Zobacz wÄ…tek - Swieca colortune CBR
NAS Analytics TAG

Swieca colortune CBR

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Swieca colortune CBR

Postprzez Dani3lo » 13/6/2018, 10:11

Witam. Powiedzcie mi czy swieca colortune podejdzie do CBR F3? Pytam poniewaz gdzies wyczytalem ze jest problem z tym poniewaz zwykla swieca ma na koncu stozek i colortune moze nie podejsc. Czy ustawialiscie mieszanke za pomoca tej swiecy? Nie chce wydac tyle kaski na marne. Pozdrawiam
Dani3lo
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13/6/2018, 10:10


Re: Swieca colortune CBR

Postprzez henio12323 » 13/6/2018, 18:43

z tego co wiem colortune wyglada jak kazda inna swieca pod względem wymiaru

tylko w CBR raczej cięzko bedzie dobrze wypatrzec co tam sie dzieje :D

jak dla mnie to tez do konca nie ma sensu ciezko tak na prawde idealnie zgrać colortune - w róznych motocyklach tez róznie sie wymaga odnosnie składu. pracuje jako mechanik i jedyne colortune jakie uzyłem to było zabytkowe bmw ze sporymi problemami z gaźnikami :P

w takie cbr kręcisz skłądem i pięknie słychac jak sie zachowuje silnik
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Swieca colortune CBR

Postprzez Dani3lo » 13/6/2018, 19:52

Ostatnio wzialem sie troche za swoje moto. Wyczyscilem gazniki zmienilem swiece na irydowe zmienilem filtr paliwa. No i oczywiscie jak czyscilem gazniki to zanim wykrecilem srubki od regulacji dawki paliwa kazda z nich wkrecilem liczylem obroty i notowalem na kartce. Niestety slad po kartce zaginal i ustawiłem dawke tak jak nakazuje serwisowka zrobilem synchro wakuometrami ale niestety jest zle. Czuc ze z dolu zamula i gdy schodzi z obrotow po gwaltownym przygazowaniu potrafi przygasnac a nieraz zgasnac. Zostawilem go tak z 30min na jalowych zgasilem wykrecilem swiece i 1 byla czarna 2 kolejne zolte a ostatnia biala. Wiec pierwszy cyl zmniejszylem dawka a ostatnia wzbogacilem. Ponownie podlaczylem waku. Ale nie pomoglo jakos bardzo. Tez po przygazowaniu obrotyspadaja do 500 i po chwili wracaja na 1200
Dani3lo
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13/6/2018, 10:10

Re: Swieca colortune CBR

Postprzez henio12323 » 13/6/2018, 20:11

tu moze byc duzo opcji innych jak błędy montazu, nieszczelnosci itp itd...

ja jak juz wspomniałem pracuje w serwisie - mamy tam usługe synchronizacja gaźników wraz z regulacja składu na wolnych obrotach - nie uzywamy zadnych testerów, a juz na pewno nie colortune :D
przy takiej rzedowej czwórce moze nie jest to idealnie słyszalne - ale generalnie odpalamy, robimy wstępone synchro, i potem mieszamy składami, najłatwiej ustawic w pozycje wyjsciową ( serwisową ) wkręcic az bedzie słychac jak cylinder zacznie kuleć i pomału wykręcac co pół obrotu czekajac jakies 10 sekund miedzy wykręceniem az sie ustabilizuja obroty - szukasz momentu jak silnik bedzie najrówniej pracowal. i tak po kolei kazdy cylinder, ja czasem sie wspomagam dokładnym obrotomierzem ( mam taki mały poręczny ) widac czasem na nim fajnie jak wykręcajac obroty rosną - a potem zaczynaja znowu spadac - szukasz momentu gdzie silnik bedzie pracował najrówniej. trzeba sie dobrze wsłuchiwać ale róznice są spore wiec jest to do wyczajenia. twoje notatki na kartce po jakims serwisie typu mycie rozbieranie itp i tak by sie nie sprawdziły :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Swieca colortune CBR

Postprzez Dani3lo » 13/6/2018, 20:21

Staralem sie robic wszystko dokladnie a szczegolnie zwracac uwage na szczelnosc. Krocce opaski sa jak najbardziej ok. Dziękuję za cenne rady. Zostaje mi zaopatrzyc sie w srubokret katowy i regulowac. A jaka najprawdopodobnie moze byc przyczyna ze po przygazowaniu bardzo nisko schodzi z na obroty i po chwili stabilizuje? Za duza dawka? Przylewa go? I dodam ze jak go zgasze i postoi z ok 2 min to odpali tylko z gazem. Bez gazu lapie ale nie chce zalapac trzeba lekko dodac gazu
Dani3lo
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13/6/2018, 10:10

Re: Swieca colortune CBR

Postprzez henio12323 » 14/6/2018, 07:03

tak moze miec troche za bogato, zwykle jak ma za ubogo to bardzo pomału z obrotów spada
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê