Zobacz wÄ…tek - SÄ…siadka ma problemy jak to wyglÄ…da prawnie.
NAS Analytics TAG

SÄ…siadka ma problemy jak to wyglÄ…da prawnie.

Przepisy, prawo
_________

SÄ…siadka ma problemy jak to wyglÄ…da prawnie.

Postprzez Dominik11221 » 21/7/2018, 17:53

Witam. Posiadam yamahe xt 600. Zarejestrowany i opłacony motocykl. Kwestie prawa jazdy pozwole sobie pominąć :lol: .Dzisiaj zjeżdzając z kamienistej utwardzinej drogi na zwyklą polną drózke, a jednocześnie dojazd do domu owej sąsiadki, zatrzymała mnie i miała do mnie pretensje że jade na stojąco a przecież przed domem bawią się dzieci.
Oczywiście ze zrozumieniem spokojnie chciałem jej wytłumaczyć że rozumiem jej troske o dzieci ale jeżdze wolno bo zdaje sobie sprawe z zagrożenia, a to że jade na stojąca to kwestia lepszego panowania nad motocyklem na kamieniach. Lecz ona wogóle nie chciała tego zrozumieć i tylko żucała kolejne oskarżenia i straszyła policją. A tutaj pytanie do was: są jakieś przepisy mówiące o jeździe na stojąco na motocyklu? I kolejne: czy po zjechaniu z drogi ?publicznej? na droge polną (nie ma jej na mapie) są jakieś ograniczenia prędkości itp? I jak sprawa prędkości wygląda na drodze kamienistej która jest na mapie? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Dominik11221
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/8/2016, 21:54
Lokalizacja: Krosno


Re: SÄ…siadka ma problemy jak to wyglÄ…da prawnie.

Postprzez jasnoksieznik » 22/7/2018, 12:59

Zrób prawo jazdy, to poznasz odpowiedzi na takie pytania.
Poważnie: Po to jest kurs, żeby Ci wytłumaczyć zasady, prawa i obowiązki.

każda droga, która nie jest odgrodzona i oznaczona jako teren prywatny - jest drogą publiczną i obowiązują na niej te same zasady, co na utwardzonej drodze.

Technika jazdy na motocyklu jest w dużej mierze nieuregulowana. Jak to ocenia policja?
Poczytaj tutaj: https://www.scigacz.pl/Czy,za,jazde,na, ... 31348.html
Mniej chodzi mi o wheelie, ale o kryteria oceny, co jest niebezpiecznÄ… jazdÄ….
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: SÄ…siadka ma problemy jak to wyglÄ…da prawnie.

Postprzez setup » 28/8/2018, 21:50

ale że na stojąco tj. stojąc na podnóżkach?
Nigdy nie miałem problemu a często tak jeżdżę aby dać wytchnienie kolanom i tyłkowi.
I nie raz nie dwa mijałem policję. Raz mnie zatrzymali, więc od razu zagadałem czy opozycje na moto im chodziło (bo na pewno wiedziałem że nie o prędkość) ale powiedzieli że sprawdzają tylko papiery. Tematu nie drążyli.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: SÄ…siadka ma problemy jak to wyglÄ…da prawnie.

Postprzez szulckrysia » 26/9/2018, 14:32

sąsiedzi zawsze tacy są ;p jeśli nie ma zapisu konkretnego, to sąsiadka może sobie tylko pogadać.
szulckrysia
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/9/2018, 09:29



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê