Zobacz wątek - Motocykl do 8000~zł Jazda z żoną mój wzrost 186
NAS Analytics TAG

Motocykl do 8000~zł Jazda z żoną mój wzrost 186

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl do 8000~zł Jazda z żoną mój wzrost 186

Postprzez krzychu9412 » 8/6/2018, 19:31

Witam, mam na imię Krzysztof i chcę zacząć swoją przygodę z motorami. Jestem ze śląska i w przyszłym miesiącu zrobię prawo jazdy Kat. A. Nie mam swojego ulubionego modelu więc przyjmuję wszystkie propozycje.


- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
-Brak
- Wiek, waga, wzrost,
24 Lata, 90kg, 186
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda na codzień, do pracy, trasy do max 200km z żoną i znajomymi, weekendowe wypady, Jazda tylko i wyłącznie asfalt
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
przy każdym wolnym czasie przy każdej ładnej pogodzie będę chciał pojeździć
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Myślę motocykl do 8000zł. Tak pomyślałem o ciuchach i będą również kupione
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Zdrowie moje i żony jest najważniejsze dlatego nie mam wygórowanej ceny
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
niemam swojego wybranego modelu są sportowe i nakedy które mi się podobają jak i nie :lol:
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Oj nie mam tyle gotówki na te ulubione :twisted:


Pozdrawiam!
krzychu9412
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/6/2018, 19:11


Re: Motocykl do 8000~zł Jazda z żoną mój wzrost 186

Postprzez jasnoksieznik » 8/6/2018, 22:52

Dla początkujących poleca się moto do 500ccm, ew. dla turystyków albo cruiserów do 700ccm. Kawa ER-6 to taki klasyk, a może XJ6, jeśli wolisz czterocylindrowce (ER-6 ma dwa cylindry i różnica w "gangu" jest zasadnicza). Jakbyś miał ze 20k PLN więcej, to MT-07. Spróbuj się przejechać nowym MT-07, żeby zrozumieć, co może współczesne moto.

Szukaj motocykla z ABSem i poćwicz kilka tys. km, zanim zabierzesz małżowinę. Ew. nawet dokup klka lekcji takich, żeby instruktor jechał z tobą jako pasażer (w dobrej szkole i tak powinien w ramach kursu, ale to inna bajka).

Jeśli żona jest bardziej walkirią niż breloczkiem, zwróć uwagę na ładowność motocykla - może się okazać, że jeździcie nielegalnie. Poza tym, wiele motocykli dla początkujących, np. ER-5, ma zawieszenie nieprzystosowane do 120kg+, mimo iż mają jakieś siedzenie dla pasażera.

Jeśli masz wybór z kufrem, czy bez, to co prawda wygląda ciulowo, ale pasażerowi bardzo służy kufer, bo jest się o co oprzeć.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê