Zobacz wÄ…tek - Czy sportowy moto jest dobry na pierwsze moto?
NAS Analytics TAG

Czy sportowy moto jest dobry na pierwsze moto?

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Czy sportowy moto jest dobry na pierwsze moto?

Postprzez Chomik4595 » 11/6/2018, 15:39

Witam.
Mam 16 lat i właśnie jestem w trakcie kursu na prawo jazdy kat. A1. Wiem że dużo jest takich pytań, ale czy motocykl sportowy 125cm jest dobry na pierwsze moto? Mam kilku znajomych którzy twierdzą, że sport to głupota. Myśle o Derbi GPR 125. A wy co o tym sądzicie?
P.S Mam 184 cm i 70kg.

Zły dział, przenoszę /Glenroy
Chomik4595
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/6/2018, 15:34


Re: Czy sportowy moto jest dobry na pierwsze moto?

Postprzez jasnoksieznik » 11/6/2018, 16:37

To zalezy, co chcesz z tym moto robic i po co je kupujesz.

Jesli zamierzasz sie scigac, odwiedzac tory i trenowac - prosze bardzo, ale to bardzo drogi sport. W weekend spalisz nie tylko benzyne, ale opony, naprawy, polamane owiewki, przyczepka/bus, kierowca, hotel, dojazd na tor - za weekend np. 600tka wyjdzie ponad 1000PLN, a takim moto na tor nie pojezdzisz specjalnie po drodze publicznej. Na 125tce nie musisz na szczescie jechac kilkuset kilometrow na duzy tor. Gdzie sa mniejsze tory - nie wiem, moze ktos podpowie.

Jesli zamierzasz dojezdzac na moto wiecej niz kilkanascie, to bez sensu, bo niewygodnie.
Jesli zamierzasz jezdzic po czyms innym, niz dobry asfalt, to bez sensu, bo niewygodnie i niebezpiecznie
Jesli zamierzasz jechac w trase, to bez sensu, bo niewygodnie. Za wyoki jestes na malego sporta. Ja mam tyle samo wzrostu, wiecej wagi, i nawet na S1000RR bylem za duzy.
Jesli zamierzasz sie lansowac pod gimbaza (poki jeszcze istnieje gimbaza), to sie nada. Bez nadmiaru ironii - jak szczerze powiesz, o co chodzi, to latwiej doradzimy 8)
Jesli chcesz miec sporta, to sie nada.

Co do sportowej jazdy, czy sportowa 125tka jest niebezpieczniejsza od niesportowej, to nie wiem. Jak bedziesz kozaczyc, sprawdzac granice, albo sprobujesz udowodnic ciezarowce, ze to Ty masz pierwszenstwo (nawet jesli masz!), na kazdej zrobisz sobie krzywde.
Pamietaj jeszcze, ze owiewka sporta lamie sie latwiej, niz gmole turystyka, a poczatkujacy kierowcy maja tendencje to przewracania swoich motocykli bez powodu.
Na sporcie nikogo, ani niczego nie przewieziesz. A takim pocztowym skuterem Piaggio przewieziesz namiot, karimate, spiwor i skrzynke piwa. Albo dziewczyne i dwa plecaki turystyczne.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Czy sportowy moto jest dobry na pierwsze moto?

Postprzez Chomik4595 » 11/6/2018, 21:56

W takim razie mógłby ktoś polecić jakąś 125 na moje gabaryty do 9000 za używaną? Nie do jazdy torowej. Myślałem nad Honda CBf 125
Chomik4595
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/6/2018, 15:34

Re: Czy sportowy moto jest dobry na pierwsze moto?

Postprzez jasnoksieznik » 12/6/2018, 07:20

Nie moja liga, wiec sie nie znam, ale na tym forum Varadero 125ccm ma opinie duzego.

No i z obowiazku - ogarnij KTMy, moze Ci Duke albo RC przypasuja?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Czy sportowy moto jest dobry na pierwsze moto?

Postprzez ChaoticBiker » 12/6/2018, 13:03

derbi GPR 125 jest dobrym sportem klasy 125, ale przy Twoim wzroscie bedzie kuresko niewygodne.
CBF125 sprawdzi sie supcio. Viadrarero 125 tez.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê