Zobacz wÄ…tek - Korsyka
NAS Analytics TAG

Korsyka

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Korsyka

Postprzez jozeks73 » 3/5/2017, 21:09

Cześć.
Wybieramy się z kolegą 21 maja na Korsykę. Czy może osoby które już ją odwiedziły mają jakieś informacje, które mogą nam sie przydać ? Mamy zamiar spędzić tam tydzień i zastanawiamy sie nad noclegami w namiocie a w kwaterze. Jak to wygląda cenowo? Szukałem też trochę dróg szutrowych ,ale nic na ten temat nie znalazłem. Ze zdjęć i map wynika, że jest dużo asfaltówek.
Będę wdzięczny za porady.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jozeks73
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 19/9/2008, 20:10
Lokalizacja: Zielona Góra


Re: Korsyka

Postprzez Fugu » 4/5/2017, 15:21

Wyspa zyje z turystyki - jedzenie i noclegi w cenach podobnych do Francji. Wiekszosc drog jest asfaltowana, duzo wysokich szczytow (2000m +) wewnatrz wyspy. W ciagu tygodnia mozna sie pokusic o objechanie wyspy na okolo i ponabijanie km na gorkach. Warto poswiecic troche czasu i poogladac Bonifacio.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Korsyka

Postprzez jozeks73 » 4/6/2017, 14:42

Witam forumowiczów.
Powróciłem z Korsyki z miłymi wspomnieniami.
Kle 500 dał radę.;)
Raj dla motocyklistów to mało powiedziane.
Drogi głównie asfaltowe, ale można i znależć takie gdzie kostka jest jak najbardziej wskazana.
Pogoda idealna, widoki bezcenne, woda ciepła nawet w górskim potoku, za to czas leci niezwykle szybko. Tydzień w moim przekonaniu to mało, aby poszatkowac wyspę. Zrobiliśmy ok.1800 km. i przydałoby się zostać jeszcze ze 3 dni, nie wspominając, że nie było czasu na plażing. Ceny jak na EU zarobki przystępne: doba na kempingu (osoba+namiot+motor) od 10-13 euro, obiad to koszt ok.10-20 eu, browar 250 ml.-2,5 eu, kawa w barze-2-2,5 eu.
W razie pytań zapraszam.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jozeks73
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 19/9/2008, 20:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Korsyka

Postprzez szajbuskk » 16/7/2018, 11:47

Ja mam pytanie do kolegi który wrócił z Korsyki, ponieważ wybieram się w tym sierpniu i chiałbym zapytać jakie trasy najbardziej polecasz i co warto zwiedzić :)
Przeczytaj jaki krem na cellulit wybierać https://pieknojestwtobie.com/top-10-kremy-kosmetyki-i-balsamy-na-cellulit-ranking/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
szajbuskk
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/7/2018, 14:07

Re: Korsyka

Postprzez jozeks73 » 19/9/2018, 22:24

Przepraszam, ale dawno nie zaglądałem tutaj a kolega pewnie już wrócił. Chyba,że nie to ja chętnie jeszcze się dołączę. Mam możliwość wyjazdu więc chętnie pognam konia na 7-10 dni.
Avatar użytkownika
jozeks73
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 19/9/2008, 20:10
Lokalizacja: Zielona Góra



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê