Zobacz wątek - Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.
NAS Analytics TAG

Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Postprzez Bananowy » 18/5/2018, 21:26

Cześć wszystkim,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem kategorii A.

Nadejszła wiekopomna chwila.. abym kupił w końcu coś dla siebie na kilka lat i bardzo proszę Was o rady.
Więc tak:

- jestem osobą niedoświadczoną, więc zależy mi na czymś lekkim
- niestety budżet mam tylko około 6 tysięcy
- chciałbym aby motocykl miał w miarę małe spalanie
- byłoby super gdyby wygląd był w stylu naked (ale niekoniecznie), absolutnie żaden sport
- pasowałoby, żeby miał te minimum te 250 cc abym mógł pojeździć autostradą

bardzo proszÄ™ o rady :)
Bananowy
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/5/2018, 21:16


Re: Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 19/5/2018, 10:09

Ten budżet liczysz razem z ciuchami czy na samo moto?
Najlepiej pewnie coś z tych słynnych nieśmiertelnych czyli Suzuki gs500, honda cb500, kawasaki er5. Sam posiadam tą ostatnią i jestem bardzo zadowolony.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19


Re: Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Postprzez Bananowy » 19/5/2018, 11:01

Dziurawa Podeszwa napisał(a):Ten budżet liczysz razem z ciuchami czy na samo moto?
Najlepiej pewnie coś z tych słynnych nieśmiertelnych czyli Suzuki gs500, honda cb500, kawasaki er5. Sam posiadam tą ostatnią i jestem bardzo zadowolony.


na sam moto. Ciuchów będę szukał używanych poza tym budżetem :) W mojej miejscowości facet sprzedaje Suzuki GS, dobre toto? Bo roczniki widzę tragiczne... 96, 98.
Bananowy
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/5/2018, 21:16

Re: Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 19/5/2018, 22:37

Poczytaj opinie w necie, znajdź kogoś, kto pomoże przy oględzinach, przymierz się i sam zdecyduj czy dobre. Jeżdżące i w tych pieniądzach to się nie spodziewaj nowych moto, a te są dobre na początek przygody z dwoma kółkami. Tanie części, łatwe w serwisie, ekonomiczne, w miarę lekkie i łatwe w prowadzeniu. Każde z nich ma jakieś swoje typowe wady, ale wszystko zależy jak były i będą zadbane.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Postprzez Vasago » 23/5/2018, 09:11

Może Bandit? Nie jest specjalnie lekki, ale nie jest to też mastodont. A w tym budżecie i przy założeniu, że zrobiłeś kurs na 600-tce, chyba optimum.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Postprzez adam_tomasz » 23/5/2018, 14:01

W tych pieniądzach masz do wyboru (spełniające Twoje kryteria) tak jak koledzy wcześniej wspominali:
- suzuki gs500 (niestety trzeba uważać bo silniki często są w opłakanym stanie)
- kawasaki er5
- honda cb500
powyższe 2 propozycje - typowi handlarze mogą mieć średniej jakości, od prywaciarzy - częściej spotkamy dobre, zadbane egzemplarze

z większych jedynie mogę polecić starą poczciwą yamaha XJ 600 - gabarytowo niewiele większa i mocniejsza od 500-tek, ale jak nie czujesz się pewnie to wybierz, którąś z powyższych 500-tek, ewentualnie jest jeszcze kilka modeli 250-tek np yamaha ybr250, które za te pieniądze będą młodsze (ale uważaj bo mogą być po nauce jazdy - grunt sprawdzić stan).

Bandita ze względu na wagę sobie odpuść.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Postprzez ChaoticBiker » 24/5/2018, 09:03

jesli w tych pieniadzach ma to byc motocykl na lata, to ja jednak bym polecacl Yamahame XJ6 / diversion.
Uniwersalne to to, mocy nie za duzo, ale pod dostatkiem, moc oddawana bardzo przyjaznie dla uzytkownika, oszczedne, tanie i proste w naprawie.
200km/h pojedzie, i to z dwoma osobami na pokladzie.
W Alpy tez dojedzie, a nawet wróci.

Motór jest tak prosty, ze tam sie nie ma co zepsuc. byleby dbac o wszystkie czynnosci serwisowe, i konserwowac elementy gumowe oraz rame by nie rdzewiala i bedzie jezdzic a jezdzic.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Pierwszy lekki motocykl do około 6 tysięcy.

Postprzez jozoz » 24/5/2018, 11:13

Ja bym spokojnie polecał Bandita 600.
Za 6k kupisz zajebisty egzemplarz z pierwszych modeli.
Nie bawiłbym się w żadne yamahy xj 600 które wyglądaja przedpotopowo i mocy nie mają nic.
Bandit spokojnie do ogarnięcia, na xj600 też możesz cisnąc 150 i się zabić..
Na xj będziesz od razu narzekał, że mocy brak, a suzuki dłużej się pocieszysz.
jozoz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/5/2018, 17:31



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê