Zobacz wÄ…tek - Motocykl dla dwojga do ok. 10 tyÅ›.
NAS Analytics TAG

Motocykl dla dwojga do ok. 10 tyÅ›.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl dla dwojga do ok. 10 tyÅ›.

Postprzez jozoz » 6/5/2018, 17:35

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie) - różne mniejsze, większe skutery, bandit 600 ok. 5000 km
- Wiek, waga, wzrost, - 26 lat, 75 kg, 175 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Weekendowe wycieczki z żoną do 300 km
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? - nie określam tego
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? - 10 tyś na moto
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? - tyle ile trzeba
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. - nakedy, turystyki
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
kilofazer, hornet 900

Proszę o pomoc w doborze, chciałbym coś świeższego, nowocześniejszego niż mój bandit 1996 r.
Niewiem, czy iść z litra czy 600 na dwie osoby starczy? ten mój bandit fajnie ciągnął tylko trzeba redukować
jozoz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/5/2018, 17:31


Re: Motocykl dla dwojga do ok. 10 tyÅ›.

Postprzez adam_tomasz » 15/5/2018, 07:54

Troszkę chyba się pomyliłeś, chcesz motocykl którym pojedziesz wszędzie ?
"- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Weekendowe wycieczki z żoną do 300 km"

Dłuższa turystyka, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie ? To 3 różne motocykle.

Jeżdżąc już banditem 600 powinieneś mieć jako takie pojęcie czego potrzebujesz (chociaż 5000 km to mało jak na zmianę motocykla na kolejny).

Moim zdaniem zostań przy 600-tkach, jeszcze sezon na bandicie, a potem może hornet 600.

Praktycznie na każdym moto trzeba będzie bawić się skrzynią biegów (taki urok motocykli :)) Zazwyczaj jeździmy na wyższych biegach (niższych obrotach) aby zmniejszyć spalanie, przez co nie mamy do dyspozycji maksymalnego momentu obrotowego.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Re: Motocykl dla dwojga do ok. 10 tyÅ›.

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 15/5/2018, 08:23

Adam Tomasz chyba źle zrozumiałeś. Jozoz po prostu skopiował w całości wzór. Pod wypisanymi rodzajami sposobów użytkowania masz napisane że szuka moto do weekendowych wypadów z żoną do 300 km ;)
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Motocykl dla dwojga do ok. 10 tyÅ›.

Postprzez adam_tomasz » 15/5/2018, 11:58

faktycznie ;) jeszcze chyba spałem ale nadal uważam, że doświadczenie na bandicie 5000 km to mało na zmianę
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocykl dla dwojga do ok. 10 tyÅ›.

Postprzez jozoz » 15/5/2018, 14:23

Haha- za mało na zmiane? hahaha
Nigdzie nie napisałem, że chce mocniejszy :)
Idę stąd dziękuje za informacje :)
jozoz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/5/2018, 17:31



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê