Zobacz wÄ…tek - Gsxr 750 k4 problem temperatura
NAS Analytics TAG

Gsxr 750 k4 problem temperatura

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Gsxr 750 k4 problem temperatura

Postprzez bravis » 22/5/2018, 19:33

Witam mam do Was 2 pytania.

Pierwszy problem polega na tym, że gix pokazuje nieprawidłową temperature. Podczas jazdy mam temperature np. 83 stopnie, po zgaszeniu motocykla i ponownym odpaleniu na wyświetlaczu pokazuje 95 stopni. I którą temperatura jest prawdziwa? Ta druga bardzo szybko maleje.

Mój drugi problem, a właściwie pytanie. Gdy odpalam gixa na cieplym silniku to nie wskakuje on od razu na swoje obroty czyli 1250 tylko łapie 1k obrotów i powoli "rozpędza" się do tych 1250. To normalne?
bravis
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/2/2018, 10:25


Re: Gsxr 750 k4 problem temperatura

Postprzez Glenroy » 22/5/2018, 21:16

bravis napisał(a):Witam mam do Was 2 pytania.

Pierwszy problem polega na tym, że gix pokazuje nieprawidłową temperature. Podczas jazdy mam temperature np. 83 stopnie, po zgaszeniu motocykla i ponownym odpaleniu na wyświetlaczu pokazuje 95 stopni. I którą temperatura jest prawdziwa? Ta druga bardzo szybko maleje.

Normalna sprawa, przecież gasząc silnik przestaje też pracować pompa wody, co za tym idzie nie ma obiegu płynu chłodzącego, co za tym idzie, nie ma on wymuszonego obiegu przez chłodnicę, a silnik jest nadal rozgrzany i przekazuje ciepło do płynu, który nie ma gdzie oddać już tego ciepła i rośnie jego temperatura. Jadę samochodem, mam cały czas idealnie 90 stopni, zajeżdżam np. na stację benzynową, gaszę silnik, tankuję, wsiadam do samochodu, włączam zapłon i na wskaźniku mam i po 110 stopni, normalna sprawa. Mam dołożony m.in. wskaźnik temp. oleju, ciesz się, że nie patrzysz na to, bo ten po zgaszeniu silnika dopiero potrafi złapać temperaturę :).

bravis napisał(a):Mój drugi problem, a właściwie pytanie. Gdy odpalam gixa na cieplym silniku to nie wskakuje on od razu na swoje obroty czyli 1250 tylko łapie 1k obrotów i powoli "rozpędza" się do tych 1250. To normalne?

Kiedy miałeś wymieniane świece? Ogólnie nie przejmował bym się tym, po prostu może potrzebuje tej chwili na skorygowanie dawki paliwa etc.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Gsxr 750 k4 problem temperatura

Postprzez bravis » 22/5/2018, 21:29

Swiece wymienialem 1k km temu. Mozliwe ze za lekko dokrecilem swiece albo sa jakies wadliwe?
bravis
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/2/2018, 10:25



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê