Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl za 15-20k PLN
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl za 15-20k PLN

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl za 15-20k PLN

Postprzez Hyde13 » 5/7/2018, 00:33

Witam szanowną motocyklową brać! Obecnie szukam pierwszego motocykla, bo nie liczę simsona 50cm^3 który miałem 10 lat temu ;) Jestem totalnym nowicjuszem, dlatego chętnie przyjmę wszystkie rady.
Dane które pomogą:

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Na poważnych motocyklach żadnego, poza jazdą na kursie.

- Wiek, waga, wzrost,
30 lat, około 75kg, 185cm.

Do jakich celów chcesz używać motocykla
Głównie do jazdy po mieście dla rozrywki, ale 1-2 razy w miesiącu chętnie wyjazd do 250km. Plecak sporadycznie.

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ciężko dokładnie powiedzieć, ale zakładam, że w pierwszym pełnym sezonie nie będzie więcej niż 3000-4000 km.

Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Ciuchy już mam wszystkie, na sam motocykl 15-20k PLN.

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Tyle ile potrzeba, aby był sprawny

Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Zdecydowanie nakedy (ewentualnie z małą szybką).

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Wizualnie najbardziej Yamaha MT-07, ale są z nią dwa problemy - mało ofert i obawiam się czy przy dłuższych jazdach nie jestem na nią trochę za wysoki (bo jeździłem nią tylko na kursie i wtedy było spoko).
Hyde13
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/7/2018, 00:09


Re: Pierwszy motocykl za 15-20k PLN

Postprzez jasnoksieznik » 5/7/2018, 09:39

MT-07 jest calkiem niezlym wyborem na pierwsze moto. Ew. mozesz taniej znalezc XJ6 i ER6 z ABSem - to motocykle o generacje starsze, ale na poczatek (1-3 lata) moga sie sprawdzic, nie nadwyrezajac portfela.

Warto sie nimi przejechac, zeby zrozumiec roznice miedzy dwu- i czterocylindrowymi motocyklami.

Jesli to max. 2-4 godziny jazdy jednego dnia, to nie przejmuj sie tak bardzo ergonomia - wiekszosc motocykli 500ccm+ bedzie w porzadku, jesli nie sa to sporty.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Pierwszy motocykl za 15-20k PLN

Postprzez Hyde13 » 8/7/2018, 00:29

Dzięki za odpowiedź, porozglądam się też za XJ6 i ER6 i poczytam więcej o nich :)
Hyde13
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/7/2018, 00:09

Re: Pierwszy motocykl za 15-20k PLN

Postprzez setup » 8/7/2018, 22:46

co prawda nie naked ale jeśli obawiasz się że jesteś za wysoki do mt7 to weź pod uwagę versysa 650 (jak ciut dołożysz to wyrwiesz ostatnią generację). Silnik ten sam co er6 ale jest wyższy.
Choć jeśli nie zakładasz dużych przebiegów to specjalnie bym się tym nie przejmował, ew. jakiś custom obniżający podnóżki
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê