Zobacz wątek - Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!
NAS Analytics TAG

Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Enduro, Cross
_________

Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Postprzez uwka » 1/5/2018, 19:58

Witam

Poszukuję Crossa bądź Enduro dla Kobiety 19 lat waga 66/69 oraz o wzroście 166. Oczywiście będzie mieć pierwszy raz styczność z jakimkolwiek Motorem. Będzie jeździć na Polach/Łąkach/Lasach czasem może coś bardziej nie równego może małe górki itd. Cena do 8 tyś.

Teraz dla Mężczyzny

Praktycznie to samo co wyżej teren ten sam, styczność z motorem miałem raz w życiu. Wiek 21 waga 76/79 oraz o wzroście 173/175. Cena od 8 tyś. chodź tutaj jest możliwość do rzucenia tych 2 tyś.

Chce kupić Crossa/Enduro dla mnie i dla mojej Dziewczyny jak się uczyć to weselej uczyć się z kimś jeszcze ;) Oczywiście zdaje sobie sprawę z corocznych remontów itd.
uwka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/5/2018, 19:32


Re: Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Postprzez henio12323 » 1/5/2018, 20:56

jezeli to ma byc latanie po lasach to polecał bym mimo wszystko bardziej enduro, crossówki są narwane, duzo drozsze i kiepskie do latania po prostych - pokazuja pazur dopiero na torze MX

co do sprzetów - dla panny, proponuje jakas 125tke, w 2T lub 4T - troche zalezy od "ogarniecia" niektore osoby ( juz nawet nie chodzi o kobiety) po prostu drygu do jazdy nie maja i za mocne/ciezkie moto bedzie kiepskie ale tutaj mysle ze do opanowania była by np yamaha DT 125 - w tej kasie kupi sie spokojnie cos do jazdy, moto nie jest wyczynowe, moc oddaje liniowo, dosyc niezły ma dól - czyli nie trzeba pałowac żeby jechała, nie porazi moca, zawias tapczanowaty, wiec bedzie wygodniej po nierównosciach, moto ma 25-35 kucy powiedzmy wiec da sie tym całkiem dynamicznie jeździc, druga opcja to np suzuki DR 125, moto ma nizej srodek ciezkosci i w ogóle troche nizsze, jest w 4T wiec jest przyjemne w jeździe, jest srednio 2x słabsze niz DT, ale ma wiecej momentu, wiec tez da sie popyrkac fajnie - ale moze byc troche ciezsze. opcja tez do rozwazenia. generalnie tego typu soft enduro polecam, kazda marka praktycznie ma coś do zaoferowania. mozna by tutaj tez dorzucic np yamahe TTR 125 - to moto praktycznie dla dzieci, ale jak by sie panna bała wiekszej maszyny to na takiej łatwiej stawiac pierwsze kroki - zaleta ze jest dosyc niskie.

dla Ciebie ciezej troche doradzić, tak w zasadzie do nauki i zabawy też taka DT by wystarczyła, ale jakbys chciał ostrzej polatac mozesz poszukac exc 125 ( najlepszy w klasie i zarazem najdrozszy ) gg EC 125, czy husqvarne WR 125. tylko te sprzety sa drozsze w zakupie i utrzymaniu - Dt za 7 tysiecy da sie kupic do jazdy w przyzwoitym stanie, EXC troche loteria - moze byc ze sie kupi kompletną padline, wiec warto sie ubezpieczyc majac kogos przy zakupie kto doradzi technicznie czy warto daną sztuke czy nie.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Re: Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Postprzez uwka » 1/5/2018, 21:13

Czyli mówisz że dla mnie jaki dla dziewczyny najlepiej patrzeć na DT 125. Chodź słyszałem że większość radzi dla dziewczyny na początek jakiś 85.

Czyli mówisz że lepiej szukać Enduro. A co do Hard enduro to też taka DT da sobie radę czy raczej ciężko? Oraz cH byś mógł wytłumaczyć o co chodzi z tym KTM exc w klasie?
uwka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/5/2018, 19:32

Re: Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Postprzez henio12323 » 2/5/2018, 07:06

85tki są spoko, ale nie ma enduro za bardzo w tej klasie, ( stare DT 80 moze z początku 90 lat... ) a crossówka jest dosyc niebezpieczna, crossowe 85tki są mocne, ( fakt zaleta to ze są małe, lekkie maja porzadne hamulce) ale są tez krótkie - latwo poleciec przez na plecy :D jezeli była by aspiracja jeździc po torze to taka 85tka była by moim pierwszym pomysłem. do latania po lesie sprawdzi sie raczej średnio - głównie dla tego że jak opanuje troche jazde po " prostym " to nie bedzie za bardzo czym odkręcic, prędkosc przelotowa to moze jakies 40 km/h wyzej to silnik bedzie jęczał i jazda bedzie mało przyjemna.

poogladaj sobie filmiki na youtubie co ludzie robią na DT, a co na EXC, powinno wiele wyjaśnić jaka jest róznica. DT to osiolek, to motocykl w zasadzie na asfalt - z mozliwoscią wjazdu w teren, EXC od wrotnie - terenówa z mozliwoscią wjazdu na asfalt. i EXC jest najlepszy w swojej klasie - bo w tym budzecie ma konkurencje jak pisałem gg EC 125, huska WR 125, i w zasadzie tyle ( japonczyki jak maja jakies modele hard enduro to troche sciema bo to crossówki ze swiatłem i to w nietypowych wersjach ciezko spotykanych wiec to odpuszczam całkiem ) do EXC najlatwiej o częsci - ogólnie jeździ tego duzo, wiec ogrom jest zamienników, łatwo o oryginalne czesci itp itd.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Re: Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Postprzez uwka » 2/5/2018, 21:17

Dziękuję za pomoc tylko EXC ciężko znaleźć wyskakuję tylko EX :(
uwka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/5/2018, 19:32

Re: Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Postprzez henio12323 » 3/5/2018, 07:43

nie ma czegos takiego jak EX ( chyba ze SX ) a to typowa crossówka, niestety EXC nie bedzie za wiele a jeszcze mniej w odpowiednim stanie - ale wyrwać mozna. kupno tego typu motocykla to nie jak wyjscie po bułki - wychodzisz i kupujesz. trzeba sie czasem poczaic, poszperac w ofertach. ja juz szukam 2-3 miesiace ciekawej sztuki do zakupu - budzet mam kilka razy wiekszy co nic nie ułatwia :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Re: Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Postprzez uwka » 3/5/2018, 19:24

A co myślisz o sprowadzeniu takiego motoru? oczywiście jak jechać to min. dwa motory niż 1 ;)
uwka
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/5/2018, 19:32

Re: Cross Dla Kobiety oraz Mężczyzny!

Postprzez henio12323 » 3/5/2018, 20:54

problemu nie ma - tylko ze w tej kasie za granicą nie ma znacznie lepszych pojazdów, ceny tez sa zblizone - da sie wyrwac okazje moze lepsza niz w PL czasami, ale to raczej trzeba byc handlarzem, byc na miejscu miec gotówke w łapie i telefon - cos sie pojawia pare godzin i znika. pare moto sciągnałem zza granicy to szału nie ma szczerze mówiac - opłacało sie 10 lat temu. teraz moze sie opłacac 1-3 letnie motocykke
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr