Zobacz wÄ…tek - jazda po zakretach
NAS Analytics TAG

jazda po zakretach

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

jazda po zakretach

Postprzez yamaszhka » 4/7/2018, 17:09

siemaneczko mistrzowie, mam kilka pytan dotyczacych zakretow i skladania moto... jestem poczatkujacym motocyklista i ogladam mnostwo filmow a za chwile tez wybieram sie na tor aby uczyc sie ''zapier...ac'' po zakretach:D moze napisze co robie JA wchodzac w zakret i jak sie zachowuje i prosze was abyscie podpowiedzieli co jeszcze zrobic by bylo szybciej i zeby moj motocykl skladal sie jeszcze bardziej.. zblizajac sie do zakretu u mnie wyglada to mniej wiecej tak:



1 dochamowanie, zmiana biegow z miedzygazem

2 pochylenie motocykla, swiadome uzywanie przeciwskretu, patrzenie daleko w zakret

3 plynne dodawanie gazu przez caly zakret'



i teraz moje pytanie, jak powinna wygladac moja praca podnozkami? czy jezeli wchodze w zakret to powinnienem dociskac zewnetrzny podnozek? czy wchodzac w zakret moge dociskac wewnetrzny podnozek aby bardziej pochylic motocykl?



planuje tez zmiane moto z er6n na ninje 300 zeby byc jak najszybszym
yamaszhka
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/7/2018, 17:07


Re: jazda po zakretach

Postprzez jasnoksieznik » 5/7/2018, 09:56

Ja bym tak sie nie skupial bardzo na szczegolach "ktorym placem ktorej stopy doscisnac bardziej", tylko ogolnie sprobowal roznych technik:

- Skrecanie poprzez dociskanie motocykla, samemu pozostajac wzglednie wyprostowanym - przydatne na szybkich zakretach/slalomie

- Skrecanie poprzez kladzenie sie w zakret wraz z motocyklem - skrecasz przeciwskretem, rownomiernym naciskiem na podnozki, wchodzac calym cialem wraz z morocyklem. Trzymasz sie motocykla udami, rekami tylko kierujesz. Glowe trzymasz w miare mozliwosci w pionie. Na lekkich zakretach to banal, ale na torze sprobuj zejsc ponizej 30° - to taka mentalna granica, ponizej ktorej mozg strajkuje i nie chce schodzic dalej, mimo iz motocykl moze sie zlozyc bardziej.
Oczywiscie, warunkiem cwiczen jest sprawne moto, sprawne zawieszenie i przyzwoita opona, przy dobrych warunkach atmosferycznych.

Wychylanie sie z moto albo blazenade ze schodzeniem na kolano pocwicz, jak juz dobrze ogarniesz powyzsze.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: jazda po zakretach

Postprzez yamaszhka » 7/7/2018, 09:18

dzieki wielkie kolego
yamaszhka
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/7/2018, 17:07



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê