re: [Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Postprzez henio12323 » 23/7/2018, 07:34

jakby łapał lewe powietrze to by tez mógł odpalać
czerwony silikon to nie wyjscie - kup dedykowane uszczelki
oczywiscie opcji moze byc wiele, od uszkodzonej swiecy po konieczny remont silnika
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: [Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Postprzez mejo33 » 23/7/2018, 19:44

No właśnie zamówiłem już manometr do zmierzenia ciśnienia w cylindrze. Bo jak ostatnio na pycha ruszylismy go i rozgrzalismy to potem odpalał nawet ze startera i koles jeszcze probowal wyregulowac wysokie obroty bo sie dławił jak mu sie dawało wiecej gazu i albo on przesadził i moto sgasł albo coś go znowu zabolało bo juz nie ruszylismy go a wrócilismy srubami od mieszanki do poczatkowej pozycji. Dlatego tez stawiam taką teze ze mogl sie nagrzac, spuchł i miał lepszą kompresje moze nie tyle co porysowany cylinder i wywalony tłok ale moze pękł sam pierscien? zmierze cisnienie jak tylko dotrze do mnie manometr i zobaczymy - dam znac :) gdyby ktos jednak wpadł jeszcze na jakis pomysł prosze o rady pozdrawiam!
mejo33
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/7/2018, 00:50

Re: [Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Postprzez henio12323 » 23/7/2018, 21:22

jak swiezo kupiłes moto to warto zrobic mu przegląd - gaźnik rozebrac umyc i wyregulowac co uszkodzone wymienić.
wymien swiece, sprawdz filtr powietrza - nie wiem jakiego jest typu - jak papierowy to wymien, jak gąbkowy to wypierz i nasącz czymś. zamiast manometru w zasadzie mógłbys sobie kupic zestaw uszczelek na góre silnika i go rozebrać - znacznie lepsza diagnoza i przy okazji bys miał wiedze czy polata "chwile" czy pare sezonów
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: [Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Postprzez mejo33 » 25/7/2018, 18:15

No niestety manometr do mnie dotarł, kompresja jest na poziomie 0,6 bara wiec zerowa. Biore sie za rozebranie gornej czesci silnika (glowica, cylinder, tłok) zobaczymy w jakim jest to stanie bo może tylko pierscien pękł i nie zdazyl porysować cylindra... dam znac jak rozbiore pozdrawiam!
mejo33
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/7/2018, 00:50

Re: [Yamaha TZR 125 4fl]Nie odpala...

Postprzez mejo33 » 28/7/2018, 09:26

Obrazek

Tak to wyglÄ…da u mnie...
mejo33
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/7/2018, 00:50



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê