Zobacz wątek - Buty na wysokości piszczeli, spory luz.
NAS Analytics TAG

Buty na wysokości piszczeli, spory luz.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Buty na wysokości piszczeli, spory luz.

Postprzez Rush » 11/7/2018, 22:56

Jak to jest z butem motocyklowym na wysokości piszczeli? Kupiłem buty, rozmiar 43, i na stopie są w porządku jednak na wysokości piszczeli jest bardzo dużo luzu, rzekłbym, że na samym koncu, na maksymalnej wysokosci gdzie konczy sie but gdy opre gołą łydkę na tylnej sciance to z przodu zostaje mi dziura z 4-5 cm mierzac od piszczela z przodu do przedniej scianki buta... gdy włoże jakieś grubsze spodnie to jest już trochę lepiej (jeszcze czekam na motocyklowe, do przymierzania użyłem narciarskich dla poglądu).
Jakies rozwiazania polecacie oprocz umieszczania spodni do butow zeby dodatkowo zwiekszyc objetosc lydki i przede wszystkim nie ugotowac nóg? 43 rozmiar jest w stopie ok, dł. wkładki 27.5 cm a ja mam gołą stopę 26.8 cm dodając skarpetę to wychodzi gdzieś 0.5 cm luzu tylko te szczupłe łydki. Nie wiem czy zwracać.
Kwestia tego czy jakikolwiek luz jest dopuszczalny czy też nie bo informacji na temat układania się łydki w bucie motocyklowym w internecie jest niewiele.

Buty to adrenaline raptor ce.
Rush
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/6/2018, 19:19


Re: Buty na wysokości piszczeli, spory luz.

Postprzez jasnoksieznik » 12/7/2018, 12:13

Buty na moto czesto tak maja, ze sa szersze u gory. Jak masz grube lydki i skorzrane kombi wpuszczane w buty, to motrzebujesz wiecej miejsca. Zazwyczaj daje sie to zniwelowac rzepami przy zamku albo jezyku. Tansze modele niekoniecznie maja taka mozliwosc.

Jak sie lydka w tym kierunku uklada - nie ma wiekszego znaczenia - te buty jej nie usztywniaja na boki.

Gdy mi to przeszkadza, robie cos odwrotnego niz ty - zaciagam na sile spodnie motocyklowe na buty, co je troche stabilizuje. Pelne usztywnienie i wiecej regulacji znajdziesz w drogich sportowych modelach - popartz
pogladowo np na usztywnienia Dainese D1 Torque.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium




Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê